Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Tényleg gáz kezet nyújtani?

Tényleg gáz kezet nyújtani?

Figyelt kérdés

Ha vizsgázni megyek, vagy ügyet intézni egyetemen, amint belépek az ajtón és ( akkor, ha értelemszerűen nem találkoztam még a tanárral, mert mondjuk előadásom volt vele, és semmi közvetlenebb kapcsolat nem volt, hogy tudja, ki vagyok) mindig azzal kezdem, hogy nyújtom a kezem, hogy Jó napot, XY vagyok!


Ezt szóvá tette egyik szaktársam, hogy furcsa. Mert hogy ők csak bemennek, köszönnek, leülnek, és várják, hogy a tanár beszéljen, stb. Tényleg gáz?



2017. máj. 23. 22:47
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
gáznak nem gáz, de udvariatlan az "alacsonyabb rangúnak" először kezet nyújtani, de bemutatkozni illik.
2017. máj. 23. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
49%
Gáznak nem gáz. Legalább kitunsz valamivel, emlékeznek rád, és ez a későbbi életben is jól fog jönni. Úgy értem, nem velük, hanem általánosságban.
2017. máj. 23. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Szokatlan, mert a protokoll szerint idősebb a fiatalnak, magasabb rangú, beosztású az alacsonyabb rangúnak, nő a férfinek nyújt kezet.
2017. máj. 23. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
81%
Egyébként az #1-nek van igaza, átgondolatlanul írtam. Te nem nyujthatnal kezet a tanárnak, csak kicsit elkalandoztam Tv nézés közben. Bocsi.
2017. máj. 23. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
74%

Ebben a szituban nekem tetszik.


De van hogy sok. Pl munkatársak között aki állandóan ezt akar.

2017. máj. 23. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
73%
Hát, kezet nyújtani a protokoll szerint nem neked kéne, de őszintén szólva a 21. században a kutya füle sem figyel már erre, maximum a nagyon önérzetes emberek.
2017. máj. 23. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Egyetemi tanárokkal szerintem gáz, mert fellengzősnek fognak tartani, és egy-két idősebb szenilisnél bukhatod a vizsgáidat is az ilyenek miatt.


Tartsd be az illem szabályait, abból soha nem lehet gond.

2017. máj. 24. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem gáz, de elég fura. Én egyetemen tanítok és volt már velem is 1-2 ilyen eset, hogy így állított be valaki az irodámba. Furcsának tartottam, de kezet fogtam vele és kész.


A #2 hozzászólóra reagálva:


"Legalább kitunsz valamivel, emlékeznek rád, és ez a későbbi életben is jól fog jönni." - Ettől még nem maradt emlékezetes számomra egyik illető sem, csak az eset maradt meg az emlékezetemben. Továbbá azzal sem értek egyet, hogy mindezzel kitűnne a tömegből és nem is értem, hogy ezzel miért kellene kitűnnie. Én hallgató koromban inkább azzal igyekeztem kiemelkedni a tömegből, hogy nagyon jól tanultam és szép eredményeim voltak. Az ilyen hallgatókat én is inkább megjegyzem. Aki direkt ilyen jellegű cselekedetekkel szeretne kiemelkedő lenni, mint például hogy kezet nyújt, inkább negatív megítélést fog kapni. Sajnos tudom, hogy vannak ilyenek is.

2017. máj. 27. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!