Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Pánikbetegként én hogyan...

Pánikbetegként én hogyan fogok bejárni egyetemre? Szeptembertől.

Figyelt kérdés

A kérdés összetett, mert 2 évet kihagytam, hogy dolgozzak, és nem nagyon jött össze. Szóval szociális téren lejjebb vagyok mint 2 éve.

Pesten meg semmi ismerősöm meg haverom, aki ha baj van, segítene.

Nagyon parázok.



2017. jún. 27. 16:31
 1/10 anonim ***** válasza:
14%

Akarsz tanulni? Akarsz egy jó szakember lenni?

Akkor embereld meg magad. Uralkodj magadon. Ha elhagyod magad fetrenghetsz egy gyógyintézetben és padlón leszel egész életedben. "embernek lenni eljátszhatatlan"

---------

Lu Csi / ford.: Weöres S. /

A vad tigris dallamára


Szomjan sem iszom rabló forrásból,

hőben sem fekszem gonosz fa- árnyba.

A gonosz fának tán nincsen ága?

Az elszánt ember, ha szenved, állja.

Császár parancsa ültet lovamra,

felkantároztam, ostorom kézben;

tigris-barlangban verjem el éhem,

vadmadarakkal fázzam az éjben.

A napok múlnak, hőstettem nincsen,

évszakok szállnak, itt az év vége,

partról magasra nyúlnak a felhők,

ágak zenéje kopog a szélbe

hallgatva ülök titkos völgy mélyén,

hosszan fütyülök hegyen magasban,

a megfeszült húr hangja nem gyönge,

s a legszebb ütem megfoghatatlan,

embernek lenni eljátszhatatlan,

az igaz érzés dalolhatatlan,

de mert a szívem hajlíthatatlan,

nem szégyenlem, hogy merev maradtam.

-----------------------------------------

2017. jún. 27. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
65%

Tequila Sunrise


Ne haragudj, de ha k_rvára nem tudod miről van szó, inkább ne írogasd ide az idézetecskéidet.


Kérdező, unkatestvéremnek van/volt pánikbetegsége. Ő pszichológus és terápia segítségével minimalizálta a dolgokat, de van ismerősöm, akinek sajnos szednie kell mellé gyógyszert is, de ezt ugye csak személyre szabottan lehet megállapítani.


Mindenképpen keress fel szakembert, fórumokon, témába vágó oldalakon lehet olvasni tapasztalatokat, melyik felelne meg ,akár anyagilag is.


Az említett ismerősöm nem lépett időben és bukta az egyetemet is emiatt, az ultra primitív környezete meg kb. azzal a mentalitással áll hozzá, mint Tequila. :/

2017. jún. 27. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
64%
Másodiknak igaza van,sajnos az a baj ,hogy a fórumok is tele vannak beteg emberekkel.Egy darabig én is forumoztam csak rontott a helyzeten. Terápia ,ha nagyon muszáj gyógyszer is kell.Kezeles nélkül rosszabb lesz.
2017. jún. 27. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
25%
En is panikbeteg vagyok, kb ugyanebben a helyzetben. Arra szoktam gondolni, hogy a tobbiek is megoldjak, akkor en is meg tudom majd biztosan, mivel egyiknel se erek kevesebbet. Biztos lesznek paras helyzetek, de ugyis megoldom majd. Te is meg fogod, ebben biztos vagyok.
2017. jún. 27. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Az a bajom, hogy tömegközlekedni sem nagyon tudok.

Amúgy meg semmi ilyen nincsen, hogy szanatóriumban fetrengenék meg ilyenek xD Egyszerűen csak egy csőd vagyok meg nincs szociális életem.

Gyógyszerekben meg egyáltalán nem bízok, és semmiszín alatt se soha.

2017. jún. 27. 18:30
 6/10 anonim válasza:
100%

Kérdező.

Én 22 éves lány vagyok, ugyanezen helyzetben. Szeptembertől egyetem, 3 évet halasztottam. Az alapvető dolgok gondot jelentenek, az utcán is csak úgy merek elmenni egy ember mellett, hogy tettetem, hogy telefonálok.

Legalábbis régebben.

Elkezdtem magamon segíteni.

1. minden nap valami apró célt kell kitűzni. Nekem ez kezdetben az volt, hogy lemegyek a boltba, aztán, hogy leszólítok egy idegent útbaigazításért, stb.

Mostmár egyedül buszozok-vonatozok, pedig régen nem ment.

2. növelem az önbizalmamat. Nekem a gondok java egy részeg, alkoholista édesanya miatt keletkezett. Rájöttem, hogy ha meg akarok erősödni, meg is fogok.

Nem könnyű, mert félek én is, de mitől? Ugyanolyan vagyok, mint a többi.

ELkezdtem művelni magam, olvasni egy csomót, rajzolni, és amióta kezdek jóban lenni magammal, sokkal jobb minden.

Alapból én nehezen beszélgetek másokkal, mert rengeteg mindenben más az érdeklődési köröm. RÉgen hátránynak éreztem, ma már előnynek.

2017. jún. 27. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
15%

2-es rohadt gyorsan leszállsz rólam - a pontozáshoz értesz egyedül, ne velem foglalkozz, pontozgass szorgosan, és ne felelj erre, mert itt nem a válaszolók egymásnak esése a lényeg.

----------------------------

6-os szuper! A kérdező is szuper! nem hajlandó gyógyszerrel zombivá tenni magát. (az csak lenyomja a bajt, nem old meg semmit)

-----------------

egy ismerős beteg két hatalmas pofont kapott a kihívott mentőorvostól- az orvos utána elnézést kért, "terápiás volt". Mi is történt? jelenbe hozta, és ráébresztette, nincs mitől pánikolni - mert ahogy a 6-os meg is jegyezte anyja neveléséből ered - ilyenkor a beteg eltávozik a jelenből és egy régi traumára 'akad rá'.


Térj a jelenbe!! - ezt a mondat sok esetben nagyon hatékony.


----


csak egy érdekesség, hogy van egy divatjellege is - az elnevezésnek:


"A pánikbetegség a hisztéria betegséghez tartozik."

Prof. Dr. Tringer László


----------

Régen így nevezték, ebben a kategóriába helyezték - de ma megsértődik egy beteg, ha ezt írják a papírjaira, olyan rosszul hangzik:)

2017. jún. 27. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
33%

"Gyógyszerekben meg egyáltalán nem bízok, és semmiszín alatt se soha."


Két választásod van:

-fújgyógyszer, majd pozitív gondolkodással meggyógyulok.

Következmény: egyre rosszabb lesz, bukod az egyetemet, betegebb leszel, éveket vesztesz az életedből.


-gyógyszerrel és környezetváltozással lassanként helyre jössz. Szeptemberig kevés idő van, az eleje még nehéz lesz, de egyre jobban leszel idővel.



Egy gyógyult szocfóbiás/pánikbeteg.

2017. júl. 10. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
81%

Remélem tudod, hogy a semmin parázol ezerrel.

Elmész egy helyre tanulni. Felszállsz a vonatra. Ennyit kell csinálnod, mégis akkora katasztrófaként éled meg.

Én is így megyek majd pestre egyetemre, egyedül, ismeretség nélkül. És? Útközben majd összeszedek valakit, vagy nem. Nem mintha az emberek olyan nagy támogatást tudnának adni, hogy szükségem lenne rájuk.

Nincs mitől paráznod, csak beképzeled a dolgokat.

2017. júl. 10. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
39%
Nem kéne a szoc.fóbiát/pánikbetegséget összekeverni a lámpalázzal vagy az izgulással.
2017. júl. 10. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!