Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Általános iskolában miért...

Általános iskolában miért mondtuk hogy "Action" ha tüsszentett valaki, vagy "Schultz", ha csuklott/böfögött? Nálatok volt ilyen?

Figyelt kérdés

Ezek az emlékek kb most ugranak be és rohadtul nem értem őket. Általános 1-től tanultunk angolt (7 éves kortól) és 5.-től (11 éves kortól) mellette németet és ezt már akkor sem értettem miért mondta sok osztálytársam (így visszaemlékezve) és most sem. Valakinek van bármi ötlete?


Emlékszem párszor én is mondtam hogy "Eksön" vagy csak röviden "Eks", amikor valaki tüsszentett, hogy ne lógjak ki, de kvára nem értettem miért mondják. A "Sulc"-ot ugyanúgy nem.


Mi az hogy action meg schultz ebben a vonatkozásban? Bárki aki tudja vagy akár csak tippje van, annak nagyon megköszönném a választ.

23/F


2017. márc. 5. 17:15
 1/5 anonim válasza:
51%
Nem azt mondják tüsszentéskor,hogy "egs",azaz egészségedre?
2017. márc. 5. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Fu ezeket még mi is mondtuk anno. :D Csak spekulalok de az action valószínűleg az "eks"ből jött. Ami valójában "egs", es az egeszsegedre rövidítése. Es a lerovidult egs valt "eksön"-ne, mely kesobb action-nè vált. Nincs jelentése igazából, sok hasonló valtozason atesett ilyen szavunk van a szlengben. Nalunk anno ebből még leghosszabb formajaban "vanish oxi action" is volt :DD
2017. márc. 5. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nálunk is divat volt. Nem tudom hogy honnan jöhetett. Az action az egsből jött az biztos.
2017. márc. 5. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

A schultz az nálunk tarkón vagast jelentett. Ennek párja volt az OTP. Orbitális toka pacsi. Az nem volt kellemes :D

Második voltam.

2017. márc. 5. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom, nálunk nem voltak ilyen hülyeségek.
2017. márc. 5. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!