Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Szerintetek mit csináljak most?

Wattapamacs^ kérdése:

Szerintetek mit csináljak most?

Figyelt kérdés

Sziasztok ez egy elég komoly kérdés lenne amin több ezer diák átmegy.

A helyzet az hogy most váltottam iskolát.Anyum hozta fel és király ötletnek tűnt.Majd mikor elérkeztünk a 6-ik hetemhez itt akkor elég nagy fordulatot vetett ez az egész.Van egy lány az osztályból aki elég kemény fajta.Viszonylag jóba voltam vele és a kevés önbizalommal élő legjobb barátnőjével.Az egyik nap állok a buszmegben vele és beszélgetett hogy mitől önbizalom hiányos.Én pedig megsajnáltam és szóltam a barátnőjének hogy beszélgessen el vele hogy miért érzi itt magát rosszul.De rosszul sült el a "jócselekedetem"mert nem pontosan adtam vissza így én voltam a szarkeverő.

Azóta piszkálnak,ha szünetekben ki kell menni a szünetre ott egyedül vagyok nincs senkim.

Majd odajött hozzám a csaj hogy béküljünk ki én meg a hülye fejemmel ezt meg is tettem.Majd még visszamenőleg mikor veszekedtünk a "sz*ar keverésem" miatt akkor a csajnak egy másik barátnőjéről idegességemben rosszat mondtam.És ő meg most napvégén odajött hozzám és elmondott mindennek amit csak el tudtok képzelni.

Meg is fenyegetett.Szóval a békülési incidens átverés volt aminek jól be is dőltem.Hiába kértem én a papucs bocsánatot ők akkor is csak mondták és mondták.....tudom hogy hibáztam és tanultam belőle.Most lesz felvételi én pedig ezután megint sulit akarok váltani mert ha nem akkor kikészítenek.

Szerintetek hogy bírjam még ki ezt a 3 hetet barátok nélkül.


2016. dec. 5. 14:35
 1/1 anonim ***** válasza:

Ne hagyd, hogy kikészítsenek. Ha már bocsánatot kértél, akkor más dolgod nincs, mint kerülni őket, és új barátok után nézni. Azt írtad, tanultál a hibádból (bármi is volt a hiba, mert nekem sajnos nem jött át, elég kuszán fogalmaztál, gondolom azért, mert még fel vagy dúlva), ez remek dolog. Viszont meg kell tanulnod megvédeni magad az ilyen emberekkel szemben. Ezért azt javaslom, ne csak ezt a három hetet bírd ki itt, hanem minimum az évet. Ha egyszer felnősz, akkor se váltogathatod a munkahelyeid félévente azért, mert szapulnak a többiek, hanem keményen az asztalra kell csapni, és elérni, hogy mindenki befogja. Hidd el, irodában dolgozok, főleg nőkkel, egy igazi viperafészek. Mások lelkével meg ne törődj annyit. Egyrészt az értékes időt és energiát vesztegeted el, amit magadra és az előmeneteledre fordíthatnál, másrészt amíg nem vagy valakivel annyira közeli kapcsolatban, addig visszaüthet.

Tudom, hogy ez most világvégének tűnik, de hidd el, ezen minden diák átmegy, és át is kell rajta esni, hogy megtanuld kezelni. Felnőni nagyon fájdalmas néha, a te korszakod a legdurvább.

Legjobbakat!

2016. dec. 5. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!