Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Tanárok! Mit tennétek, ha egy...

Tanárok! Mit tennétek, ha egy tanítványotok vagdosná magát?

Figyelt kérdés

Vagy, ha esetleg történt már ilyen, akkor mit tettetek? Kérlek, azt is írjátok le, hogy hány éves volt a tanítvány vagy hogy mit tennétek a különböző életszakaszaikban!

Köszönöm!



2017. jún. 17. 16:05
 1/4 anonim ***** válasza:
16%

Nálunk egyik osztálytársam vagdosta magát (lehet még mindig), és volt egy ilyen kivizsgálásunk és a nővér észrevette, szólt a tanárnak, az meg mondta neki, hogy hagyja abba.

Ennyi...

2017. jún. 17. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nálunk többször elbeszélgetett a tanár a gyerekkel aztán elküldte az iskolapszihológushoz. 16volt
2017. jún. 17. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Egy állami gondozott 7-es aranyos kislány vagdosta magát a faragónak az élével. Megkérdeztem tőle, hogy miért, elmagyaráztam neki, hogy miért ne tegye, szóltam az osztályfőnökének is. Amikor megláttam, és alkalmam volt rá (ebédlőben, folyosón), megkérdeztem, hogy jobban van-e. Később az iskolapszichológus is elbeszélgetett vele.... abbahagyta.
2017. jún. 18. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
100%
Mindenképp el kell vinni egy szobába, kettesben. Mások előtt semmi szín alatt! Nem szabad megalázni, kioktani, mert ront a helyzeten. A szobában biztosítani kell róla, hogy fontos nekünk, szeretjük, ezért fájdalom ilyen állapotban látni őt. Meg kell próbálni kikérdezni, mi okozza ezt a késztetést, és megkérdezni, hogyan tudnánk segíteni. Ő nem biztos, h a szádba adja a szavakat, mert nem fog merni kérni, hogy mit tegyél. Különben nem vagdosna, hanem segítséget kérne. Te találgass és kérdezz, és figyeld a reakciót, melyikre bólint rá.Fontos, hogy biztosítsd a megértésedről és a bizalomról. Ha már tudod, mi a következő lépés a megoldás felé, beszéld meg vele. Azt is, hogy mi lesz. Ha ónikor látsz rajta, tudd meg, mitől fél. Ha komolyabbnak ítéled a problémát, mindenképp vesd fel a pszichológust, és vidd is el hozzá.
2017. júl. 6. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!