Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Miért ilyen önzőek az emberek...

Miért ilyen önzőek az emberek és csak a saját álláspontjukat látják?

Figyelt kérdés

A pár kérdéssel lejjebbi anyuka (aki a gyerek alvási idejéhez beosztást dobott a többi lakó postaládájába) ihlette a kérdésem. Mi ikerházban lakunk. A szomszéd nálunk sosem szólt, de úgy nézett ránk, mint a véres rongyra, ha a pici alvása közben egyáltalán megmozdulni mertünk ( pl. kiállni a kocsival az utcára, vagy kimenni a postaládához).

Ehhez képest pár év eltelt. Minden egyes hétvégén gyerekzsúr van náluk este tízig üvöltő 8-10 fős gyereksereg, plusz a hozzájuk tartozó néha nem túl szomjas felnőttek.

Az egyik másik szomszéd szóvá tette, még az anyukának állt feljebb, hogy ők akkor buliznak, amikor akarnak.

Az ilyen emberek hogy gondolják? Miért ilyen végtelenül önzőek? És sajnos elég sok kisgyerekes embernél látom, hogy rájuk legyen mindenki tekintettel, de ők senkire sincsenek.



2016. szept. 7. 18:49
 1/6 anonim ***** válasza:
78%

Ezeknek a legtöbbje szocializálatlan tahó, mindent és mindenkit magasról leszar, hatalmas egója van a nagy semmire. Valamiért azt hiszi, hogy pár pulyától ő már lett valaki a nagyvilágban.

Az ilyen mizantróp, antiszociális barmoknak valami nagyobb sivatagban, vagy az Antartktiszon kellene lakniuk, ott csinálhatnak amit akarnak, az oroszlánt meg a jegesmedvét baromira nem fogja érdekelni, csak legyen jó ízük.

2016. szept. 7. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Buták, tanulatlanok, nem tudnak viselkedni, sötétek.
2016. szept. 7. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
18%
Nem értem az emberek logikáját. Attól, hogy nektek nem tetszik, még nem kell mindenféle jelzővel illetni. A butaság és önzőség között nincs összefüggés, egyszerűen csak képtelenek vagytok elfogadni, hogy más emberek is léteznek. Na, ez az igazi önzőség!
2016. szept. 7. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Én azt vettem észre,hogy a butábbik fajta nő csinál ilyeneket,ha gyereke születik. Azt hiszi,hogy az ő kölke az atyaúristen,csak mert ő azt a világra sz@rta.
2016. szept. 8. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 JulesM111 ***** válasza:

Alapvető emberi tulajdonság, az én én én csakis én nézőpont. Téged sem igazán érdekelt, mikor a szomszéd nézett rád csúnyán, most őt nem érdekli ha te nézel rá csúnyán ;) Mindenkinek más a fontos, más az értékrendje, ebbe törődj bele.

Nálunk pl a kisebb házi összejövetel úgy zajlik, környező szomszédnak szólok, meghívom őket, visszafelé is pont így megy.

Igyekezzetek a szomszéddal jóban lenni, és millió egy probléma illan el.

2016. szept. 10. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
52%

Én eleve azt se értem, hogy a csecsemősírás birtokvédelmi szempontból miért nem számít. Értem, hogy életvitellel járó zaj, de panelban annyira hangos, hogy egy hónap múlva már te kelsz fel háromóránként szoptatni, nem Anyuka.

Én elviselem a felettem lakó bömbölő gyerekét. De tényleg, voltak napok, mikor megállás nélkül üvöltött, nem érdekel, mi baja volt, nem is sajnálom, nem én tettem szét a lábam, tehát nem én akartam elviselni. Mikor a gyerek már járt, akkor égtelen dübörgés volt, betelt a pohár, vettem fel személyi kölcsönt, csináltattam egy plafonszigetelést.

Próbáltam toleráns lenni, mert végül is mindenkinek joga van a gyerekhez (csak könyörgöm, miért panelban?!), inkább megoldottam magamnak, de amikor egyszer mentem le éjjel valamiért, és nyikorgott az ajtóm előtt a vasrács, apuka pedig tajtékozva jött ki, hogy felébredt a visítógépe a nyikkanásra, na akkor az egyszer tőlem zengett a lépcsőház, de még embert úgy eliszkolni nem láttam, mint ezt a férfit.

Persze megolajoztam az ajtót (amúgy is megolajoztam volna), de könyörgöm, ez a hozzáállás mi?!

2018. jan. 14. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!