Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Az egyik osztálytársam bántalm...

Az egyik osztálytársam bántalmaz és az álmatlanságtól elkezdve sok dolog kijött rajtam emiatt. Hogyan tudnék ebből a helyzetből jól kijönni?

Figyelt kérdés

Túlságosan szorongok, hogy ezt akár egy hozzám közel álló személynek elmondjam. A tanáraimnak hiába mondom, nem nagyon tesznek érdemi lépéseket, mondhatni rám hagyják ezt a dolgot. A legutóbb is, amikor szóltam az ofőmnek (nem ez voly az első, hogy ezzel kerestem meg) csak félvállról vette ezt a dolgot. Elvileg beszélt a sráccal, aki bántalmaz, de nem sokra jutottam vele.

Röviden arról lenne szó, hogy ez a fiú már gyakrolatilag a kezdetektől fogva kinézett magának. Egyfolytában fogdos, vagy éppen a mellemet kezdi el taperolni. Először megkértem, hogy hagyja abba. Másodszor már megütöttem, de még azután is folytatta.

Tavaly év végén, amikor elég meleg volt (az osztályunk pont olyan helyen van, hogy melegebb időben meg lehet sülni) és azzal szórakozott, hogy levette a pólóját és odajött hozzám azzal a szöveggel, hogy tudja, hogy tetszik nekem, amit látok, hiába nem mutatok semmi reakciót.

A barátnőjének meg bemesélte, hogy rányomultam és mindenféle nyomorult lúzernek elhordott, lerondázott, dagadnak is hívott és megfenyegetett, hogy ne menjek a srác közelébe.

Másnap pedig direkt odaült mellém, megnézte, hogy mit olvasok és kinevetett miatta és folyton lökdösött, meg kivette a kezemből. Amikor elkezdtem rajzolni, fogta magát és széttépte.

Egyik szünetben, amikor kimentem az osztályból, nem vettem észre, hogy közben hirtelen kijött elém és véletlenül nekimentem, ő meg vulgáris szavakkal illetett és nekilökött az ajtónak. Amikor pedig visszamentem volna, kitette elém a lábát és elesetem benne, egy másik srác meg fel is vette videóra és azon röhögtek egész nap.. Gyakorlatilag az egész osztállyal megutáltatott. Folyton kinevettet velük, gúnyolódik velem. Beszédhibás is vagyok (vannak betűk, amiket keverek vagy nem tudok kimondani) és amikor valamelyik óran felelek, elkezd rajtam röhögni, bár a tanár rászól, de nem hagyja abba sosem. Meg óra közben is egyfolytában beszél valakivel és akkor is rászólnak, de mindig folytatja egy idő után. Ami a legrosszabb, hogy mögöttem ül és hallom, ha engem beszél ki.. Olyanokat is csinál, hogy elkezdi húzogatni a hajamat, vagy rágót rak bele vagy ami éppen a keze közé kerül.

Mindezek ellenére meglepő módon jó jegyei vannak, egyetemre is fog menni, szoktak lenni értelmes megnyilvánulásai és gondolom a tanárok azért nem csinálnak semmit, mert a szüleit ismerik és jóban is vannak velük.


Nálam ezek a dolgok álmatlanságba torkollottak és enni sem tudok normálisan, meg nem is beszélek szívesen senkivel. Rossz, hogy ennyire tehetetlen vagyok és még fél évet ki kell bírnom vele egy légkörben. Egyre romlanak a jegyeim, nem is tudok a tanulásra koncentrálni, pedig az érettségi is közeleg.

Szóval évek óta ez megy, fogalmam sincs, hogyan vethetnék ennek véget. Oké, fél év és nem kell látnöm többet, de azt hiszem most már nagyon a végét járja a türelmem..


