Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek miért csinálta?

Szerintetek miért csinálta?

Figyelt kérdés
Tegnap suli után betértem a megszokott pékségbe, ahol mindig veszem a kajám, és a fiatal lány helyett, aki mindig a pultos szokott lenni, egy idősebb nő volt (45-50 körüli). Állt előttem egy férfi, aki szintén a középkorú felnőtt kategóriába esik (40-45), és ahogy hallottam, magázódtak. Furcsán néztem rájuk, aztán miután elment a fószer, odaléptem, és köszöntem (helló, 5 sajtos pogácsát kérnék). Még furcsábban néztem, miután a nő "Jó napot"-tal válaszolt. Elköszönéskor is a "Köszönöm, helló"-ra ugyan ezt mondta. Szerintetek mi az oka, hogy valaki ennyire "távolságtartó" legyen a vevőivel szemben?

2016. okt. 29. 19:32
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Pl. munkaköri előírás is lehet, ne tegezd a vevőt.
2016. okt. 29. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
86%
Ez nem távolságtartás, hanem a hellónál némileg udvariasabb, hivatalosabb köszönés. Valószínű napjában többszázszor köszön, aminek a jórésze ez, ha ismeretlen áll előtte. És mivel nem áztattatok együtt lábat, viszont idősebbnek nézel ki mondjuk 13-nál, teljesen helytálló egy berögzött "jónapot".
2016. okt. 29. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
17 éves létemre meglepő lenne, ha 13-nak néznék ki :D
2016. okt. 29. 19:41
 4/10 anonim ***** válasza:
89%
45-50 körülit nem szoktak alapból tegezni.. nem értem, miért lepődsz meg ezen 17 évesen.
2016. okt. 29. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy nem szokás, de én ilyen vagyok. Egyszerűen csak meglepett, hogy magázott. Lehet, hogy ez célzás volt arra, hogy többet nem szeretné, ha tegezném? o.O
2016. okt. 29. 19:52
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
telibe találtad.
2016. okt. 29. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A helló valahol a tegeződés/magázódás között van, nem most vettük ezt át a nyugattól. Tudja ezt minden korosztály, persze a meglett korúakkal szembe mégiscsak bunkóság lenne. Én 36 vagyok és vendéglátóba dolgozom, egy élmény végignézni a fiatalok szenvedését a kommunikációvan. Persze néhány feles és macifröccs után már mindegy nekik. Egy mondaton belül képesek tegezni-magázni-önözni-tessékezni stb és közben igazán zavarban lenni. Az már istenes, ha egy értelmes hellóig eljutunk :)
2016. okt. 29. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

#7

mondjuk te pont abban a korban vagy, hogy 18 éves fejjel én is gondban lennék a megszólításoddal. Persze egy étteremben, mint pincért azonnal magáználak, de egy kocsmában már nem lenne ilyen egyértelmű. Most 28 éves fejjel remélem nem gond, ha a komment elején tegeztelek, szerintem bőven belefér.

2016. okt. 29. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

#8 - abszolút nem gáz. A csókolomozástól hülyét kapok, annál már csak az a rosszabb, ha magán szférába lemagázok valakit, ő meg rámtegez egy szevasszal. Ott általában be is fejeződik részemről minden interakció. +-10 év, ha valahol középen vagy, ebben a korban is megtévesztő.

Munkában meg, mikor nagyobb buli van, és valaki a pulthoz jön, általában ő köszön először, én csak ránézek, jelezve, hogy most van néhány másodpercem, hogy figyeljek rá. Ott gyakori, hogy még válaszolni sincs idő, csak kiszolgálni. Persze ezt kb úgy kell elképzelni, hogy van egy hosszú pult és a kolegákkal egymás hegyén-hátán dolgozunk.

Azt észrevettem (és a környezetem is), hogy ez rányomja a bélyegét a szabadidőre is, valahogy a köszönés gyakran kimerül a biccentésben, emiatt biztos páran bunkónak néznek.

2016. okt. 29. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
17 évesen már lehetne benned annyi illem, hogy üzletekben normálisan köszönsz, nem cseszel oda bárkinek egy hellot, pláne ha nem vevő rá. Tudod a világ nem úgy működik, hogy "én ilyen vagyok", neked kell alkalmazkodni.
2016. nov. 16. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!