Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mi a véleményetek az egyetemen...

Mi a véleményetek az egyetemen a tegeződés/magázódás dologról a tanárokkal?

Figyelt kérdés
Ti mit szerettek inkább, ha tegeznek vagy ha magáznak a tanárok az egyetemen? És ha tegeznek milyen érzést vált ki belőletek? Tanárok véleményére is kíváncsi lennék, hogy melyiket részesítik előnyben én miért.

2017. jan. 14. 21:21
 1/9 piriiiii ***** válasza:
73%

Nem szeretem, ha magáznak, bár igazából édesmindegy. Van olyan tanár, akitől nem rossz érzés, ha magáz. Van, akitől igen.

(diák vagyok)

2017. jan. 14. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy gondolom, hogy a magázódás nagyon sok esetben csak felesleges és zavaró formaiság. A tiszteletet meg tudom adni másoknak tegeződve is, és magázódva is tudok bunkó lenni. Felnőttek vagyunk, látjuk egymást minden nap, mégis miért kéne magázódnunk? Zavaraó lenne, pláne azokkal az oktatókkal, akikkel sokat konzultálsz.
2017. jan. 14. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Vannak olyan oktatók, akik még a Phd-t csinálják, vagy nemrég végezték el. TŐlük nem szeretem a magázódást, mert nevetséges. 1-2 évvel idősebb nálunk, ne legyen már ennyire koravén.

Az idősebb oktatók is magáznak minket, viszont az úgy hangzik, mintha tisztelne minket, szóval ezt szeretem

2017. jan. 14. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Külföldön tanultam, ott tegeződnek. Furcsa volt, de megszoktam. Igazából csak szokás kérdése, mind a kettő működhet.
2017. jan. 14. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
27%

Utálom hogy magáznak, 24 éves vagyok csak basszus. Számomra a magázás öregítés nem akarok öreg "néni" lenni


A tanárokat meg csak magázni szeretem. Van egy kb 50-60 év közötti tanár akit mindenki tegez én meg inkább se nem tegezem se nem magázom megszólítom hogy "tanárúr" (de inkább addig szugerálom amíg meg nem kérdezi mit akarok), aztán valahogy kihozom a mondandómat anélkül hogy tegeződnöm vagy magázódnom kéne. Nagyon zavar.


Viszont szaksuliban az volt rossz, hogy elvárták, hogy magázzam a tanárokat (2 nőt), akik pár évvel voltak idősebbek nálam. Sőt volt olyan osztálytársam akitől konkrétan fiatalabbak voltak.

2017. jan. 14. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Sunshinedoll ***** válasza:

Minket a legtöbb tanár magázni szokott, a fiatalabb adjunktusok, phd-sok vagy tanársegédek szoktak tegezni, de ők is általában első találkozáskor bemutatkoznak, és mondják, hogy ha nem bánjuk, akkor inkább tegeznének, mert hogy úgy könnyebb, meg ők se olyan idősek, mittudomén. Engem nem zavar.

A szakvezető professzorunk általában kollégáknak hív minket, az mondjuk mindig tök jól esik :)


Egyetlen egy idősebb professzor volt, aki tegezett minket, de mondjuk az alapból egy bunkó tripák volt ettől függetlenül :D

2017. jan. 15. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
49%
Én a barátaimmal és a közeli ismerőseimmel tegeződöm. Ebbe sem a tanáraim nem tartoztak bele, míg tanultam, és a diákjaim sem tartoznak bele most, hogy tanítok. Felnőttképzésben dolgoztam, soha nem tegeződtem a hallgatóimmal. A magázódásnak nem a tiszteletadás a lényege, hanem a távolságtartás. Nekem nem a barátom az, akit tanítok, tehát nem tegeződöm vele.
2017. jan. 15. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem végül is mindegy, már megszoktam a magázódást egyetemen, sőt már az furcsa, ha esetleg találkozom régi gimis tanáraimmal, és ők tegeznek. Mondjuk a magázódással én is azt szoktam érezni, hogy megadják a kellő tiszteletet ők is, viszont azt kicsit sajnálom, hogy így sokkal távolságtartóbb az egész kommunikáció (főleg olyan okatókkal, akikkel amúgy jó viszonyban vagyok). Azt viszont én is nevetségesnek találom, amikor egy doktorandusz vagy egy pár éves tapasztalattal rendelkező tanársegéd magázódik. Alig van köztünk néhány év, elég bizarr magázódni. Főleg úgy, hogy nálunk például van egy tanársegéd, aki minket tegez, őt viszont magázni kell. Így még nagyobb baromságnak tartom az egészet, hiszen itt még arról sincs szó, hogy csak a távolságtartás miatt, amikor ő meg tegez.
2017. jan. 15. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 health visitor ***** válasza:
100%
Én nem tudnék tanárt tegezni, volt olyan, aki konkrétan felajánlotta a csoportnak, hogy tegeződjünk, de neki sem tudtam azt mondani, hogy 'szia, mit csinálsz' pl... egyetemen jobban szeretem a magázódást, de szerintem ritka kivétel vagyok.
2017. máj. 13. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!