Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Jogos tesitanár részéről,...

Jogos tesitanár részéről, hogy 5 perc késésért igazolatlan órát ad?

Figyelt kérdés

Barátnőmnek fáj a keze, lassan öltözik, de bevártuk. Az összes lány 10 másodperccel előbb ment ki, nekik nem adott semmit, bealltak tornasorba ugye. (Nem költői túlzás, tényleg 10mp) Mi kimentünk 5-en felöltözve, erre visszaküldött, hogy igazolatlan óra, legyünk az öltözőben, gyakorlatilag nem engedett órára. :D

Ha későt ad teljesen megértem, de ez így jogos? Megteheti?



2017. nov. 13. 16:07
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

7-es válaszoló.

De, igen, képzeld ma kezdett fájni a keze. ^^ Tegnap csúnyán beverte az viziparkban a könyökét csúszdába és ma bekékült. Fáj ha kinyújtja, szerintem valami ideg volt ott pont, vagy nem tudom. Az anyja nem akarja elvinni orvoshoz, mert szerinte nem nagy cucc.. a tanárnak meg ha szólna akkor nem csak igazolatlant kapna, hanem órai munka 1-est is.

Szerintem magadból indulsz ki ha azt hiszed el akartuk lógni az órát. Te lehet ilyen vagy, vagy ilyen voltál, nem tudom de, hogy nekünk nem ez volt a célunk az biztos.

A sztori egyébként úgy volt, hogy 2 lány másik öltözőből jött ki, de ugyanabba az osztályba járunk. Szóval 2-en vártuk a másik barátnőmet. Mondom nem érdekel, inkább kapok 1 későt, de ha látom, hogy nincs jól nem hagyom ott, a barátom. :’D

Az viszont szerintem egyáltalán nem volt jogos, hogy visszaküldött igazolatlannal. Egyrészt amiatt, mert a többiek is ugyanúgy 5 percet késett, 10 mp különbséggel, tehát nem volr jogos. Másrészt szerintem annak adjon igazolatlant, aki meg se jelenik, vagy óra végén esik be önhibájából. De könyörgöm ne annak már akin látja, hogy kapkodva, pár perc késéssel megjelent. :’DD

2017. nov. 13. 18:50
 12/22 anonim ***** válasza:
100%

Hát olyan nálunk is volt, hogy ha valaki pl. zavarta az órát és a tanár már pipa lett, akkor a tanár kiküldte és beírt neki egy igazolatlant. De késésre nem szokás, én ilyen szabályról sem hallottam még soha. Nálunk is mindig úgy volt, hogy ha valaki késett akkor azt a tanár beírta a naplóba ( hogy ki és mennyit), majd ezeket az osztályfőnök összegezte és ha összejött a 45 perc, akkor az ért egy igazolatlant.

Egyébként én ezzel nem is értek egyet, írjon be későnek vagy szóljon az osztályfőnöknek és akkor majd rosszabb jegyet adnak szorgalomra vagy magatartásra, de ne írjon be igazolatlant mert ott voltál és be akartál menni órára, de ő kiküldött.

