Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Normális az a gyerek aki...

Normális az a gyerek aki tépkedi a saját haját?

Figyelt kérdés

Van egy iskola társam.13-4 éves fiú, és kitépkedi a saját haját.

Már nagyon durván csinálja, egész tincseket tépked ki nem tudni miért, az lehet az egyik oka , hogy sokan piszkálják őt a kinézete miatt.

Szóljunk a tanároknak, esetleg a szüleinek?



2017. máj. 3. 18:39
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Beteg, de nagyon. Szóljatok az iskola orvosnak.
2017. máj. 3. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Kis iskolánk van, nincs orvosunk :/
2017. máj. 3. 18:42
 3/8 anonim ***** válasza:
77%
Ez nem csak egy rossz szokás ez mentális zavar, egy pszichés eredetű zavar kényszer betegségnek nevezik. Én ugy tudom ,hogy ez azért alakul mert az érintett személy,mint pl ez a fiú is aggódik hogy mások mit hisznek gondolnak róluk és próbálják leleplezni .Nekik gondot jelent a kapcsolatteremtés, más emberekkel és idegesek zavartak depressziósak lesznek ettől .
2017. máj. 3. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ezt nem lehet egyedül megoldani pszichologushoz kéne vinni a szüleinek bár a helyzet súlyosságát ők látják nem én előző voltam
2017. máj. 3. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Igazából egy nagyon zárkózott fiúról van szó, egy barátja van , egy kisfiú aki hasonló cipőben jár mint ő, piszkálják a többiek.

Szerintem szólok az osztályfőnökének, hoy nem ártana jelezni a szüleinek..

2017. máj. 3. 21:23
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen jól tennéd:)
2017. máj. 5. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
82%

Ez tényleg pszichés zavar, trichotillomániának nevezik. Én is emiatt járok pszichológushoz, bár én nem a hajam, hanem a szempillám tépkedem.

Mindenképpen szakemberhez kell fordulnia.

2017. máj. 6. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat,megtettem az első lépést, szóltam az osztályfőnökének és már délután bent láttam az anyukáját.

Láttam, hogy kiabált vele, mikor elment az annyu odamentem hozzá bocsánatot kértem, hogy elmondtam de meg kellett tennem :/ .

Remélem javulni fog a helyzet.

2017. máj. 6. 09:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!