Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Tanárok! Ti érzékenyültetek...

Tanárok! Ti érzékenyültetek már el valamilyen diáktól kapott ajándéktól?

Figyelt kérdés

Mi volt a reakció?

Hogy bántatok vele a következő években?

11. osztályos vagyok és lány



2017. máj. 22. 14:22
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Az ajándék egy kedves gesztus, és semmit több, senki nem kezeli ennél többnek. Ha kapok egy ajándékot egy diáktól, megköszönöm, és jól esik, hogy gondolt rám. És ennyiben is maradunk, onnantól megy minden a megszokott útján, egyáltalán nem lesz több ettől egy diák a többiekhez képest.


Nem tudom, mire gondoltál, amikor azt írtad, hogy "hogy bántatok vele a következő években", nekem ez olyan, mintha le akarnád kenyerezni a tanárt.


Én az ilyet nagyon utálom, ha nem őszinte céllal adja a gyerek, hanem lekenyerezés céljából, azt még sértésnek is veszem...

2017. máj. 22. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Dehogy azért... Csak nálunk volt olyan akivel utána erősen kivételeztek.
2017. máj. 22. 15:49
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok tanár, de az elsővel maximálisan egyetértek. Remélem, csak félreérthetően fogalmaztál, és valójában kedveskedni akarsz.

Ha a visszautasítástól félsz, akkor fölöslegesen teszed. Nekem volt egy tanárom, aki olyan volt, mint egy szikla, sosem beszélt a diákokkal magánéletről, az ajándékokat is udvariasan megköszönte, nem az a haverkodós fajta volt. Szerenádozni mentünk hozzá, felhívta az osztályt egy italra. Kiderült, hogy külön kis sarka van a lakásban, ahol a diákoktól kapott cuccok vannak kirakva, tablóképek, kiszárított virágok, üres bonbonok, minden :D Szerintem kicsit creepy, de ezek szerint sokat jelentett neki, akkor is, ha nem mutatta ki.

2017. máj. 22. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Hát igazából már sok tanárnak adtam ajit, sőt valamelyik még viszonozta is. Most egy új tanárnak szeretnék adni,akit megkedveltem nagyon..
2017. máj. 22. 15:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!