Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Miért ilyen ez a mai generáció...

Miért ilyen ez a mai generáció? (Beszélnék a saját eseteimről is, ha nem gond! )

Figyelt kérdés

A kérdés nincs rossz kategóriában, és most szeretnék egy kicsit elbeszélgetni erről az egész 21. századi... Hogy mondjam... Jelenről. Kezdjük ott, hogy ahányszor belépek a suliba, mindig azt látom, hogy mindenki vagy kockul, vagy káromkodik, vagy verekedik (és most a 7-14 éves korosztályról beszélek!!!!), és egyszerűen elkeserítő, hogy már itt tartunk, hogy például abban a rohadt iskolában, ahová járok, senki nem figyel egymásra, mindenki mindenkinek ellensége, és egyszerűen szinte egy tanár sem tesz például az ellen, hogy ne bántalmazzák egymást a diákok, és ez egyszerűen szomorú. Például az én 5. osztályos évemet, és az első félévet a hatodikból a pokolhoz tudnám hasonlítani. Egyszerűen egyes személyek miatt minden nap sírtam, depressziós voltam, öngyilkosságon járt az eszem, és ez ment egészen a mostani félévemig. Anyukám szerencsére megvédett, és elbeszélgetett a csitrikkel, de még azóta is fáj belegondolni, hogy mennyire lenézett mindenki... Az úgymond ,,legjobb" barátnőm is elárult és kiröhögött... Nagyon rosszul esik, még mindig. Még most is kibeszélnek a hátam mögött, és azt hiszik, nem látom. De nem szeretném fárasztani ezzel sem az ofőt, sem a szüleimet, úgyhogy inkább megtartom magamnak, mert már így is azt hiszik rólam az osztálytársaim, hogy egy hisztis p_csa vagyok. Én nem sajnáltatni akarom magamat, de ezt le kellett, hogy írjam, de az igazi kérdés még mindig az lenne:

Miért van ez? Miért ilyen goromba, rideg ez a mai generáció?


Köszönöm előre is a válaszokat, és bocsánat a regényért. :)



2017. ápr. 18. 20:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

ez kilencvenes végén se volt más. a tanárok alulfizetettek és szarnak mindenkire, a gyerekeket azért küldik iskolába hogy otthon ne kelljen nevelni, és ha egy kicsit értelmesebb vagy akkor végigszenvedsz 7-8 évet míg nagy nehezen a gimnáziumban vagy a munkavilágban emberré válnak ezek a "gyerekek". de igazából az egész rendszerrel baj van, a kölyökkel aki akciófilmből tanulja mi a menő, és a szülővel aki megtanítja "szépen" beszélni és hogy hogyan kell leszarni az embertársait.


szóval nem irigyellek. magyarországon iskolába járni a legtöbb helyen ilyen. nem változott az elmúlt 20 évben semmit, kivéve talán az okostelefonokat.

2017. ápr. 18. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Régen is minden ugyanilyen volt. Akár hiszed, akár nem, mindenkit bántanak, még az ún. menőket is. Mindenkinek van problémája, de azontúl vannak különböző egyéniségek. De van, aki empatikusabb, vagy hamarabb benő a feje lágya, szóval lesz változás. Az egy dolog, hogy van internet, meg közösségi oldalak, meg facebook, de azt is meg kell tanulni használni.
2017. ápr. 18. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Annak idejèn is ez volt. Nagyon durva volt akkor is. 7. 8. Osztályra annyira eldurvult a helyzet hogy rettegve mentem be. Féltem a többiektől. Romlottak a jegyeim. Alig vártam hogy vége legyen. A tanárok les.zarták. imádtak megalázni. Középiskolában még durvább lett a helyzet. Volt hogy órán papírgalacsinnal dobáltak. Tanár észre vette és rá se szólt. No comment... anyám kivett a suliból inkább
2017. ápr. 18. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Régen is ilyen volt sajnos. Nagyon kegyetlenek tudnak lenni a tinik a gyengébb társaikkal. Egyet tudok tanácsolni: ne vedd magadra, pattanjon le rólad minden sértésük, mert nem szabad hagyni, hogy kikészítsenek, őnekik fogalmuk sincs, hogy milyen lelki fájdalmat tud okozni a megaláztatás. Gonosz lelkű emberek miatt ne legyen senki lelkibeteg.
2017. ápr. 19. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Korosztályod szar nem ez a generáció. Idővel majd barázdálódik az agyatok és értelmesebbek lesztek.

Nincs valami kategória a biológiával kapcsolatos kérdéseknek?

2017. ápr. 19. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%
Túl nagy a szabadság manapság. A gyerekek többsége nem tudja mi a fegyelem, az alapvető tisztelet. A 80-as években még volt a tanárnak tekintélye. Nem is volt ennyire megkötve a kezük, mert ha valamelyik gyerek engedetlen volt, könnyen repült a pofon. A szülő pedig nem reklamált, mert bízott a tanárban, tudta hogy a gyerek megérdemelte.
2017. ápr. 19. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

biztos meg lehetne oldani másképp is, de talán ha 30ból egy tanár volt aki kicsit is szívén viselte a diákjai sorsát.


nyocadikosként Németországba kerültem, és azt kell mondjam, egészen más világ. Gyakorlatilag lefagyasztják a tanítást és addig beszélnek az osztállyal meg négyszemközt a gyerekekkel, amíg az ilyen csesztetések, alázások és verekedések teljesen meg nem szűnnek.


Sőt. egy bizonyos kor fölött rendőrségre viszik az ügyesek, és sokkal előbb tessékkelik el a tiszteletlen huligánokat mint itt. Gyakorlatilag a többi diáknak panaszkodtak és a "jó" tanulókat próbálták rábeszélni hogy verjék meg a zűrösököket. Így visszagondolva, tiszta szégyen.

2017. ápr. 19. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha pedig nem akar tanár lenni, vagy kevésnek tartja a fizetését, akkor váltson szakmát, hogy vigye el az ördög!


A fegyelmet pedig ki kell érdemelni! Ha azt hiszed hogy tanárnak lenni vagy rendőrruhát viselni elég hogy méltó legyél a tekintélyre, akkor bizony könyvből tanultad az életed!


Ha nem érdekelnek téged a tanítványaid, és nem zavar ha tiszteletlenek egymással és bántják egymást, akkor te sem vagy méltó a tiszteletre.


Sokan elfelejtettek emberileg fejlődni, az a baj. Tanár- státusz. Merci- státusz. Diploma? Nem mindenhova kell. Erkölcs, tartás, emberség??


És nem, nem a diákkal van a baj, hogy a státusz kevés a tiszteletéhez.

2017. ápr. 19. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%

A gyerekek régen is kegyetlenek tudtak lenni egymással, de jobban tartottak a következményektől. Pl. hogy az egyik beárulja a másikat a tanárnak, ennek volt visszatartó ereje. A saját szüleinktől tartottunk a legjobban, hogy mi lesz, ha megtudja mit rosszalkodtunk.

Akkor is voltak tiszteletlen, neveletlen gyerekek, de sokkal kevesebb mint ma. Szerintem ez a modern nevelési szemlélet a hibás szülői részről, hogy nemhogy nem lehet a gyerekre ráütni, de erélyesen rászólni se, nehogy sérüljön a lelke.

2017. ápr. 19. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Még mindig arról van szó, hogy egymással ge**k a gyerekek. Nemtudom páran itt miről kezdtetek el beszélni, de teljesen irreleváns.
2017. ápr. 19. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!