Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Egyetemen ez már nagyon gáz...

Egyetemen ez már nagyon gáz húzás lenne tőlem?

Figyelt kérdés
Első éves egyetemista lány vagyok. Van egy fiú szaktársam, aki kezdetben visszafogott volt, mint mindenki más is. Aztán November környékén elkezdte kimutatni a foga fehérjét. Többekkel bunkó volt, de engem különösen megtalált. Főleg a kis létszámú szemináriumokon. Beszólogatott, ledegradált, hogy én vagyok a leghülyébb és úgy sem tudok semmit, többször nyomorék hobbitnak titulált a magasságom miatt. Múlt héten vizsga előtt pár perccel röhögve a képembe vágta, hogy úgy is meg fogok bukni. Eddig türtőztettem magam, próbáltam szév szóval leállítani, de semmi haszna nem volt. Hamarosan kezdődik a második félév, és kitaláltam hogy ha nem áll le akkor megszivatom valami csínnyel, hátha akkor kicsit magába néz. Ilyesmikre gondoltam, hogy valamit, például joghurtot beleönteni a táskájába. Sosem csináltam még ilyet, és tudom hogy ez elég gyerekes, de egy idő után minden türelmes embernél elszakad a cérna.

2017. febr. 3. 00:44
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Semmiképp ne ezt csináld,mivel ez már nem idevaló és ideiglenes.

A képlet egyszerű. ha nyilvánosan szívat szólj neki vissza oltsd le.ezt azért mondom mert az iylen embereknél ez válik be.Ha beszól szólj vissza és ha jókat szólsz vissza rájön h veled nem jó kekeckedni ,sőt még jobban is fog viselkedni veled mind bárki mással.

