Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Vannak itt olyanok, akiket...

Vannak itt olyanok, akiket szekáltak az iskolában?

Figyelt kérdés
Mivel szekáltak titeket? Csak gúnyolódtak, esetleg kiközösítettek vagy vertek is? Rányomta-e a bélyegét a felnőtt életetekre is? Nekem annyiban maradt meg, hogy ha nem tudok valamit és valaki elkezd csesztetni, annál jobban szétesek, még szerencsétlenebb leszek.
2016. dec. 13. 07:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Voltam ilyen helyzetben. Önbizalom hiányom lett és nem érzem magam olyan értékesnek, más emberekhez viszonyítva magam.
2016. dec. 13. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
A legdurvább kimerült a vezetéknevemben és abban, hogy kisgyerekkorom óta szemüveges voltam, de ez ált. alsóra jellemző. De középiskolában már láttam nagyon durva (fizikai) alázásokat, ami az egész közösségre rányomta a bélyegét. Ezek gondolom nem általánosak azért, de ott és akkor átélni piszkosul durva volt. A fura az, hogy akikkel csinálták, azokban (látszólag) nem hagyott mély nyomot. Ahogy így 20 év elteltével rájuk nézek, családjuk van, normál (kis)polgári életet élnek, nem származott nagy hátrányuk ebből. Persze, hogy belül mit éreztek v. éreznek, csak ők tudnák megmondani.
2016. dec. 13. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Engem szekáltak az iskolai éveim alatt. Az volt a fő probléma, hogy nem voltam túl beszédes, visszahúzódó voltam és nem védtem meg magam. Csak néhány emberrel beszéltem, de őket úgy ahogy bírták, engem kiközösítettek és kétszer fizikailag bántalmaztak. Gúnyolódás az folyamatosan ment, de az utolsó években már nem vettem magamra és ezért egyre ritkábban záporoztak a verbális bántalmazások. Hogy ez hogy hat rám? Nagyon könnyen megsértődöm, szívemre veszek sok dolgot és az emberek között bizonytalan vagyok. Nem merek beszélni, hogy nehogy kigúnyoljanak, mint régen.

20/L

2016. dec. 13. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

"Bosszúból" elkövettem egy kis "hibát" amiért kiközösítettek, eléggé utáltam a helyzetet, de a szüleim nem hittek nekem, pedig örültem volna, ha átvisznek másik iskolába. Mivel féltem, hogy ha túl sokszor hozom fel a problémát nekik, akkor beszélnek az ofővel, és ezzel csak méginkább tetézik a bajt, ezért egy idő után csendben tűrtem.

Egy részétől már sikerült megszabadulnom lelkileg, de 10 évembe telt. Ami megmaradt, hogy nagyon gyanakvó lettem, nem tudok maradéktalanul megbízni senkiben, így igazán mély és őszinte barátságokat sem tudtam kötni senkivel azóta. (ui. a gyerekkori barátaim amikor a "hibát" elkövettem azt mondták, hogy többet nem barátkoznak velem, mert nem akarják, hogy a többi gyerek őket is kiközösítse)

2016. dec. 13. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Én voltam a legkisebb és lefiatalabb, így könnyű préda voltam a bukott szamaraknak, amikor bekerültem középiskolába. Egy éven át terrorizáltak, volt rá példa, hogy testileg is bántalmaztak, de én nem tudtam mit tenni ellene, mivel olyan vékony voltam, mint egy nádszál. Visszaszóltam minden alkalommal, de az csak rontott a helyzeten. Visszaütni nem mertem sosem, mert tudtam jól, hogy mi lesz a vége. Másik iskolába nem vettek át a jegyeim miatt, mivel annyira mélyponton voltam, hogy nem érdekelt semmi, úgyhogy tűrnöm kellet, majd megbuktam 8 tantárgyból, ezután egy sokkal normálisabb, befogadóbb osztályba kerültem, ahova rövid időn belül sikerült beilleszkednem. Azóta rengeteg barátom van. Igazából annak az 1 évnek csak annyi nyoma, hogy sokkal erősebb vagyok lelkileg és testileg egyaránt. Ha valaki belém kötne most, biztos ő húzná a rövidebbet. Lassan másfél éve eljárok edzeni, mert meguntam, hogy mindig a testsúlyomba kötöttek bele. Azóta több embertől visszahallottam, hogy egyesek szerint én illegális szereket használok. Nincs valóságalapja, de jó ezt hallani...
2016. dec. 13. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Általànos iskolában a véznaságom miatt sokszor bántottak. Mikor négzen felpofoztak a mosdóban akkor sírtam. Aztán másnap az osztályban behùztam egyet az egyik bántalmazómnak. Kaptam egy igazgatóit de aztàn békénhagytak. Nem vagyok büszke a tettemre és egy picit a mai napig kihat ràm.
2016. dec. 13. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Engem is rengeteget szekáltak, de "szerencsére" csak szóban. Azt a kicsi önbizalmam is, ami volt, teljesen leépítették. Felnőttkoromra nem maradt hatása a dolognak, de ezt csakis annak köszönhetem, hogy a fősuli első évében az egyik tanárom akaratlanul is rengeteget segített, hogy túllépjek a dolgokon. Hihetetlenül egyedi személyiség volt, amit nem is titkolt. Emiatt pedig felnéztem rá. Neki köszönhetően jöttem rá arra, hogy amikor piszkáltak, igazából nem velem volt a baj. Ezért nem is kell szégyenkeznem azért, aki vagyok. Nem mondom, hogy azok voltak életem legszebb évei, amikor szekáltak, de amióta harmóniában vagyok önmagammal, már nem fáj annyira visszaemlékezni a történtekre. Azt viszont a mai napig bánom, hogy nem mondtam el a tanáromnak, mennyire hálás vagyok neki azért, hogy rendberakta a fejemben a dolgokat. Hiába állt támogató család mögöttem, abban teljesen biztos vagyok, nélküle nem tartanék most ott, ahol. 25/N
2016. dec. 13. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

A külsőm és a habitusom miatt szekáltak, többnyire szóban de volt fizikai bántalmazás is. Senkinek sem ártottam,annyi volt a hibám hogy csendesebb voltam és nem védtem meg magam. Így telt minden iskolai napom. Rengeteg hiányzásom lett mert féltem iskolába bemenni, vagy az iskolából kéreckedtem haza kitaláltam mindenfélét. Kicsit halálfélelmem volt. S ennek eredményeképpen lettek fura beütéseim például dadogás, öngyilkos gondolatok, halálvágy, depresszio, szociális fóbia

21/L

2016. dec. 13. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:

Engem is egész gyerekkoromban szekàltak,mai napig nagyon bizonytalan,önbizlomhiànyos személyiség vagyok.

Nem tudom mennyire szégyenletes,de 3olyan alkalmam volt hogy olyan emberen vezettem le a bennem rejlő sérelmeket,akik úgymond ezt élvezik(mazochistàk)

Szégyen vagy nem ,nagyon élveztem hogy valakit porig alázhatok és azt tehettem vele amit anno velem,gyerekkoromban!

2016. dec. 13. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Engem nem szekáltak sosem, még csak nem is gúnyolódtak, de kiközösítés az volt. Igazából akkor se vettem különösebben a szívemre, így pár év távlatából meg aztán pláne nem érdekel.

25F

2016. dec. 13. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!