Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Ha egy embernek kést szorítana...

Ha egy embernek kést szorítanak a nyakához, viszont nem vágnak bele, akkor elég csupán a kés mozdulatlan éle is a nyaki artéria elvágásához? Ha igen, milyen mélyre kell vágni?

Figyelt kérdés
Nem akarom kipróbálni és átélni, csupán kíváncsi vagyok.

2014. júl. 24. 19:18
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
50%
Attól függ, hogy milyen éles a kés. Az artéra pedig rögtön a bőr alatt van, a gége és a fejbiccentő izom között.
2014. júl. 24. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Köszi a választ! Ezzel arra utalsz, hogy megvan rá az esély!

Viszont láttam olyan kést, amely nem fűrésznek készült, hanem húsvágó késnek, mégis kissé hézagos volt az éle, ilyen apróbb "fogakkal", amelyeket az idő és a sok használat tehetett ilyenné. Az a kérdés, hogy egy ilyen késsel való puszta érintkezés (nem nyomás) felvághatja a nyakbőrt? Amúgy milyen mélyen van az artéria, olyan vékonyabb típusú embereknél, mint én, akiken egyenletesen oszlik el a zsír - 185 cm, 60 kg körül, gyerek? Mit tegyek, hogy ne lehessen könnyen átvágható a nyakam, ha mégis megtámadnak valahol?

2014. júl. 24. 19:30
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Olyan nincs, hogy nehezen átvágható a nyakad. Ha egy élesebb kés bármikor lazán átvágja.
2014. júl. 24. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Köszi! Amúgy ha mindkét ütőeremet elvágná egyszerre, még le tudnám szorítani?
2014. júl. 24. 20:36
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Tapintsd ki az ütőered direkt azért írtam oda hogy hol találod meg. Ha elvágják a torkod, akkor a gégédet is felhasítják, de ha a légcsöved éppen is marad, a sokktól nem nagyon fogsz tudni gondolkozni. A nyaki sérülést segítség nélkül nem nagyon szokták túlélni.
2014. júl. 24. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
A carotist nehéz elvágni, mert elé védett helyen van a nyakon, amibe bele fogsz halni, ha elvágják a nyakad, az nem a vérveszteség, hanem az, hogy a szíved a nyílt nyaki nagy vénákon keresztül levegőt fog magába szippantani, tehát a halál oka légembólia lesz. Kétoldali carotis átvágást pedig csak abban az esetben lehet túlélni, ha alapból meszesek voltak azok az artériák és ezen okból az agy főleg kollaterális keringésből az a vertebralisokon keresztül kapta a vért.
2014. júl. 24. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Értettem. Vannak ugye az a kettő ott elől, meg kettő oldalt. Ha az elülsők vágódnak el, akkor van az?
2014. júl. 24. 21:53
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
A másik kettő nem oldalt, hanem hátul lép be a koponyába.
2014. júl. 24. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

A lényeg, hogy ha valaki tényleg elvágja a nyakadat, abba tuti belehalsz. Akár fültől fülig, akár nyakon szúrnak, stb.

Vagy megfulladsz a légcsőbe kerülő vértől, vagy az említett embólia, vagy a vérveszteség végez veled, méghozzá gyorsan. Addig kell megpróbálni szabadulni a helyzetből, amíg csak fenyegetnek a vágással.

2014. júl. 25. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Tehát ilyenkor kevés rá az esély, hogy az ember magának elállítsa?
2014. júl. 30. 21:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!