Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Ha erdélyi (romániai) egyeteme...

Ha erdélyi (romániai) egyetemen akarok tanulni, akkor kell román nyelvből vizsga vagy érettségi tárgy? Elméleti kérdés.

Figyelt kérdés
Most vagyok ott, hogy egyetemen kell(ene) néznem és nagyon szeretem Erdélyt, szívesen lennék ott egyetemista. Feltételek ezek? Természetesen magyar tannyelvű és magyar egyetemek érdekel.

2017. okt. 23. 19:39
 1/6 anonim ***** válasza:
13%
Nincs olyan egyetem erdélyben ahol kizárólag magyar nyelven tanulnál, sőt szinte alig van ahol egyáltalán tudnál magyarul tanulni néhány tárgyat. Természetesen román érettségi is kell hozzá.
2017. okt. 23. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Elsőre ne hallgass. Nem kell román érettségi, de románul kénytelen leszel valamennyire megtanulni.
2017. okt. 23. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha a suliban nem is, a sulin kivul a hetkoznapokra szukseged lesz legalabb egy kozepes nyelvtudasra, vagy jo mutogatokepessegre :)
2017. okt. 23. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
A marosvásárhelyi orvosit hozom fel példának, mert az ismerem. Oda ebben az évben vezették be, hogy akik ott akarnak tanulni, le kell tegyenek egy román nyelvvizsgát. Azonban ez azért van, mert sajnos a gyakorlati órák nagyrésze (ha nem az egész) románul zajlik. Azonban a Sapientia egyetemen, ami tiszta magyar, oda nem hinném, hogy kell. Nézz szét kicsit, hogy pontosan hova szeretnél jelentkezni. Általában időben ki szokták tenni az egyetemek honlapjára, hogy kell-e nyelvvizsga, vagy sem.
2017. okt. 24. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Lehetőséged van (szinte) bármilyen szakot tanulni teljesen magyarul (könnyebben találnál rá a választottra,ha van innen aki segítsen). A nyelvet sem kell teljesen tudnod itt rengeteg magyar van aki épp hogy töri a Román nyelvet és nem,nem kell a Román érettségi,de igen nagy hülyeség lenne bármilyen szemszögből is Romániához kötnöd magad.
2017. okt. 25. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
(5-ös vagyok) Nagyváradon(ami szerintem a leg színvonalasabb város erdélyben) a partiumot ajánlanám. [link]
2017. okt. 25. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!