Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Igaza volt a tanár úrnak?...

Igaza volt a tanár úrnak? (Egyetemi téma)

Figyelt kérdés

Egyetemre járok, most vagyok végzős. Az egyik órán egy másik csoporttal vagyunk együtt. A héten volt zh. A tanár úr szokott küldeni emailben segédanyagokat amikből készülhetünk. Viszont a mi csoportunknak rendszeresen elfelejti elküldeni. Én a csoportunk nevében írtam a egy emailt neki hétvégén, amiben teljesen illedelmesen megkérdeztem hogy esetleg van amit mi nem kaptunk meg. Köszönjük a segítségét stb. És aláírtam hogy szakunk neve Bsc.

Na majd tegnap órán elkezdte mondani hogy neki ilyen leveleket ne irogasson senki, meg mi az hogy nem írta alá név szerint aki írt neki. Mi az hogy a csoport nevét írta oda. És vállalja fel ki volt. Jelentkeztem. Erre kérdezi hogy szégyelltem odaírni a nevem?

Nem értettem a felháborodását mivel más is írt már neki tőlünk ugyanilyen aláírással, akkor nem volt semmi baja. Én is az egész csoport nevében kérdeztem ezt meg.

Nekem elég rosszul esett ez a letolás, mert valóban tanultam a zh-ra és rendesen fel szerettem volna készülni, nem szórakozásból irogatok neki..

Szerintetek jogosan tolt le?

N


2017. ápr. 5. 11:12
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:

Az kimaradt hogy a csoportunk közös email címéről írtam neki, illetve ő szokta mondani hogyha bármi kérdésünk van, keressük nyugodtan.

Ha privát kérdésem lenne, nyilván a saját címemről írok neki, a nevemmel a végén..

2017. ápr. 5. 11:15
 2/16 Noblesse Oblige ***** válasza:
93%

Ezt a meccset akkor kellett volna lejátszani vele.

Én mondjuk számon kértem volna, ott és akkor tanúk jelenlétében.


De legokosabb az lett volna, ha írtok az évfolyamtársaitoknak és tőlük kéritek el az anyagot! (tartsatok már össze!)

2017. ápr. 5. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem marhára nem volt jogos a számonkérése. Azért van a tanároknak e-mailja, ha bármi van azon keresztül nyaggassátok.
2017. ápr. 5. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
77%
Hát ebből nekem az jött le, hogy csak egy konzervatív szar, aki a saját hibáját elhárítva generál egy hibát a másik féltől, hogy ne érezze magát rosszul, és a saját gondolkodása szerint neki legyen igaza. Nem ritka az ilyen ember, és ha jobb pozíciója van, mint neked, akkor igencsak ártalmas lehet. Nem, nem volt igaza.
2017. ápr. 5. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
95%
Nem volt jogos, de az egyetemi tanárok többsége ilyen, ne vedd magadra.
2017. ápr. 5. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Elég rossz volt, mikor mindenki ott rám nézett meg összesúgott mintha valami halálos bűnt követtem volna el.

Ráadásul a másik csoportból hárman járnak be erre a tárgyra, tőlünk meg rajtam kívül egy ember. Én minden órán ott voltam..

Nem kértem számon a tanárt, egyszerűen fel akartam készülni a zh-ra.

Köszönöm a válaszokat! Mindenkinek zöldet adtam!

2017. ápr. 5. 11:34
 7/16 anonim ***** válasza:
94%
Ez egy felfuvalkodott hólyag, sajnos az egyetemi tanárok többsége ilyen, ne foglalkozz vele.
2017. ápr. 5. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
95%
Nem volt igaza. Az egy dolog, hogy valaki megjegyzi magában, hogy "na, azért írhatott volna egy nevet", de hogy ezt az egész csoport előtt is felhozza.. Nevetséges. Eléggé önteltnek tűnik ez az ember
2017. ápr. 5. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
48%
Túlreagálta. Te pedig tanuld meg azt, hogy saját névvel írunk emailt.
2017. ápr. 5. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

A három év alatt eddig egyetlen tanárnak sem volt baja hogyha a közös e-mailről írtunk e-mailt akkor úgy írtuk alá hogy XY Bsc. Mivel név szerint nem is ismernek minket az egyetemi oktatók legtöbbször.

Én ennek a tanárnak többet biztosan nem írok soha semmit.


Köszönöm mindenkinek a véleményét!

2017. ápr. 5. 13:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!