Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek sértő a vidéki...

Szerintetek sértő a vidéki suttyó paraszt jelző?

Figyelt kérdés

Ha Te kapnád/kaptad, számodra, hogy esett?

Mit jelent/jelentene ez Neked?


(Egy ismerősömre mondták nemrég..a háta mögött)



#vidék #jelző #suttyó #emberek. viselkedés
2016. aug. 3. 13:30
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Ó dehogy, igazán hízelgő kijelentés. :DD


Persze hogy sértő. Bár nekem ilyet még soha nem mondott senki, általában megválogatom még azokat is, akikkel beszélgetek, nemhogy barátkozom. Aki ilyet mond, az magával sincs rendben, és ettől akarja magát többnek érezni. Az ő démona, ő küzd vele, én jót nevetnék, ha ilyet kapnék.

2016. aug. 3. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

hogy ne lenne sértő?!


azt jelentené nekem hogy egy vidéki suttyó paraszt vagyok az adott személy által.


jah és csak megjegyezném hogy undoritó dolog az emberek háta mögött dumálni.

2016. aug. 3. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Igen, csak ez a srác, akire mondták, kissé hazudós, átvágós, képmutató és eléggé bu.nkó is. És egyébként szerintem nem érdemtelenül kapja ezt a jelzőt. Ha nem viselkedne így, nem lehetne rá ilyet mondani.
2016. aug. 3. 13:44
 4/16 Sunshinedoll ***** válasza:
92%

a vidéki meg a paraszt önmagában nem, suttyóval kombinálva igen.

Ha azt vesszük, falusi származásom révén, akinek a családja generációkra visszamenően a mezőgazdaságban dolgozik, én is vidéki paraszt vagyok. Ugyanakkor rendkívül intelligens, tisztelettudó és okos is vagyok, tehát a suttyó jelző nem megalapozott az én esetemben.

2016. aug. 3. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 Sunshinedoll ***** válasza:

ja, kiegészítésképp: nyilván nem sértődnék meg, mivel én tudom nagyon jól, hogy nem vagyok suttyó paraszt. Én intelligens, okos paraszt vagyok. :D

4-es voltam

2016. aug. 3. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 Shai-Hulud ***** válasza:
87%

Kikérem magamnak! Nem vagyok vidéki!

No azé.....

2016. aug. 3. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
91%

"Igen, csak ez a srác, akire mondták, kissé hazudós, átvágós, képmutató és eléggé bu.nkó is."


Ez esetben igaz és elfogadható a suttyó jelző. Nem annyira durva szólás mellesleg, amennyiben tényleg bunkó a stílusa, szerintem elfogadható, hogy így megszólták. Vannak, akiket ennél sokkal rondább jelzőkkel illetnek, pedig még csak bunkó sem volt. Ha ez a srác tényleg hazudós, átvágós, akkor ő is biztosan hasonló jelzőkkel illető a kollégáit mások előtt.


Én a srác helyében megváltoznék, visszafognám magam, a többiek helyében meg nyíltan megmondanám neki, ha valami bajom van a viselkedésével.

2016. aug. 3. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
97%
Pont ugyanannyira, mint a "nagypofájú pesti köcsög" megnevezés. Ez is illik emberekre, akkor helyénvaló?
2016. aug. 3. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

"kissé hazudós, átvágós, képmutató és eléggé bu.nkó is."


És ez hol áll összefüggésben a lakhelyével? Én nagyvárosban is találkoztam már képmutató, hazudós bunkóval.

2016. aug. 3. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Rá azért mondják ezt, mert vidéki és gondolom emiatt célozgatnak a származására. Egyébként felvág arra, hogy 3 diplomája van, de baromira nem úgy viselkedik, mint, aki nem lenne 1-szerű, mint az 1*1
2016. aug. 3. 14:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!