2017. febr. 3. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem kéne törődnöd vele, próbáld meg levegőnek nézni, egyik füleden be, másikon ki; ha van egy kis esze, felfogja, hogy nem érdeklik a gyerekes b-romságai:D Az ő táskája is drága volt egyébként biztos, és nem tudom, mennyire tisztítható, és nem nagyon gondolnám, hogy utána leállna, és kár azért a joghurtért is, mert azok fincsik. Szóval a táskájáért is, meg a joghurtért is kár lenne. Meg ezzel lehet, hogy tovább büntetnéd magad, mert már lenne konkrét oka is, és mi lenne, ha utána pl ő is ezt csinálná veled, és szétáznának a fontos irataid, jegyzeteid, stb. Ez már tényleg egyetem, nem kéne belemenni mások kis gyermeteg játékaiba, egyáltalán miért figyel rá oda bárki is, meg különben is magánakvaló ez az emberke, ha nem tud másokkal nyugodtan együtt létezni, hogy jutott egyáltalán be egyetemre? Vagy nem éretlen esetleg, csak beképzelt lett most, hogy fölvették? Nem jó egyik se. Hagyd ott , ne törődj vele, talán nem vagytok egy szinten, ő nem a te társaságod, ő nem neked való. Mármint még haver-szinten sem. Hagyjad őt, magának való típus, ha lenéz mindenkit meg kötözködik folyton. Ő ilyen, hát nem tudsz vele mit csinálni, csak már ne legyenek vele szemben elvárásaid, mert már kitapasztaltad amúgy is, hogy mi az a szint, amit elvárhatsz tőle, és ő nem fog változtatni talán, s csak te tudsz a hozzáállásodon. Ő tudatlan, buta. Ő ilyen, ilyennek kell őt elfogadni, nem érdemes vele konfrontálódni, csak elviszi az energiáidat az olyan dolgok felől, amik téged érdekelnének, mert pl most is vele foglalkozunk itt ebben a kérdésben, lehet, hogy ezt akarta, és így már el is érte, amit akart, de lehet, hogy ő enervált vagy milyen, szóval ilyen energiahiányos, és így próbál meg begyűjteni figyelemenergiákat másoktól, és ő ezt élvezi, mert ő ebből így tényleg kap, profitál energiát. Ilyen kis energiavámpírka-féle. Felidegel , és élvezi a dühöd. De amúgy van olyan energiavámpír is, aki tudtán-meg akaratán kívül csinálja, szóval nem tudatosan meg szándékosan. Szóval ő nem feltétlenül fog a te kedvedért változni, akkor változtass te rajta, engedd el az elvárásaid vele, meg úgy általánosságban az emberekkel szemben, és úgy már nem fogsz csalódni. De minél több elvárást el tudsz engedni , annál jobb. Én már olyat is láttam, hogy korrektnek tűnő ember írásba adott valamit, és azt se tartotta be, tehát az emberek azok ilyenek, megbízhatatlanok, nemtörődömök, nem törődnek másokkal. Te is csak azzal törődj, aki törődik veled is, akinek számítasz, pozitív értelemben, és nem csak valakit jelentesz, akit lehet piszkálni, akit lehet arra használni, hogy adott esetben azon szórakozunk, hogy felidegeljük.
2017. febr. 3. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
*ne add meg neki ezt az örömöt-bocsi,mégegy,ezt még a végére.
2017. febr. 3. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Bocsánat, második és 3. vagyok, eszembe jutott mégegy. Lehet, hogy csak nem akar egy "szürke kisegér" lenni, és önbizalomhiányos, és azt akarja, hogy megjegyezzék őt. Vagy esetleg úgyis lehet önbizalomhiányos még, hogy a saját hibáiról, gyengeségeiről így próbálja meg elterelni a saját figyelmét, hogy beszólongat másoknak. Esetleg pont egy vizsgánál lehet, hogy ő nem készült, és akkor úgy gondolja, hogy "dgljön meg a szomszéd tehene is", tehát hogy rád ijeszt, hogy akkor , ha neki nem jön össze, akkor neked se sikerüljön, mert attól ő jobban érezné magát, hogy tudja, hogy valaki másnak is rosszul sikerült, nem csak őneki egyedül.
2017. febr. 3. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm az eddigi tartalmas válaszokat. Pont amit utoljára írtál, mi is ezt beszéltük egy barátnőmmel, hogy ez lehet az oka. Bátyám egyébként azt mondja, hogy lehet azért csinálja mert bejövök neki, és így akarja felhívni magára a figyelmet. Egyébként nem egy buta srácról van szó, még csak azt se lehet róla mondani, hogy mindig a középpontba akar lenni. Tök nyugisan beszélget a haverjaival, aztán egyszer csak a semmiből beszól valami eget rengető nagy bunkóságot. Egyszer az egyik haverját is durván megsértette, és miután az felháborodott, röhögve azzal mentegetőzött hogy ez csak egy baráti viccelődés volt. Én is megkaptam tőle, hogy "nem veszem a poént"
2017. febr. 3. 01:40
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Ne már, komoly hogy még egyetemen is vannak ilyen "ovisok"? Mond már meg neki hogy szánalmas hogy felnőtt létére is ilyen taknyos porba fingóként viselkedik. Többiek az ilyen helyzeteket hogy reagálják le?
2017. febr. 3. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Noblesse Oblige ***** válasza:
100%

Én arra gondoltam, hogy lehet, hogy a suliban nem volt népszerű. Olyan szürke egér. Most meg szeretne a figyelem középpontjába kerülni, hogy ő legyen a mag. És mivel úgyse nincs rutinja kommunikációba meg egyebekbe, ami a népszerűséghez kell, ez a valami jött össze. Kb. az általános iskolából nézi le a példát.


Ezt pedig úgy tudod hatástalanítani, ha valami velőset mindig visszaszólsz. Vagy beolvasol neki.

De semmiképp sem az, hogy te is lesüllyedsz a szintjére. (Könyörgöm egyetemen vagytok már!)

2017. febr. 3. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Másnál még azért nem ment ennyire messzire. Illetve pont egy haverjával veszett össze komolyabban, de ott elütötte annyival a dolgot, hogy ez nála csak "baráti poénkodás"
2017. febr. 3. 10:11
 9/10 Sunshinedoll ***** válasza:
77%
Egyszerűbb, ha elerjeszted, hogy kicsi a farka, és az anyja nevét mondja, mikor elélvez.
2017. febr. 3. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Elment a srác, úgyhogy vége a történetünknek szerencsére.
2017. febr. 9. 11:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!