Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Miért ilyen a nyelvtanárom?

Miért ilyen a nyelvtanárom?

Figyelt kérdés
Nem vagyok túl jó az adott idegen nyelvből, de túl béna se. A tanárom mégis utál. Nálunk lehet úgynevezett "plusz pontok"-at szerezni, és ha egy feladatra lehet kapni, akkor a többiekére rá se néz, csak megadja a pontot, az enyémet meg tíz percig nézi, hogy találjon bennr egy apró hibát. Egyszer egy nyelvtani rész nagyon jól ment, én készültem el leghamarabb a feladattal, elkérte a füzeteket, hogy az alapjn javíthassa a többiekét, és amikor végzett, szószerint leb*szta az asztlaomra a füzetet, látszott rajta, hogy bosszantja, amiért nekem kellett plusz pontot adnia, és nem a kedvenceinek. Múlt héten keddre beígért egy dolgozatot, előtte rendesen összefoglaltunk, csak keddre beteg lett, ezért nem írtuk meg. Ma már jött suliba,egkérdeztem, hogy ma megírjuk-e ( belőle kinéztem volna, hogy megiratja), erre nem is válaszol, csak megforgatja a szemeit, és megy tovább. Máskor a csoport háromnegyede rossz házit csinált meg, egyedül az enyémet tette szóvá. Mit csináljak? Valószínűleg még hat évig ő lesz a nyelvtanárom.

2016. dec. 19. 19:55
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg ha megkérdeznéd tőle négyszemközt, hogy van-e valami személyes jellegű problémája veled, amit meg tudtok beszélni, vagy minek tudhatod be az ellenszenves hozzád állását?
2016. dec. 19. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
15%
Most ezen mit nem lehet kibírni? Amúgy meg tedd le a nyelvvizsgát és többet nem kell bejárnod órára.
2016. dec. 19. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, majd megpróbálok beszélni vele.
2016. dec. 19. 20:06
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Tanárként azt tudom neked mondani, hogy ez nyilván személyes ellenszenv, ami sajnos mindenkiben van néha, csak sokaknak sikerül ennek ellenére megőrizni a szakmaiságunkat. Neki úgy tűnik, nem sikerült.


Az én személyes tapasztalatom az, hogy az ilyen embernél nem használ sokat a beszélgetés, sőt sokszor olaj a tűzre, én a kérdezést javaslom. Kérdések formájában közelítsd meg a problémát. Kérd a szakmai segítségét, mondd, hogy szeretnél jobb lenni, de vannak dolgok, amik ugye nem mennek, és mondja meg, hogyan kaphatnál jobb jegyet, vagy mit tegyél, hogy ezeket az apró hibákat kiküszöböld. Ebben van egy pici nyalás, de az sokszor segít. Ha ettől sem lazul egy kicsit és nem mutat segítőkészséget, akkor úgyis mindegy. Ha úgy ugrasz neki, hogy megvádolod, hogy baja van veled és kifogott magának, akkor garantált a bosszúhadjárat. Kicsit magadat és a tudásodat kifogásolva beszélj vele. Elég, ha te meg a társaid tudjátok, hogy ő a köcsög.

2016. dec. 19. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Készülj fel otthon, és tegyél előrehozott érettségit. Onnantól kezdve nem osztályozhat, szóval semmit nem kell csinálnod az óráján, olvasol hátul. Néhány suli meg se követeli, hogy bemenj.

Én mégis azt javaslom, hogy az óráján a nyelvvel foglalkozz, és legyél belőle nagyon penge, hat év múlva pedig tegyél emelt érettségit. Lehetőleg jobbat, mint a kedvencei. Nekem ez volt a személyes bosszúm, amiért évekig szívattak, és a mai napig emlékszem az arcára :D

2016. dec. 19. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha előrehozottat tesz, akkor az osztályozó vizsgán és az érettségin is a tanáránál vizsgázna. Igaz, előbb-utóbb úgyis érettségiznie kellene, de nem lehet, hogy ott is elgáncsolná?
2016. dec. 20. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!