Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Szerintetek ezzel nagyon...

Szerintetek ezzel nagyon mélyre süllyednék? 18/L

Figyelt kérdés

Van egy qrva az osztályban, aki minden egyes dogairásnál puskázik, vagy megkér valakit, aki a közelében ül, hogy súgjon neki. És mostanában állandóan mellém ül be, mert én viszonylag jó tanuló vagyok és egyedül szoktam ülni és mindig ott kérdezgeti, hogy ugye segitek majd neki..És annyira pofátlan, hogy ha A-B csoport van, akkor is elvárja, hogy én ne a saját dolgozatommal foglalkozzak, hanem neki diktáljam a válaszokat, mert mivel külön csoport van, nem tudja csak úgy lemásolni rólam. És már nagyon elegem van belőle, főleg, miután megtudtam, hogy előszeretettel beszél ki a hátam mögött, aztán előttem meg jópofizik, meg elvárja, hogy a dogáknál is segitsek neki -.- Már nem egyszer előfordult, amikor dogairásnál elkezdett ott bökdösni, meg magyarázni nekem, hogy segitsek már, hogy azt hittem, mindjárt leüvöltöm a fejét, hogy segitsen neki a jó édes anyja, ha nem akar megbukni igy érettségi előtt, akkor tanuljon, nekem se segit senki dolgozatirásnál..Vagy hogy egyszerűen megkérdem az adott tanárt, hogy valamelyikünket ültesse már el, mert képtelen vagyok úgy tovább dolgozni, hogy itt pofázik nekem állandóan, hogy "Lécci segitsél már, erre mit kell válaszolni?? Naaa, segitsél már, nem akarok egyest irni megint...Lééciii"..De ezzel lényegében beárulnám és a többiek is engem néznének le, amiért árulkodok, mint egy óvodás. De már tényleg annyira idegesit és szerintem eléggé igazságtalan, hogy ha én nem tudok valamit, nekem senki se segit, de neki mindig van valaki, aki súg vagy akiről puskázhat..

Szóval szerintetek nagyon szánalmas lenne, ha a legközelebbi alkalomkor megkérném a tanárt, akivel vagyunk, hogy valamelyikünket ültesse el onnan?


2017. márc. 4. 18:47
 1/9 anonim ***** válasza:
84%
Hamarabb el kellett volna nyíltan hajtanod ,akár óbégatva . Volt rá ideje ugyan annyi mint bárkinek hogy tanuljon , vagy fizesse a bizottságot . Ez rá tartozik .
2017. márc. 4. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
be kell arulni a tanárnak kulonben sose szall le rolad, vagy szunetben olvass be neki, mond neki ne merjen soha tobbet a kozeledbe menni meg köszönnie sem kell, valamelyiket meg kell tenned
2017. márc. 4. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

2 megoldás van, az egyik gonoszabb, a másik csak gonosz ;)

Legközelebbi kérdezgetéseikor csupa rossz-ostoba választ adsz neki és a rosszból a jövőben senki sem kér ;) Kibuktatod a padodból és osztályból is akár :DDD

A másik, hogy szólsz a tanárnak és a szétültetést kéred és véglegesen.

A többiek meg mit szólnak? Üljenek a pumpoló mellé és megértik ;)

2017. márc. 4. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Van az iskolában olyan hogy betyárbecsület. Mi általában ilyen esetben mindig segítünk egymásnak. Hogyha valaki mégsem segít azzal sincs probléma, cserébe ő se fog majd segítséget kapni így.

Láthatóan ez nálad nem gond, és nem is kell annak lennie. Így szerintem a legegyszerűbb és legkorrektebb megoldás az lenne hogy megmondod neki hogy ne haragudjon de nem szeretnél neki segíteni. Ez teljesen korrekt, mégis az lesz amit te akarsz.

Az hogy direkt lebuktatod, vagy rosz válaszokat súgsz le neki szerintem nem tisztességes dolog. Kivéve természetesen hogyha előre közlöd vele hogyha nem hagy dolgozat írás közben akkor szólsz a tanárnak. Ha ezt előre mondtad neki onnantól az ő hibája hogy nem vesz komolyan.

Ne érts félre, amit ő csinál se helyes hiszen másokat használ ki.

