Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Bent tarthat-e a tanár a...

Bent tarthat-e a tanár a teremben az utolsó óra végét jelző csengő után?

Figyelt kérdés
Kicsöngettek, és nekem el kellett indulnom rögtön, hogy elérjem a buszomat (fontos volt elérnem). Nem akart kiengedni, míg be nem fejezte a mondandóját, én meg csak úgy kisétáltam. Persze azzal nincs bajom, ha két óra között teszi ezt meg. Van erre valamilyen rendelet vagy hasonló, hogy benntarthat-e?

2017. jan. 18. 16:08
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Elméletileg a csengő a tanárnak jelzés, hogy lassan érjen a végére. Így a tanár dönti el, hogy mikor van vége az órának. Persze, a normákon belül.
2017. jan. 18. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
nekunk mindig azt mondtak a csengo nem a diaknak szol hanem a tanarnak, amig a tanar azt mondja hogy nem mehetsz addig ott kell maradnod, szoval igen megteheti s meg igazolatlant is adhat amiert csak ugy kimentel ha nagyon ki akar tolni veled.
2017. jan. 18. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nalunk olyan is volt hogy kulcsra zarta es annyival kesobb engedett ki mindenkit amennyit kesett az utolso erkezo ember az orajara, es ez nem a 80-as evekben volt hanem 3-4 eve :D
2017. jan. 18. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
60%

Én megértem, hogy néhány diák tényleg túl sokat enged meg magának, és ezt nem szabad hagyni... viszont azt, hogy csengetéskor elengedje a tanár, jogosan várhatja el bármelyik tanuló.


Ha a gyerekem lekésné a buszát, mert az egyik hülye tanár nem engedte el, felmennék az iskolába beszélgetni ezzel a "tanárral".

2017. jan. 18. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy mint diák el kellene járnod hasonló helyzetben:

-Amennyiben rendszeresen fent tart a tanár óra elején jelezd neki hogy 2 perccel előbb el kell indulj, s mert megy a busz, x-órát nem akarsz potyára bent maradni a városban. Előre azért jó szólni, mert ha már csengettek, de ő még beszél, akkor nem kell potyára jelentkezz, és megszakítsd a mondanivalóját, hanem csak simán felállsz és elmész.


Ha csak ritkán fordul elő ilyen, akkor csengetéskor szólj, hogy neked kellene sietni, és elmehetsz-e?



Mindkét esetben amiről lemaradsz természetesen bepótolod.



Amennyiben nem enged el, beszélj az osztályfőnököddel, és ő megoldja a problémát.



A tanár téged "jogi" értelemben nem tart fent, mert ha megy a buszod, akkor nem áll az ajtó elé és fog le. Aztán az hogy ő szóban azt mondja hogy maradj itt, az más, ahogy az is hogy következő órán pont rád fog kinyílni a napló véletlenül, és te fogsz felelni, illetve az is hogy a felmérőid osztályozásakor elmarad a "jóindulat".

2017. jan. 18. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Jogilag: Nem, ha vége az előírt óráknak akkor szabad vagy, összepakolhatsz és szó nélkül elmehetsz.

Valóságban: Csak kezdj el pakolászni leszedik a fejed. A tanár megjegyez és két hétig minden órán 3 egyest kapsz. Utána mikor már bukásra állsz nem enged majd neked dogát írni nehogy visszahozd. 11.-es matekon osztálytársam járt így.

2017. jan. 18. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
az se mindegy hogy mennek a buszok, mert ha felorankent akkor nem ertem miert haborog a kerdezo, ha 2-3 orankent akkor szolj a tanarnak hogy neked menni kell.
2017. jan. 18. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nálunk volt olyan, hogy a tanár még nem végzett, a másik felpattant, tanár meg se tudott szólalni, kirohant s mondta hogy húúúú ba*us, kezi csókolom, ke sprinteljek a busz után, azzal elhúzott. Nagy röhögés lett, s még a tanár se pikkelt rá. :))
2017. jan. 18. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Sajnálom, de nem rád tartozik, hogy hova mentem, kedves #7-es de jó okom volt rá, hogy elmenjek. Többi válaszolónak köszönöm, remélem nem tol ki velem, mert mindent szorgalmasan bepótolok/megcsinálok. Vagy én járok jobban, hogy feleltet és tudom az anyagot :)
2017. jan. 19. 06:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!