Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Fiatal tanárnőt lehet "kisassz...

Fiatal tanárnőt lehet "kisasszonynak" hívni?

Figyelt kérdés

Egy huszonéves nőről van szó. Ugye elvileg a hajadon nőket szokás kisasszony megszólítással illetni, és ugyanúgy magáznám, csak tanárnő helyett sokkal szívesebben szólítanám meg így.


Mit gondoltok, szemtelen, esetleg megalázó lenne? Vagy csak simán szokatlan, de helytálló?



2017. febr. 28. 16:26
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szokatlan, és nem feltétlenül helyénvaló, mert fiatalon is lehet házas. A "tanárnő" a megfelelő megszólítás.
2017. febr. 28. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Jelen esetben tudom róla, hogy nem házas. És semmi negatív szándék nem lenne mögötte, ha mégis azt hinné, közölném vele, hogy nincs.
2017. febr. 28. 16:31
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha te egy az iskolájába járó diák vagy annak szülője, rokona vagy, akkor a "tanárnő" a helyes megszólítás, függetlenül attól, hogy hol találkozol vele.


Ha nem, akkor szólíthatod kisasszonynak.

2017. febr. 28. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem illetlenség egy nálad idősebb nőt lekisasszonyozni..Főleg egy tanárt, aki nem csak korban áll feletted, hanem...szintben is. Mármint ő a tanárod, nem egy osztálytársad..
2017. febr. 28. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Valóban lealacsonyítónak tűnik így jobban belegondolva, köszönöm a válaszokat.
2017. febr. 28. 17:22
 6/9 schamuelson ***** válasza:

Egy kivételt szeretnék mondani. A gimnáziumban a német tanárnőnk "kisasszonynak" szólíttatta magát. Fräulein ....!

Nem mi, a diákjai kezdeményeztük ezt. Egyébként az előttem válaszolók korrekt magyarázatot adtak. Régen elterjedtebb volt a kisasszony, mint megszólítás használata. Az idők változásával kissé megkopott.

2017. febr. 28. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Metionin ***** válasza:
100%
Én egyetemistákat tanítok de igencsak meglepődnék, ha valamelyik diákom lekisasszonyozna. Általában simán a nevemen szólítanak, az én kérésemre. Munkán kívül viszont volt már, hogy idősebb férfi kisasszonynak szólított udvariasságból.
2017. márc. 1. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Mivel a tanárod, ezért a "tanárnő" megszólítás az egyedül helyénvaló. Ezt követeli meg az iskolai helyzet és az illem is. Egy tanárt ugyanis csak így illik megszólítani, és ez teljesen független a korától.
2017. márc. 2. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Olyan lealacsonyító, tiszteségtelen.. Mondjuk a barátom hívhatna így vagy pl egy pasi akivek kavarnék, na de egy tanítványom... uhh ne..
2017. márc. 2. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!