Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Ugye a 10 éves érettségi...

Ugye a 10 éves érettségi találkozóra már csak azoknak érdemes elmenni, akik sikeresek?

Figyelt kérdés

10 éve érettségiztem.

És felmerültem az osztályomnál,hogy tartsunk találkozót.

Az 5 évesre sem ment el senki,így lehet most ezt összehozzák végül.


Viszont az én életem nem úgy alakult,mint másoké.

Nem igazán tudnék mivel "dicsekedni".

Jelenleg is elég kilátástalan élethelyzetben vagyok,így nem szívesen mennék el.


Közel a 30-hoz(28-29 évesek vagyunk) a legtöbben már elérnek valamit,vagy van valami biztos pont az életükben.


Ti mit gondoltok erről?

Gondolom legközelebb már csak a 20 éves lesz...


2017. máj. 10. 00:49
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
39%

Ezt mindenki a saját maga belátására bízza. Én soha nem hallottam, hogy a régi osztályaim, osztálytársaim találkozót szerveztek volna, bár ahogy magamat ismerem elsem mentem volna :D

Hát nézd, elég ciki lehet, ott ülni egy ilyen bulin, az egyik elmeséli, én rendőrnyomozó lettem, a másik mondja én meg főnővér vagyok, te meg ott gubbasztasz és kinyögöd, én meg munkanélküli vagyok évek óta és már a 22 ezer segélyt sem kapom :D :D :D Full gáz, az arcomról sülne le a bőr.

2017. máj. 10. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
9%

Elárulom SEMMI értelme ezeknek a találkozóknak!


Az összes, CSAK dicsekedni megy oda! Pénzével, mit végzett, hány diplomája van, hány gyereke, hol dolgozik, mit dolgozik, stb., stb., stb.!


Tehát még egyszer mondom SEMMI értelme!


A mostani 60-asok és afölöttiek találkozójának van értelme, mert ŐK soha, semmilyen körülmények között nem azért jöttek össze, hogy dicsekedjenek, hanem azért, hogy együtt legyenek, örüljenek egymásnak.


A MOSTANIAK meg azért mennek, hogy dicsekedjenek. Hozzátenném: NEKEM ezek a dolgok nem számítanak, és NEM érdekelnek, amiket ŐK dicsekvésképp "tesznek a kirakatba".

Tehát rám semmilyen hatással nincsen, inkább csak taszít, hogy milyen emberek vannak...

EZÉRT pedig, hogy "ilyen" emberek vannak, nem is megyek el, mert NEM érdekel.

Egyik sem.

(Pedig hozzátenném, hogy igen csak jó életem van. De én "ilyennel" SOSEM dicsekednék.)


NEKEM ez nem "érték", hogy mások orra alá dörgöljem a saját életem.

De nagyon sok undorító, gusztustalan ember van, kb. 99,9 %, így ÉN ezekre NEM megyek el!

SOHA!

2017. máj. 10. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Mentális betegségem van,amit senki nem tud,mert sosem meséltem el senkinek az osztályból.A külső környezet számára ez eltakarható.

Amúgy végig kitűnő tanuló voltam,és nekem lett az egyik legjobb érettségim az osztályban.

Főiskolára is jártam.


Pláne ezért lenne rossz érzés..

2017. máj. 10. 01:05
 4/18 Psycho ***** válasza:
94%

Szerintem egy érettségi találkozónak, pláne egy 10 évesnek nem elsősorban az elért sikerekről kell szólnia, ez nem trófeabemutató, ez nem a "kinek van nagyobb akármicsodája" játék, mondhatni nem verseny.


10 év hosszú idő, jól esik feleleveníteni az együtt töltött pillanatokat, emlékeket. Persze mindenki megkérdezi a másikat, "és, mi történt veled, mi van veled mostanában?". Ha úgy érzed, nincs mit felmutatnod, és ezt szégyelled, akkor adhatsz sablonválaszt is, hogy semmi különös, aztán visszadobod a labdát, meséljenek ők.

Szerintem önmagában emiatt NEM elmenni, kicsit furcsa lenne. Ha van kedved, kíváncsi vagy rájuk mert régen láttad őket, és az időd engedi, menj el bátran! :)

Ahogy te is írtad: ki tudja, mikor lesz legközelebb ilyen? Utána lehet rosszul éreznéd magad az elszalasztott lehetőség miatt.


Utóirat: idén lesz a mi 10 évesünk is. Feltéve ha lesz, mert az 5 éves eléggé füstbe ment. :D

2017. máj. 10. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Akkor lehet egy osztályba jártunk:d
2017. máj. 10. 01:09
 6/18 anonim ***** válasza:
42%
84 % ez igen jól hangzik, valójában így kellene történnie, és ez kellene, hogy legyen, azonban NEM ez történik ott! Tapasztalat, és nem csak az enyém...........
2017. máj. 10. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
28%

nem fog érdekelni senkit sem h mid van

nosztalgiázzatok, érezzétek jól magatokat, bas$zatok be

2017. máj. 10. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Én még alkoholt sem szoktam inni.
2017. máj. 10. 01:38
 9/18 anonim ***** válasza:
92%
Nekünk még csak egy 4 éves találkozónk volt meg tavaly, de azért jöttünk össze, mert nagyon jól éreztük magunkat a gimiben. Az osztályból én választottam a legnehezebb egyetemi szakot, de volt köztünk gyári melós, munkanélküli és kisgyermekes is, mégsem tettünk egymás között különbséget. Nosztalgiáztunk, ettünk valami finomat, hülyéskedtünk, régi képeket nézegettünk az osztály életéből, aztán mindenki jó érzéssel mehetett haza. :) Nem tetszik ez az általánosítás, amit itt egyesek leírtak, mert az egész csupán emberfüggő, nem minden "mai generáció" ilyen. De biztos rossz lehet nektek. :/
2017. máj. 10. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Nálunk már a 30 éves is megvolt... de soha nem dicsekedni mentünk, hanem feleleveníteni régi barátságokat, sztorizni, nevetni egy jót... nem mellesleg ha ilyen sikertelen vagy, ők meg "sikeresek" akkor kapcsolatszerzésre is egy remek dolog lehet...
2017. máj. 10. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!