Nálunk is megy hasonló. A dolgozatra tanulnivalókat és a puskákat egy ember állítja össze és osztja meg mindenkivel. De ez tantárgyanként nálunk mindig más. Én speciel a fizikáért felelek mert az jól megy. Azért cserébe hogy minden dolgozathoz készítek puska alapanyagot és kidolgozom az egészet megkapom az összes többi tantárgyat ugyan így kidolgozva másoktól. Természetesen aki nem ad hozzá az nem kapja meg. Nem azért mert kerülne bármibe is annak a plusz egy embernek elküldeni, hanem azért mert hogyha bárki úgy kapja meg hogy nem kell érte dolgoznia akkor a többiek számára mi legyen a motiváció arra hogy ő hozzáadjon valamit a munkához.

Minden esetre én azt mondom hogy kulturáltan kérd meg hogy ezt ne csinálja. Ha bekiabálod hogy csal, azzal nálunk közellenséget csinálnál magadból, és megmondom őszintén én se kedvelnélek túlságosan. Tőlem azt nem várhatnád el utána hogy az ajtót tartsam ha megkérsz. Akkor se ha én is utálnám az illetőt aki beköp. Ha előtte ledumáltad vele és annak ellenére nem veszi a lapot az meg természetesen más, és teljesen jogos akkor lebuktatni.

2017. márc. 4. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Szerintem diszkrét módon, óra előtt keresd meg tanárt, és szólj neki, illetve kérvényezd a szétültetést. A diszkrét szót pedig úgy értem, hogy más ne legyen ott, amikor szólsz neki.
2017. márc. 4. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, lehet, ez lenne a legjobb megoldás, ha beszélnék a tanárral óra előtt, hogy ha odaül mellém, ültesse el. A csaj annyira beképzelt, hogy lehetetlen lenne vele erről beszélni, nem értené meg, szerintem ha igy megmondanám neki, hogy többé nem segitek, év végéig hallgatnám a többiek beszólásait, mert mindenkit ellenem forditana...

Fú amúgy 4. válaszoló, nem tartanád meg az ajtót? :/ Ezzel jól kicsesznél velem..Elmondanám amúgy, hogy eddig se voltam valami kedvelt személy az osztályban, annak ellenére, hogy én mindenkivel próbáltam kedves lenni, meg volt, hogy szünetekben ott magyaráztam a többieknek, amit nem értettek, erre a hála az volt, hogy ha nekem kellett valami, pl. pár jegyzet, amikor hiányoztam, senki nem tudta elküldeni 2-3 embert leszámitva, meg az osztály nagy része alapból nem is köszön, a fiúk amúgy se tartják meg nekem az ajtót és volt, hogy találkoztam egy hétvégén pár osztálytársammal meg a haverjaikkal, köszöntem nekik és az ismerőseik kérdezték, ki volt ez a csaj, erre letagadták, hogy ismernének :D Ezek után rohadtul nem hatna meg, hogy te nem tartanád meg nekem az ajtót :ss

2017. márc. 4. 21:52
 7/9 anonim ***** válasza:
24%
Középiskolában megtanultam hogyha valaki azt mondja hogy "Nem kedvelnek az osztálytársaim, nem tudom hogy miért." akkor általában valami hasonló oka lehet, de úgy is ha lógok vele akkor pár héten belül megtudom.
2017. márc. 4. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A legjobb módszer a nyílt megszégyenítés. Egyszerűen hangsan közlöd az osztály előtt, hogy maradj már csendben, nem segítek, hiába kuncsorogsz. De úgy, hogy a tanár is hallja ezt. Utána le fog állni, mert égni fog, mint a Reichstag.
2017. márc. 5. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

# 4/8---válaszára


Betyárbecsület? Olyannal szemben , aki hátba is szúrja? :DDD

18 évesen ez már nem gyerekes csíny, hanem aljasság többszöri segítés után...vallom.Ha most nem rugdossa ki a padból-életéből az ilyeneket, akkor rajta fog élősködni és a nyugdíján is véül ;)

Amúgy, ez meg suli és nem család...utána lehet soha nem találkozik egyik "elítélő" osztálytársával sem...minek álszenteskedni-érdekből-befogadásért...szerintem undorító szokás.

2017. márc. 5. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!