Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Hogyan tudnék neki valamilyen...

Hogyan tudnék neki valamilyen módon segíteni, ha egyfolytában bántják?

Figyelt kérdés

Előre leszögezem 3 olyan emberről beszélünk, akik közül ketten úgy buktak le ebbe az osztályba (17 évesek), a harmadik pedig az osztálytársam, aki velünk egyidős (16 éves).

Van egy autista osztálytársunk és egyfolytában őt bántalmazzák. Ma pl meg is verték és emiatt hatàrozzam el, hogy ez így tovább nem lehet. Egyfolytában cikizik, röhögnek rajta meg beszólogatnak neki. Pl egyszer az egyikőjük bezárta az egyik terembe és vagy 5 percig otthagyta. Illetve folyton vicc tárgyává teszik és szerintem ezt a fajta viselkedést nem kéne elviselnie senkinek.. de egyszerűen nem tudom, hogy az ilyen emberekre hogyan lehet hatni.


2017. jan. 27. 23:59
 1/6 Ulquiorra77 ***** válasza:
32%

Ha nem teszel semmit akkor majd az elet elintezi nekik.

Mindenestre probald vedeni a sracot.

2017. jan. 28. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Tanárok?Nem látják vagy nem akarják látni?
2017. jan. 28. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Szólnod kell tanároknak vagy a srác szüleinek, ezt nem lehet hagyni. Undorítóak, reménnyel tölt el, hogy segíteni akarsz. Mindenképp írd le a végeredményt kérlek. :)
2017. jan. 28. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha autista, miért nem a sorstársaival jár egy iskolába?

Én is az vagyok. Pontosan ilyen helyzetben voltam.

Mivel nem változnak meg, így átmentem egy olyan suliba, ahová több ilyen ember is járt.


Nem bántam meg. Van egy 4-es átlagú érettségim azóta, és egy 84%-os emelt érettségim biológiából. 383 ponttal felvettek egyetemre, biológia szakra. A legjobban a genetika érdekel.

2017. jan. 28. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az autizmusnak egy csomó fokozata van. Vagy hát legalábbis én mindenfajta agyi elváltozást be tudom ide sorolni. Valamelyik az érzelmi központra hat ki (ilyen pl. a pszichopata, mert az agya adott területe egyszerűen nem fejlődik ki). Valakinek a szociális érzéke nem fejlődik úgy ki, valaki pedig gyengébb képességű bizonyos dolgokban, és valamely dolgokban erősebb. És ezeknek is vannak fokozataik. Van aki csak nagyon gyengén autista, szinte észre sem lehet venni. Valaki meg beszélni sem tud. Az autizmus gyengébb változatai nem betegségek. Inkább csak embertípusok. Nem vagyunk egyformák, így van, akinek bizonyos képességei különböznek a többiek képességétől. Biztos vannak, akik betegségből eredően vannak rosszabb agyi állapotban, de azok lehet egyáltalán nem tudnak tanulni sem.


[link]

2017. jan. 31. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ja és egyet értek a többiekkel, majd írd meg a fejleményeket. Remélem sikerrle jársz.
2017. febr. 1. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!