Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mit csináljak? Itt a felvételi?

Mit csináljak? Itt a felvételi?

Figyelt kérdés
Röviden megfogalmazva: abban a gimiben ahová szeretnék menni,van felkészítő ahová csak egyszer mentem el..hogy miért? Leírom. Próbáltam kitűnni és minden kerdesnel jelentkeztem.. kb 3szor iszonyú hülyeségeket mondtam amiről azt hittem h jó..a végén a tanár megvetett, a többi röhögött..ez volt kb 1,5hónapja..most úgy döntöttem h elmegyek..viszont kétségbe vagyok esve h felismernek na meg tudjátok..szégyen érzet..mit csináljak? Mert a próba felvételi rosszul sikerült..50ből csak 38 lett:( a matek még rosszabb lesz..
2017. jan. 6. 13:34
 1/4 anonim ***** válasza:
Menj el, és írd meg a legjobb tudásod szerint. Ennyit tudsz tenni.
2017. jan. 6. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Veszteni valód nincs. Az pedig, hogy mit gondol néhány olyan ember akivel jobb esetben egyszer találkoztál az ne érdekeljen. Azt sem tartom túl valószínűnek, hogy bárki emlékszik rád, ráadásul mindenki maga miatt megy oda. Szedd össze magad, adj bele mindent, ezen pedig ne rágódj, hogy más mit gondol.


Sok szerencsét.

2017. jan. 6. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Semmi gáz nincs azzal hogy hülyeséget mondtál. Van ilyen.

Én egy erősnek mondott gimnáziumba akartam menni. Felvételi előkészítőket ugyanúgy ellógtam mint te. Semmit sem készültem a felvételire, csak annyit hogy bemagoltam a Pitagorasz tételt ami évekkel előtte volt tananyag. Elmentem, megírtam. Összesen 70 pontom lett a 100-ból. Nem kiemelkedő, de szerintem nem is rossz pontszám. Ennek ellenére nagyon izgultam hogy felvesznek-e a gimnázium legerősebb induló osztályába. Mikor felvettek nagyon örültem. Aztán bementem, és fél éven belül megtudtam hogy mindenkit 30 és 40 pontokkal beengedtek. Aztán kiderült hogy a híresztelések ellenére egy hatalmas gáz iskola.

A lényeg hogy nem kell rajta izgulni. Alapvetően nem annyira tananyag van a felvételiben vagy lexikális tudás hanem logikai és problémamegoldó képesség. Azok pedig szerintem annak aki odáig eljut és nem görcsöl rá simán megvan. Te se görcsölj rá, szerintem a 38 pont az elég szép eredmény. Emlékezz hogy ezt úgy állítják össze hogy a kis tanyasi cigánygyerek is érjen el pontot, de a nagyon művelt zseni nyolcadikosnak is legyen benne kihívás. Szóval a 10 pont amit vesztettél abból 5 a mester szint amit nem ütöttél meg, a másik 5-ből valamennyit elnéztél a többit meg nem fogod még egyszer bebukni. Simán gyakorolsz jobb lesz.

Ne görcsölj rá.

Személyes tipp hogy dumáljátok le barátokkal hogy elmentek utána valahova szórakozni. Mit tudom én, beültök moziba, mekiztek egyet, biliárdoztok vagy bármi. A lényeg hogy legyen egy olyan érzés hogy van mit várni ha ezen túlestél. Mi rögtön utána mentünk inni egy barátomhoz rengeteg alkoholt, de ezt nem ajánlom mert 8.-os korban kevésbé van jó vége. Tényleg a lényeg hogy ne görcsölj rá.

2017. jan. 6. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Ha nem akarsz elmenni akkor ne menj.

Csináld meg otthon a korábbi felvételiket. Én sem és szerintem még sokan mások nem jártak előkésziítőre és lám, felvettek, oda ahova szerettem volna.

Az, hogy rosszat mondtál abba nincss semmi rossz. A tanár volt a buta, hogy kinevetett. Az én tanárom minden órán elmondja, hogy nem baj ha hülyeséget mondunk de mondjuk, mert ha nem mondanánk sosem derülne ki, hogy az hülyeség vagy sem. Ha pdig hülyeség akkor legalább rájössz, hogy miért. A többi gyerekkel pedig ne foglalkoz, ne hidd azt, hogy ők annyira jobbak nálad...

Egyébként sok sikert a felvételihez, ne izgulj, mert akkor csak rosszabb lesz!:) Hajrá!

2017. jan. 8. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!