Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Most vagyok 9. -es, de jövőre...

Most vagyok 9. -es, de jövőre szeretnék új iskolába menni. Hogyan tudnék ott beilleszkedni? 15) L

Figyelt kérdés

A mostani sulimban nem sikerült beilleszkedni. Év elején nagyon nyomi és zárkózott voltam, és bár azóta azért javultam valamennyit, nem tudok beilleszkedni. Néhány osztálytársam rendszeresen beszólogat, a többiek meg nem mutatják ilyen nyíltan, de ők is utálnak. Ciki velem barátkozni, ez a helyzet. Tudjátok, a bűnbakkal barátkozni szociális öngyilkosság, ezért nem éri meg próbálkozni.

Az új sulimban viszont nem szeretném, hogy ez így legyen, és folyton azt tervezgetem, hogy ott majd milyen leszek, hogyan fogok tudni majd beilleszkedni. Egyre többet törődök a kinézetemmel, és majd menő cuccokat is beszerzek, hogy ilyen szempontból ne tudjanak belém kötni. Laza leszek, és próbálk majd nyitni feléjük. Jól fogok tanulni, hisz az elvileg menőnek számít, főleg, hogy majd segíteni tudjak nekik dogáknál, és remélhetőleg ezt cserébe én is elvárhatom majd tőlük. Trendi könyveket olvasok és filmeket nézek, hogy tisztában legyek az aktuális trendekkel.


Miket tanácsoltok még, ahhoz, hogy elfogadjanak, be tudjak illeszkedni? Sőt, egy szinttel feljebb is szeretnék lépni a sima beilleszkedésnél: elég volt a lúzer státuszból, szeretnék a menőbbek közé tartozni. Tippek?


2017. márc. 2. 18:56
 1/3 anonim ***** válasza:

és gondolod, hogy ha "menőbbnek akarsz tűnni", akkor majd az hiteles lesz, és nem fognak emiatt beszólogatni? :D és ha így lesz, akkor még hányszor váltassz sulit, és futsz el a gondok elöl?


jó persze, nagyjából ennyiből áll az egész, amit leírtál, mert rohadtul felszínesek ezek a "barátságok". veszel egy adidas superstar cipőt, és már te is közéjük való vagy, és akkor mivel leszel előrébb? lesz pár ember, aki ha nem így öltöznél, akkor le se szarna.


én inkább arra törekednék, hogy olyan emberekkel ismerkedjek, akinek nem ez a legfontosabb...

2017. márc. 2. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Én is inkább az "igaz barátokat" keresem, de a menôkkel is szeretnék jóban lenni, anélkül hogy lenéznének, mert ha ők lenéznek, a visszahúzódóbbak se akarnak majd barátkozni velem :/ Az előző két sulimban azért sajnáltak le, mert nekem magyar a nemzetiségem, nekik meg szlovák volt, a mostani sulimban meg azért, mert zárkózott vagyok. Szeretném még egyszer megpróbálni, hátha akkor befogadnak, ha változatok magamon. Csak szeretnék egy közösség része lenni, én is együtt akarok röhögni és poénkodni a többiekkel, mert elég nyomasztó, hogy ott van mellettem 30 ember és mégis ro-hadtul egyedül érzem magam..

Amúgy ha ez sem fog sikerülni, magántanuló leszek, de idáig azért még ne menjünk el :'D

2017. márc. 2. 22:29
 3/3 anonim ***** válasza:
Igazából sztem a "menőbbek" közé tartozni nem mindig jó. Én mindig olyan lányokkal barátkozok akik nem azok a tipikus tucatlányok tehát a menő lányok. És inkább van egy normális barátnőm, mint hogy legyen száz barátnőm akikkel menőségből megöleljük egymást a folyosón, majd a következő szünetbe máris kibeszélnek valami miatt( nagy része ilyen). Szerintem szerezz egy olyan barátnőt aki megbízható és nem olyan mint az előbb említettek. És ha piszkálnak ne foglalkozz velük vagy mond azt hogy: Ha esetleg az inteligencia szinted megütné az egyémet talán szóba állnék veled. Sok sikert.
2017. márc. 3. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!