Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Jogos tesitanár részéről,...

Jogos tesitanár részéről, hogy 5 perc késésért igazolatlan órát ad?

Figyelt kérdés

Barátnőmnek fáj a keze, lassan öltözik, de bevártuk. Az összes lány 10 másodperccel előbb ment ki, nekik nem adott semmit, bealltak tornasorba ugye. (Nem költői túlzás, tényleg 10mp) Mi kimentünk 5-en felöltözve, erre visszaküldött, hogy igazolatlan óra, legyünk az öltözőben, gyakorlatilag nem engedett órára. :D

Ha későt ad teljesen megértem, de ez így jogos? Megteheti?



2017. nov. 13. 16:07
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
41%

HA!! jól tudom, minden megkezdett 5 percnél jár a következő 5 perc igazolatlan, mostani rendszer alapján.

Nézz utána neten.

De ez nagyon valószínűleg nem jogos s jelenteném.

2017. nov. 13. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem sem jogos. Amúgy szerintem a házirendben benne lehet valami ilyen, erre vonatkozó rész. Különben meg egyébként , ha bementetek órára, akkor a tanár felügyelete alá tartoztok, szóval, hogyha neadjisten valami ilyeséget csináltatok volna, ő felelt volna érte, rajta verték volna el a port.
2017. nov. 13. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
80%
Ezt jelentsétek ha komoly az osztálybizalmi akkor vele ha nem külön , panaszoljátok be .
2017. nov. 13. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
29%
Igen az új szabály értelmében 5 perc után igazolatlan jár. Pont azok miatt hozták ezt, akik RENDSzeRESEN elkésnek (nálunk is volt gyerek, minden reggel 10 perccel később esett be).
2017. nov. 13. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
86%
Menjetek az osztályfőnökhöz. Nem, nem jogos. Arról nem beszélve, hogy gondolom nem az udvaron öltöztetek át, hanem az öltözőben. Az a tornaterem része, tehát hivatalosan is ott voltatok az óráján, csak nem "jó helyen". Ő a tanár, nyugodtan értetek mehetett volna az öltözőbe, szóval akárhogy nézzük, semmilyen szempontból nem jogos ez az eljárás.
2017. nov. 13. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
76%
Hát de akkor még kizavarja óráról, menjen helyette mondjuk cigizni? A többi tanár is a dolgát csinálja, nekik úgyis van tanári wc ha kell, de a többiek is órát tartanak , meg készülnek a saját óráikra. A diák, ha rendesen , tisztességesen bement az iskolába, akkor a tanárnak szerintem kötelessége lenne fogadni a gyereket, azt se tudhatja, hogy pontosan miért késett, lehet, hogy pl közlekedési dugó volt, és amiatt ért be 5 perccel később; a diákokat úgy engedi el a szülő, hogy az iskolában jó kezekben lesznek, biztonságban, felügyelet alatt. Erre ez az emberke meg kitiltja őket az óráról mindössze 5 perc miatt? Az annyi, amíg elszámolunk 5X 60-ig. A gyerekek beértek az órára az iskolába, talán nem készültek el időre, de szerintem nem lenne szabad kitiltani őket az óráról. Jól van, értem én, hogy ne csináljanak belőle, a késésből rendszert, de hát nekem ez azért durva. Mondjuk én is ismerek olyan tanárt, aki amúgy nagyon kedves is, de azért az gonosz volt, hogy az utána érkezők előtt konkrétan bezárta az ajtót. Olyan is volt, hogy a diák észrevette, hogy jön a tanár, a tanár észrevette, hogy az a diák, akivel pont órája lenne, még nincs bent a teremben, és akkor olyan aranyosan kezdtek el mindketten a teremajtó felé futni (minekünk a szemben lévő teremben volt az óránk és a mi tanárunk egy leheletnyivel később jött , azért láttam; meg ötödéven már nekünk is tartott órát az a tanár)
2017. nov. 13. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
16%

Ez nem új szabály, 10 éve is járt az igazolatlan a késésért.

Ha a barátnőd odament volna a tesitanárhoz (gondolom nem ma kezdett fájni a keze) még nap elején vagy valamelyik szünetben, és szól neki, hogy megsérült, ezért kicsit lassabban tud átöltözni, akkor 100%, hogy a tanár neki semmit nem fog beírni, hanem megérti és kész.

Az, hogy nem szólt egyikőtök sem, hanem ti megpróbáltatok 5 percet ellógni a barátnőtök fájós kezére hivatkozva, az már más téma.

Egyáltalán mi indokolta, hogy ti NÉGYEN ott álljatok a barátnőtök mellett, csak mert lassan öltözik? Nyugodtan bemehettetek volna időben órára, sőt, egyikőtök szólhatott volna akkor is, hogy a Julika mindjárt jön.

Teljesen jogos, hogy megkaptátok az igazolatlant, hiszen egyértelmű, hogy nem baráti jószándékból maradtatok kinn NÉGYEN, csak simán el akartatok lógni pár percet az órából.

Bár én ugyanúgy beállítottalak volna titeket tesizni, szóval még jól is jártatok, így legalább egész órán vihorászhattatok az öltözőben. Egy igazolatlantól nem fog összedőlni a világ.

Legközelebb meg ne próbáljatok lógni és ne keressetek kifogásokat. Attól, hogy egynek fáj a keze, még nem kell másik négynek lenn ülni az öltözőben, mikor már rég becsöngettek. Szerintem ez teljesen alap.

Az meg a másik, hogy ha komoly baja lenne a barátnőd kezének, akkor kapott volna felmentést és át sem kéne öltöznie. Szóval erről ennyit.

2017. nov. 13. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
23%

Csak hogy világossá tegyem mindenkinek, aki felháborodott, hogy ez nem jogos: nem azért kaptak igazolatlant, mert 5 percet késtek, hanem azért, mert beérhettek volna, ha akarnak, de inkább lenn ültek öten az öltözőben utána meg ráfogták az egyik fájós kezére.

Elhiszem, hogy ma már ez a divat, hogy a gyereknek mindenhez joga van, a tanárnak meg semmihez, de a lógás az lógás.

2017. nov. 13. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

Remek, jó tudni. Akkor mostantól ha úgy érek be hogy késnék óráról akkor be sem megyek inkább.


Legalábbis ha tényleg van ez a szabály akkor ezt fogják elérni vele. Óriási baromság egy lapra tenni a késést és azt ha valaki egyáltalán be sem megy az órára.

2017. nov. 13. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
2. és 6. vagyok, annak az egy kizárós tanárnak a kivételével mindenki úgy csinálta, hogy beírta a K betűt, mert beírta a naplóba, hiányzók közé, utána utána , lévén, hogy megérkezett, odaírta a neve mellé a k betűt, és hogy hány percet késett. Elég buta szabály volt az is, na onnantól úgy nézett ki, hogy késés miatt nem kapásból igazolatlan, hanem az osztályfőnök írogatta, folyamatosan adogatta össze, számontartotta, hogy ki hány percet késett, és akkor igazolatlan késésekből csak akkor járt, hogyha összegyűlt 45 perc a késésekből. Szóval ofő adogatta össze, és akinek kigyűlt a 45 perc, annak jelezte, hogy van egy igazolatlanja késésekből.
2017. nov. 13. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!