Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Az normális dolog, hogy...

Az normális dolog, hogy Magyarországon egy ugyanolyan állapotú lakásnak a bérlése a minimálbér 100-140%-ba kerül, míg Ausztriában kijött az ottani minimálbér harmadából rezsistől?

Figyelt kérdés
Mégis hogy gondolják ezt a bérbeadók?
2013. ápr. 24. 07:41
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Mert Magyarországon az árak nyugatiak, a fizetések pedig balkániak.
2013. ápr. 24. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem normális,de mit tudsz tenni .
2013. ápr. 24. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ezt most úgy érted, hogy kint pl. 400 EUR egy lakás egy hóra + a rezsi kb. egy 100-as, és 1500-at lehet megkeresni, itt pedig 60 a lakbér (Ft), 40 a rezsi/hó, és ennyi a minimálbér is?

Mert ha így érted, akkor sajnos igazad van.

Ezért költöznek egyre többen.

2013. ápr. 24. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

3.

Pontosan így értem. Igen, ezért fogunk a párommal költözni, egy ideig ott laktunk és ezerszer jobban kijöttünk. Persze erre nem most jöttem rá, csak nem értem miért lettek az itteni fizetési szintek ellenére ennyire felnyomva az árak.

2013. ápr. 24. 08:51
 5/5 anonim ***** válasza:

Az a helyzet, tudod, hogy nem az árak magasak. És nem a bérleti díjak. A fizetések borzasztó alacsonyak.

Azzal nem tudunk mit kezdeni, hogy a közmű/energia annyi, amennyi: külföldről vesszük, rezsicsökkentéssel próbálkoznak, stb., stb. Sajnos ez van, nem lehet alóla kibújni.

A másik a lakbér: egy 8milliós értéket kiadsz évi 600ezerért pl. Csak a számítás kedvéért. Ez 7,5%-os hozam. Ebből adózol 16%-ot. (tudom, nem mindenki)

Plusz a bérlő kiköltözése után esetleg 2-300ezret rá kell költeni a felújításra.

Plusz felvállalod a rizikót, hogy kifizetetlen számlákkal lelépnek, vagy más bajba kevernek (pl. zajonganak, így a szomszédok feljelentenek, vagy nem fizetnek, de nem költöznek ki, így verőembereket kell fogadnod, és még sorolhatnám.... Durva sztorikat hallani!).

Ha ezeket végig gondolod, egyértelművé válik, hogy ez az évi 7,5%-os hozam nagyon karcsú az 5%-os banki kamathoz képest (sokkal több nyűggel jár az egész).

Ergo ennél kevesebbért egészen egyszerűen nem lehet lakást kiadni. Nem éri meg. Butaság, öngyilkosság.

Érted? Summa summarum: a fizetések nagyságával van a baj.

2013. ápr. 24. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!