Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mikor jár a dicséretes ötös?

Mikor jár a dicséretes ötös?

Figyelt kérdés

Úgy tudtam,hogy akkor adnak dicséretes ötöst,ha csak ötösei vannak az adott tanulónak. Nos,nekem ez első félévben csak ötöseim voltak,egy csillagos ötösöm is volt és sok versenyen volt abból a tantárgyból,ennek ellenére nem kaptam meg a dicséretes ötöst,pedig úgy tudtam,hogy kedvel a tanár.


Hozzátenném,egy olyan gyerek kapott dicséretes ötöst az osztályból ebből a tárgyból,akinek volt egy négyese! Ha ha ha,Azért ez érdekes:D



#ötös #megverjük #a tanárt
2017. febr. 7. 21:34
 1/9 anonim ***** válasza:
68%
Nem mindegy? Ötöst kaptál, örüljél.
2017. febr. 7. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
95%
Nem a kedvelés kimutatására való...
2017. febr. 7. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

A leírtak alapján téged is megilletett volna a dicséret.

És igen, lehet csak egy D betűről van szó, de emlékszem én is voltam diák és én is hajtottam dicséretre és nagyon lelolmbozó volt, mikor nem kaptam meg. Igazságtalannak éreztem.

A lényeg, hogy továbbra is tanulj szorgalmasan és meg lesz az eredménye!

2017. febr. 7. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
96%
Hiányzik a "D"? :DD
2017. febr. 7. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem feltétlenül jegyre adják.
2017. febr. 7. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Én egyáltalán nem az alapján adom, hogy valakinek csak ötöse van vagy hibátlan dolgozatokat ír. Sokszor lehet, hogy valaki mindig ötöst ír, de látszik rajta, hogy nem is érdekli a tantárgy, és semmi pluszt nem tesz bele, csak a kötelező dolgokat tanulja meg és adja vissza. Ez nálam nem dicséretes. Alapból elvárom, hogy mindenki tudja a tananyagot, és attól nem fogok valakinek dicséretet adni, hogy ezt ötös szinten adja vissza, csak mert jó esze van, de ugyanakkor nem is érdekli a tantárgy adott esetben.


Dicséretet arra adok, ha látom a diákon, hogy órán csillog a szeme, ha hozza nekem a könyveket, hogy ő utánanézett ennek-annak, látom, hogy érdekli, ha szorgalmit adok, egyből megcsinálja, esetleg versenyre is elmegy. És ha ilyenkor esetleg becsúszik egy-két rosszabb jegy, az nem szokott érdekelni, én csak az ilyen érdeklődő tanulónak adok dicséretet.


(Persze az érdeklődést nem kell összekeverni a tudálékossággal, a nyalással és a stréberkedéssel, mert ezeket viszont nem szeretem.)

2017. febr. 7. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Bár elég régen voltam már iskolás, viszont ott fix 5 szám volt, ötös az ötös. Nincs hozzá csillagocska, napocska, dícséretecske se. Éppen elég az ötösig eljutni. Nekem sikerült a hármasig. :D
2017. febr. 7. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Firedoom ***** válasza:
Nalunk egyes van meg jo jegy, szerintem orulj csak az otosodnek xD
2017. febr. 8. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Fritzkó Mákiel ***** válasza:
100%
Azért mert elhitted hogy a D betűtől valaki már jobb ember lesz. Holott éppen azt írtad a leírásban hogy nem feltétlenül.
2017. febr. 10. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!