Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » A tanár jogosan tette ezt a...

A tanár jogosan tette ezt a gyerekkel?

Figyelt kérdés
Van egy magatartás zavaros gyerek. A magatartása 3-as. Az osztálypénzről volt szó, hogy melyik gyerek intézze. Ez a gyerek is jelentkezett, szerette volna csinálni, erre a tanárnő oda sem nézett, csak legyintett es annyi mondott, hogy" Te nem vagy megbízható.".
2017. márc. 17. 12:06
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
A tanárnő ismeri a gyerek szüleit, tudja, hogy becsületes, dolgozó szülők és a gyereket is a tisztességre nevelik.
2017. márc. 17. 12:07
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

A többiek előtt nem kellett volna ilyet mondania.

Viszont az osztálypénz nyilván kényes kérdés, szerintem mindenki a legeslegmegbízhatóbb gyerekre bízná.

2017. márc. 17. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
86%
Lehet a szülők tisztességesek, de a gyerek ettől még nem megbízható. Szerintem jogosan tette ezt a tanár.
2017. márc. 17. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
67%
Ha többen is jelentkeztek, akkor miért ne lenne joga azt választani a tanárnak, akit a legmegbízhatóbbnak tart?
2017. márc. 17. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
De a többi gyerek előtt így nyilvánosan megszégyeníteni helyénvaló volt? Elintézhette volna annyival, hogy szólítja azt a gyereket, akit kiválasztott.
2017. márc. 17. 12:27
 6/15 anonim ***** válasza:
31%
És? Most hozzuk az időgépet vagy mi legyen? Igenis tudja a gyerek magáról, hogy nem megbízható viszont ezt azzal kéne folytatni, hogy hogyan dolgozzon önmagán és változtasson.
2017. márc. 17. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Viszont a nyilvános megszégyenítést nem tartom helyenvalónak.
2017. márc. 17. 12:51
 8/15 anonim ***** válasza:
60%

Mit jelent az, hogy magatartászavaros? Mert ha pl. ő is rendszeresen megszégyeníti az osztálytársait, akkor teljesen rendben van, hogy a tanár is megszégyeníti őt.

Úgyhogy jó lenne tudni, hogy mi a baj a magatartásával.

2017. márc. 17. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Nyilvános megszégyenítés?! Ó, ha én is mindenkitől csak annyit kaptam volna, hogy simán odaveti 1x, hogy megbízhatatlan vagyok, most egy mentálisan egészséges ember lennék. Ne tudd meg, mi az igazi megszégyenítés.
2017. márc. 17. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
77%
Nem tartom helyénvalónak azt ahogyan a tanár eljárt. Azért tanár, azért nevelő, hogy a problémás gyerekből is a lehető legjobbat hozza ki és tisztességes embert faragjon belőle és megtanítsa dolgokra. Megvannak erre a megfelelő módszerek, Ő a "szakember", ő tanulta ezt, neki kell tudnia, hogyan. Megalázott, megszégyenített egy lelki fejlődésben lévő gyereket. Mivel, mikor fog tudni bizonyítani akkor, ha sulykolja bele állandóan, hogy ő egy sz @ r ember ? Ez megmarad ám benne és lehet felnőttként is majd ezért tér a rossz útra.
2017. márc. 17. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!