Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Gimisek?! (Budapest)

Gimisek?! (Budapest)

Figyelt kérdés

Mesélnétek nekem az iskolátokrol? A tanárokról , az emberekről, a közösségről? Idén megyek 10.be de legkésőbb év végén iskolát fogok váltani, mert ez a környezet teljesen tönkre tesz .

Leginkabb olyanoknak örülnék akik budapestiek és 10.be mennek , de más is írhat .

Én a 17.keruletben járok egy "neves" iskolába, de utálom. A közösséget és a tanárokat egyaránt . De félek ha el is megyek innen nem jobb lesz hanem rosszabb .

Köszönöm a válaszokat (akár privátban is)! :)



2017. júl. 13. 17:19
 1/2 anonim ***** válasza:

Én egy 18. kerületi iskolába járok. Nem rossz, de nem is a legerősebb. Olyan közepes.

Lehet, hogy az enyém nem számít majd, mivel előkészítő évfolyamom is volt, így még csak 9.-be megyek, hiába lennék 10.-es. Érted.

Szóval kezdjük.

A tanárok kedvesek, segítőkészek. Ha valamit nem értesz, 1-2 kivétellel elmondják újra. Nem éreztetik veled hogy hülye lennél azért, mert nem érted meg elsőre. Nem vagyok feszült mikor jön egy-egy olyan óra, amire nem készültem, mert itt nem kell attól félnem hogy osztály előtt aláz meg a tanár. Bármi történik veled iskolában/otthon, nyugodtan elmondhatod nekik, és segíteni fognak. Legalábbis azok, akiket én ismerek.

A diákok sokszínűek, a legédesebb angyaltól a legsötétebb rockerig mindenkit megtalálsz itt. Bár viszonylag szigorúan veszik az öltözködést és a piercingeket, azért engedik kibontakozni az ember saját stílusát.

A folyosón egy darab verekedést vagy hangosabb szóváltást nem hallottam még. De tényleg, egyet se.

Az évfolyamok között általában teljesen normális a viszony, a felsőbb évesek is általában kedvesek és segítőkészek.

Az osztályközösség még nem a legjobb, de már alakul, a két nyelvi csoport vigyáz egymásra. hogyha valakinek valami baja van, meghallgatják, próbálnak segíteni. Persze, mint mindenhol, itt is van egy kis klikkesedés, de nem annyira, mint pl. az általánosban ahova jártam. Szóval attól, hogy az egyikbe tartozol, lehetsz egy másik klikk tagjaival is, csatlakozhatsz máshoz is. Egyetlen kis klikk van az osztályomban akit majdnem mindenki csak megtűr, de az még érthető is ismerve a tagjait. De őket se bántják. Szavakkal se. Csak ha nem muszáj, nem beszélnek velük, és nem szeretik ha egy csapatban kell velük lenni. Bár ők se akarnak a többiekkel lenni.

A másik osztályról viszont nem tudok sokat mondani, csak annyit, hogy ott egy picivel rosszabb a helyzet mint nálunk, de ott se rossz.

Van néhány program, ami most, hogy más tartja, egész élvezhető is lett, és van néhány olyan, amikor az osztály csak döglődik.


Az, hogy jobb/rosszabb lesz, tőled is függ. Attól, hogy tudsz beilleszkedni egy új közösségbe.

Akármi kérdésed van, nyugodtan írj.

2017. júl. 14. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Hűha.....


Én igazán sokat tudok mesélni, mert most a 4. iskolámat járom.

2013-ban mentem 9. osztályba az ELTE Apáczai Csere Jánosba (5. kerület).

Röviden:

- Ha vegyész, fizikus, mérnök akarsz lenni, magyarán a matek, fizika, kémia területén akarsz dolgozni, akkor megéri. Ha bármi más területen, akkor feleslegesen sz[]patod magadat 4 éven át, mivel olyan magas az átlag követelmény bármelyik tagozaton a fentebb említett tárgyakból, hogy azokon kívül értelmetlen odamenni bármi másért. Egyszerűen nem marad ideje az embernek a többi tárgyra, ha szüksége van a plusz tanulásra, a plusz újraismétlésre matekból, fizikából vagy kémiából.

Én sosem voltam magolós fajta. Soha nem tudtam magolni, random képleteket bevágni, és úgy megtanulni feladattípusok megoldási metódusát, hogy közben nem értem mit miért teszek.

Az apáczaiban pont ezért sereghajtó voltam a fent említettekből, már csak azért is mert a többieknek vagy kifejezett affinitása volt a matekos tárgyakra, vagy képesek voltak bebiflázni egész tananyagokat. Épp ezért a tanár nem tökölt az olyanokkal akiknek valamivel többet kellett volna magyarázni ahhoz hogy megértse.

Magán tanárt nem tudtam fizetni, és az osztályból eléggé kirekesztettek, éppezért még csak egy segítő osztálytársat sem találtam aki elmagyarázta volna hogyan is kell egy bizonyos feladatot megoldani. Akik meg bemagolták a dogára a feladatokat, azokat meg kérdezhettem, nem tudtak válaszolni, hisz ők se értették, csak seggeltek. Ennek ellenére nagyon frusztráló volt hogy segítségért fordultam egy sráchoz akinek egész évben csak ötöse volt matekból, aztán mindig azt válaszolta hogy "jah, ne engem kérdezz, nekem sincs fogalmam erről". Hát köszi.

Az olyan tárgyak mint a német, angol, nyelvtan, irodalom, biosz, rajz teljesen átlag szinten vannak tanítva. Azokért nem érdemes oda menni, mert közben csak szívsz a reál tárgyakkal.

