Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mi játszódhat le benne? Mi...

Mi játszódhat le benne? Mi zajlik egy ilyen ember fejében?

Figyelt kérdés

Az egyik osztálytársamról van szó.

Nagyon jó tanuló, szinte mindig hibátlan, vagy ötös dogákat ír. Órán viszont van, hogy azt sem tudja, hol van és mi hol tartunk. Én egyszerűen nem értem.

Én meg órán értem, dolgozatban meg nem tudom megcsinálni jól a feladatokat.

Főleg reál tárgyaknál tapasztaltam ezt.

Ennyire szorgalmas lenne vagy mi lehet a titok? Vagy ez hogy lehet egyáltalán?


2017. okt. 26. 21:05
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Gyakorol és tanul könyvből.
2017. okt. 26. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Lehet otthon tanul. Mindenki masképpen tudja elsajátitani a tananyagot. Van aki orán felfogja mikor tanár elmagyarázza, es van akinek látnia kell leirva, igy rogzodik az agyaba.
2017. okt. 26. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Na de ennyire?
2017. okt. 26. 21:17
 4/10 anonim ***** válasza:
53%
Miért foglalkozol vele ennyire? Azt csak õ tudhatja, hogy mi játszódik le a fejében. Nem csak a tanulásról és tanórákról szól minden.
2017. okt. 26. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Feltettem egy kérdést, kérlek. Nem kell belekötni a kérdésbe, ha nem tudsz érdemben válaszolni, akkor ne is kommentelj! Köszönöm.

Tudom, hogy nem minden a tanulásról és a tanórákról, de onnan kell meríteni a továbbtanuláshoz, ami pedig eléggé meghatározza egy ember életét.

2017. okt. 26. 23:16
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Vannak olyan emberek, akiknek több idő megérteni valamit, utána viszont már nagyon egyszerű az életük. Lehet, hogy órán hirtelen nem tudja befogadni, de ha otthon gondolkodik rajta, onnan már könnyű neki és simán meg tudja írni a dogát.
2017. okt. 27. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

#5

Szerintem azért nem figyel, mert unja az órákat, mivel gyorsabb a felfogása, és elõre megtanult vagy felfogott olyan témákat, amiket a tanár lassú hömpölygéssel, más tempóban magyaráz a többi diáknak.

Pl. egy átlagban nagyon buta osztályban a tanárnak szükséges lehet az alapokat elmagyaráznia újra meg újra azoknak, akik nem értik, vagy lassan és nehezen fogják fel. Akinek gyors a felfogása, az nyílván unni fogja az oráknak ezen fázisait, mert nem mindenki fejlõdik azonos tempóban, ugyanazon az osztályon belül.

Pl. ha 2-es jegyū tanulók feltesznek órán nagyon egyszerū kérdéseket, azt a tanár az egész osztálynak elmagyarázza, hogy többi osztálytárs is megértse azt, ami az osztálytársad számára már egyértelmū, teljesen evidens.


Mindez tanároktól is függ. Pl. Van olyan tanár is, aki az osztályban csak az erõsebb tanulókra figyel, nekik magyaráz magasabb szinten, amit a gyenge tanulók nehezebben tudnak követni.

Hogyha meg alacsonyabb szinteken magyaráz, annak érdekében, hogy mindenki követni tudja és megértse, még a leggyengébbek is, akkor ez az erõsebb tanulók számára unalmas, õket inkább a magas szinten diskuráló tanárok kötik le.

2017. okt. 27. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Hozzátenném, hogy matekos osztály és ráadásul még matek faktos is a csoport. Szóval gyenge képességű emberekről és butácskákról abszolút ázó sincs
2017. okt. 28. 04:15
 9/10 anonim ***** válasza:

#8 Minden osztályban vannak gyengébbek és erõsebbek (oké, az túlzás, hogy butácska osztály), de nem mindig egyforma tempóban halad mindenki az osztályban.


Amúgy velem történt már úgy, hogy ha pillanatokra nem figyeltem (bármi okból), akkor elveszítettem a fonalat, és ilyenkor eszem ágában sincs szólni a tanárnak, hogy magyarázza el újra, vagy ismételje meg még egyszer az elõbb elmondottakat.

De egyáltalán nem attól függnek a jegyei, hogy mindig figyel-e órán vagy sem, az otthoni tanulás a legfontosabb (szerintem), pláne dolgozatok elõtt mindenki kötelezõen ismétel, átolvassa otthon az anyagot könyvbõl, abból nem sok marad meg, amit órán elmond a tanár.

Én személy szerint inkább azért szoktam figyelni, hogy közben jegyzeteljek is, de összességében nagyon keveset memorizálok az elmondottakból, a könyv+jegyzetek többszörös átolvasása után meg szinte mindenre emlékszem.

2017. okt. 28. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én pontosan ez a kategória voltam mindig is,még oviban és általánosban is. Soha nem tudtam hol tartunk, miről van szó, volt amikor átaludtam az egész napot, annyira untam magam. Dolgozataim mindig kiemelkedőek voltak. Tőlem is rengetegen megkérdezték már ezeket, hogyan lehetséges stb. Igazából én magam sem tudom, egyszerűen olyan gyorsan fogom fel a dolgokat, hogy nekem elég volt mindig dolgozat előtt 10 perccel átolvasni a vázlatot memóriafrissítésként. Mateknál is emeltes voltam már általánosban is, de még így is halálra untam magam mert az emeltesek fele lassabb felfogású volt a másik feléhez képest. Sokan irigyelik az ilyen embereket, de nem feltétlen olyan jó ám ez, például a magolós tárgyak, ahol órán nem hangzik el minden, ami lényeg már szenvedések voltak, mert unalmas és túlpörög az agyam. Tanulás terén is mindenki másban jó, másképp csinálja.
2017. nov. 2. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!