18/L


2016. dec. 4. 01:34
1 2
 1/13 mikeXxX ***** válasza:
100%
Szerintem ezt nem ciki megbeszélni a szüleiddel hogy tegyenek valamit mert rosszul érzed magad !
2016. dec. 4. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Sajnos ez nem rajtad áll főként. Ez az ember értelmileg, lelkileg primitív. Egyrészt tetszell neki másrészt örömet leli a szadizmusban. Az ilyen embernek nem lehetett egyetlen épkézláb szülője. Sajnos vele valószínűleg nem lehet beszélni mert nem azon az értelmi szintén van. A jó jegyek nem jelentenek ilyen szinten semmit. Két opció működne a fizikai megtorlás de az nálad nem opció. A másik hogy hagyd figyelmem kívül. Akármennyire zavar ne mutasd ki neki mert a figyelemre és a fájdalomra vagyik. A tanáraid pedig undorító férgek hogy nem tesznek semmit mert bárki bármit mond ez a kötelességük lenne. Próbáld kerülni ha pedig nagyon rossz most még van időd iskolát váltani. Sok kitartást kívánok.
2016. dec. 4. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 TR75 ***** válasza:
52%

Ha legközelebb inzultál, hangosan és mások számára is érthetően mondd meg neki, hogy elég volt, és feljelentés lesz belőle.

Beszélhetsz az igazgatóval is, sejtetve, hogy radikálisabb lépéseket tervezel, ha nem történik semmi.

Vagy négyszemközt törd be az orrát (nem olyan nehéz, és elég látványos az eredménye).

Vagy rúgj alá egy becsületeset (a levegővétel is problémás lesz neki tőle).

Vagy törd el a kezét, amikor épp kezet emelne rád (ez már kicsit nehezebb, de egy ügyes csavarintással megoldható. Ha nem törik el, de a válla kificamodik, az is megfelelő. Nem felejti el egy életre).

Esetleg nincs ismerősöd, barátod, akinek lenne egy-két kiosztható saller valamelyik kezében?

2016. dec. 4. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Szülők, igazatónak jelezni, hogy az ofö szerint ez rendjén van így, szerinte igy kell ezt tovább csinálnia a csávónak, mert ez helyes ( hisz azért nem tesz semmit).
2016. dec. 4. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
0%
Nem mondod komolyan hogy, 18 éves létedre ennyire életképtelen vagy.Amikor olvastam azt hittem kisgyerek ír.Nekem általános 5-be volt olyan hogy a fiúk fogdostak,mindaddig amít egy ilyen után bele nem vertem visszakézből a gyerek fejét a padba,hogy vérezzen az orra.Utána nem volt ilyen gond.Felnőtt nő vagy,jó hogy nem tesz semmit az ofőd.Kezdj el felnőni és kiállni magadért,mert hidd el rosszabb lesz.
2016. dec. 4. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Több lehetőséged is van, de a legcélravezetőbb a szüleiddel beszélni első körben. Ha velük valamiért nem akarsz lehet az iskola igazgató, iskola pszichológus vagy beszélsz vele szemtől-szembe. Azzal akar a menő gyerekké válni, hogy rajtad átgázol, az a legkönnyebb út :(
2016. dec. 4. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Ha a tanár nem teszi a dolgát, tényleg érdemes az igazgatóval beszélni. A delikvenst meg fel lehet jelenteni zaklatásért.
2016. dec. 4. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
62%
Egyszerűen képtelen vagyok megérteni, hogy ennyi idő elteltével nem volt még alkalmad vagy motivációd arra, hogy komolyan leültesd és beszélj vele négyszemközt, amikor nem érez késztetést arra, hogy másoknak produkálja magát. Azontúl ott a zaklatás fogalma, meg egy rakás kamu-aduász, amivel kordában tarthatod, még ha csak blöffölsz is, de blöffölni sem muszáj, végigviheted az egészet úgy, hogy csak neki lesz kellemetlen. Valahol hiba van a rendszerben, és nem vagyok biztos benne, hogy csak az ő részéről. Különösen érdekes, hogy 18 évesen generáltok olyan problémát, amit már kisgyerekek is önállóan kezelnek.
2016. dec. 4. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Persze, mert az ilyenekkel csak úgy le lehet ülni beszélni.
2016. dec. 4. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Négyszemközt lelehet. Vagy épp lehet olyat mondani, ami kellően motiválja, és ő akarjon leülni beszélni.
2016. dec. 4. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!