Amit még ki tudok emelni, az a történelem. Több tankönyv író tanár is van az apáczai tanári karán belül, így értelemszerűen ott van még némi plusz. Bár ez erősen függ attól kihez kerülsz.


- Közösség nem létezik. De ezt nem csak az apáczaira mondom. Nincs olyan középiskola hogy "jajj de egybefüggő befogadó közössége van". Minden középiskola iszonyatosan klikkes. Az amit egy bemutató napon/ nyílt napon látsz egy középsuliból, baromira nem fedi le a valóságot. Aznap minden pontos, mindenki kedves, mindenki a legjobb formáját hozza, és ha megkérdezel felsőbb éveseket hogy milyen ott, akkor gyakran szépítenek. Szóval ne várd sehol se hogy új osztálytársként könnyen beilleszkedsz majd. Ez azon fog múlni hogy mázlid van-e, és van-e olyan klikk, akik hajlandóak bevenni, valamint mennyire pécéz ki téged személy szerint a nagyhangú s[]ggfejekből állók klikkje. Ha a hangadók elkezdenek cseszegetni, gúnyolni, akkor az egész osztály jogot érez hogy te legyél mindenki céltáblája.


Apáczaiban ez az én esetemben úgy történt hogy 1-2 hónap után észrevette az osztály hogy én gyengébb vagyok matekból mint ők. Így hát az egyes dolgozataimra elkereszteltek karónak.

És mivel hogy a hülye páwákhoz se tartoztam (nem vagyok az) , így hát minden oldalról ment a középiskolai szivatás.

Idővel a koliba kerültem (az apáczai saját kolijába) ott már találtam egy két értelmesebb srácot, velük a maradék apáczais létem alatt tudtam beszélgetni.

Ja, és ott jöttem rá hogy lehet akármekkora gallérja, akármekkora hírneve, presztizse, státusza egy giminek, ugyan úgy vannak szakadt füves, gyökér alkesz tanulói, annyi a különbség hogy ott a gyökér alkesz amellett hogy egy gyökér alkesz módjára viselkedik, képes álmából felkeltve megoldani trigonometriai példákat, vagy maxvell egyenleteket. Ettől függetlenül még egy gyökér.


2015 őszéig bírtam az apáczaiban, aztán egészségügyi okok miatt meg kellett szakítanom.

2016 tavaszán átiratkoztam a Budai Egyetemi Katolikus Gimnáziumba, nem mintha hívő lennék, pusztán máshova nem vettek át.


Na itt még az a kevés értelmes ember is hiányzott ami az apáczaiban volt.

Mondjátok nyugodtan hogy erkölcs csősz vagyok, de nekem leesett az állam azo hogy egy keresztény iskolában hogy mennyivel züllöttebben viselkednek mint a teljesen szekuláris apáczaiban. Volt olyan hogy totál másnaposan jött be a diák órára, még a pénteket se várta meg amit legalább az apázaisok megvártak.

A látens buzulás már ismert volt az apáczai koliból, de azok ott szünetekben is egymás seggét csapkodták, meg folyamatos volt a már túltolt melegeskedés. Persze, vicces néhány meleg poén, van humorom, de ott már inkább én éreztem kínosnak hogy ott vagyok.

A csajok (mert ezekre a lány szó szépítő lenne) mezei ribizlik voltak, ha érted.

Gimis pályafutásom alatt meg is lepődtem hogy abortuszon átesett, valamint épp tini kismamával is egy katolikus gimiben futok össze.

A tanárok ott vállalhatatlanul alacsony színvonalat adtak, egyedül a történelemre mondom azt hogy egy jó tanár tanította, mind szakmailag, mind tanárilag jó volt, és amennyire megismertem emberileg is.

De a legtöbb tanárban még emberileg is csalódtam ott.


Aztán tavaly a Teleki Blanka Gimnáziumba mentem 2016 őszétől, hogy a kimaradt 11 osztályt megcsináljam.

Némelyik tanár nagyon aranyos, és nagyon emberséges, de sajnos van 2-3 amelyik annyi problémát és akadályt jelent hogy elrontják az egész iskolát. A matematikával konkrétan egész osztályok küzdenek, van hogy év végén egész osztályoknak kell kegyelem kettest adni mert különben tömeges bukás lenne. Az iskola vezetése katasztrófa, a kockás inges baromkodás után az igazgató teljesen elszállt, állítólag idén év végétől kilépett, és pártot akar alapítani amit az igazgatóhelyettes segítene...konkrétan ebből az iskolából eredt a kockás hülyeség, innen kitalálhatod kikről van szó. Bár mivel közéleti személyről van szó, akár a nevét is leírhatnám annak a gyökérnek...

A társaság meg... hát itt is meglódult a teremtő keze mikor a hülyéket osztogatta. Szerencsére ha nagyon keres az ember itt is talál normálisakat, akikkel nem a 12 évesekre jellemző barmulás az egyetlen közös pont, de kutatni kell erősen.


Végül a Gyermekház Gimnáziumban vagyok mint magántanuló, így itt nincsen se osztályom, se közvetlen tanári karom akikről írhatnék.

Tudok mellette dolgozni, és jófejek mert tudják hogy felesleges ráerőltetni arra ami nem kell az érettségihez és a továbbtanuláshoz. Amiből meg tovább akarsz tanulni abból készségesen segítenek. Bár a titkárság eléggé sokat kötöszködik, és szereti szivatni az embert hogy személyesen kelljen bemennie.

Legalább tudok mellette dolgozni.

Jövőre fogok ott érettségizni, és közben legalább nem kell azon gondolkodnom hogy hol lakjak. (nincs családom).


Ha érdekelnek részletek írj.

19/F

2017. júl. 30. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!