Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Érdemes érettségi után egy...

Érdemes érettségi után egy évet külföldön tölteni? Milyen lehetőségeim vannak? 17/L

Figyelt kérdés

Arra gondoltam, hogy talán jövőre (érettségi után) el kellene mennem világot látni, próbálgatni a szárnyaimat. Elsősorban Ausztriára gondoltam, főként talán Tirolra vagy valami kisebb városba, nagyvárosba semmiképp. Jó lenne nyelvet tanulni, de eddig egy mondatot sem tudok elmondani németül, ami talán nem kis hátrány és nem tudom mennyire tolerálnának.

Érdemes lenne egyáltalán egy évet egyetem előtt a nyelvtanulásra, tapasztalatszerzésre szánni vagy jobban járok, ha előbb bent vagyok az egyetemen és utána halasztok majd egy évet?


2014. júl. 15. 09:43
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy-vagy viszony az egyetem és a világlátás :) Elmész egyetemre, megpályázol egy ösztöndíjat és egy-két félévet külföldön tanulsz. Annyira sok lehetőség van, hogy mindenkinek van lehetősége külföldön végezni néhány szemesztert.
2014. júl. 15. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Tényleg? Valamiért nekem ez az ösztöndíj dolog mindig úgy jön le, hogy csak a legjobb, legpengébb diákok kapják meg.
2014. júl. 15. 09:59
 3/6 anonim ***** válasza:
2014. júl. 15. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, de egyetemre itthon szeretnék járni.
2014. júl. 15. 10:18
 5/6 anonim ***** válasza:
A tanulmányi ösztöndíj jár azoknak, akik elérnek egy adott átlagot. Az Erasmus, AISEC és társaik bárki által megpályázhatók és annyira sok lehetőség van, hopgy szinte mindenki ki tud menni.
2014. júl. 15. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, akkor előbb egyetem, aztán pályázok :)
2014. júl. 15. 10:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!