2017. nov. 13. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
2,6,10 vagyok,de még pl lehet,hogy esetleg segítettetek neki öltözni annyian egyszerre, de nemtom. Félig-meddig tényleg benne lehet egy picit a lógás, de az is lehet, hogy simán csak szörnyülködtetek egy darabig, hogy azzal most mit kéne csinálni, vagy kéne-e vele tesizni egyáltalán egy olyan kékült, fájos kézzel, szóval picit elgondolkoztam, lehetett benne akár lógási szándék is, de végülis bementetek órára, csak a tanár már úgy gondolta, hogy nem kér belőletek,és ez mindenesetre, akár mi is volt a késés oka, indoka, nem volt fer, hogy beírt titeket hiányzónak. Pl ha akkor esik be még közétek valaki, akinek pl a busza késett, szerintem ő is simán jogtalanul kaphatott volna ettől a tanártól egy igazolatlant, én kinézném belőle. Mert végülis beértetek órára, kicsit késve, de ottvoltatok, megjelentetek, szóval a tanár énszerintem jogtalanul járt , és szerintem mindenképpen meg kéne ezt beszélni az osztályfőnökötökkel, lehet, hogy ő tud tenni valamit az ügy érdekében, például hozzáfér az összes adatotokhoz az e-naplóban, és kihúzza azt az igazolatlant; kihúzza XD, most esik le, na szóval kitörli, átírja késésre; mindenképpen szóljatok neki. Nekem pl egyszer volt olyan még általánosban, hogy elfelejtettem, hogy van mégegy órám, elindultam hazafelé, aztán úgy valahol félút felé haladva leesett; elindultam lóhalálában visszafelé, már amennyire papucsban lehetett futni, mert olyan nyárias idő volt. A portás gyereket kérdeztem , mikor visszaértem, hogy becsöngettek-e már, azt mondta, hogy már rég, én gyorsan át a folyosón, föl az emeletre; aztán bementem; aztán még óra után tudtam, hogy ott van az iskolában az osztályfőnök is tutira, mert akkorra abban az évben már ő volt az igazgatóhelyettes, és akkor a tanárinak két ajtaja van ott abban az iskolában, és az egyik az onnan nyílik, ahol az a terem volt, ahova beestem jól elkésve; de ott arra diákok nem nagyon közlekedhettek a tanárin át, szóval gyorsan felrohantam a másik lépcsőn, ami meg ugye odébb volt, és akkor gondoltam, sietve kéne szólni a Marika néninek, hogy véletlenül volt, hogy elindultam hazafelé, nem volt bennem lógási szándék, mert hogy még előbb szóljak, előbb érjek oda őhozzá, ofőMarika nénihez, mint ahogy a másik Marika néni szólni tudna erről, és tőle tudná meg az ofőMarika néni. Az ofőMarika néni cuccai az igazgatóhelyettesiben voltak, és az az ajtó a tanárinak a másik ajtajával van szemben. Azért kellett annyira rohanni.:) ofőMarika néni jóarc volt, elnéző volt, de amúgy a másik is, nem csinált belőle botrányt:). Pedig amúgy asszem, lehet, hogy nem is kértem elnézést, mert annyira talán meg voltam illetődve, vagy nemtom, furcsa volt a szituáció, nem hittem el, hogy ez velem megtörtént, szóval ebből még talán annyira nemigazán tértem magamhoz. :) De ők ott megértőek voltak fullra, szóval az a lényeg:)
2017. nov. 13. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
10%

Ha egy diák önhibáján kívül késik (pl forgalmi dugó, lerobbant a busz) kötelessége az iskolát előre tájékoztatni (pl felhívod és azt továbbítják a tanárnak) Ez a késés nem önhibán kívüli, hiszen ti döntöttetek úgy, hogy nem mentek be, mert megvárjátok az illetőt. A másik, hogy igen, 5 perc után indokolatlan esetben jár az igazolatlan napjainkban, de gondolom a pedagógust a 10 másodperccel hamarabb érkező lányok kiborították, és mikor látta, hogy még ti is késtek, akkor rendesen bepipult! A tanárnak a saját óráján joga van ahhoz, hogy kinek ad igazolatlant, és kinek nem.

A barátnőtöknek mivel viszont fájt a karja, vagy hamarabb kellett volna elkezdenie öltözni, vagy orvoshoz kellett volna felmentésért elmennie, vagy óra előtt tájékoztatnia kellett volna a tanárt, így lett volna lehetősége arra, hogy a tanár elnéző vele. Azonban arra titeket nem jogosít ez fel, hogy "bevárás" miatt késsetek az óráról. Gondolom nem 5 évesek vagytok, így a barátnőtök egyedül is elmehetett volna orvoshoz, vagy az iskolai védőnőhöz felmentésért, ha megmutatja a belilult részt. Ha a barátnőtök kapott igazolatlant, az jogtalan, viszont a ti késésetek miatti igazolatlan jogos volt.

Üdvözlettel: egy pedagógus :)

2017. nov. 14. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:

„A tanárnak a saját óráján joga van ahhoz, hogy kinek ad igazolatlant és kinek nem.”

Persze, aki nem jelent meg annak adhat. Rajtunk látta, hogy ott vagyunk. :’D

Mondtam, hogy aznap kezdett fájni a keze, szünetben meg nem mehetünk át a másik épületben lévő védőnőhöz. Orvoshoz mennie meg méginkább esélytelen lett volna. Az anyja szerint nem nagy cucc, egyedül meg valószínűleg nem engedte volna el, ha meg mégis elmegy akkor 1. órára kapna igazolatlant, jogosan.


Még mindig úgy gondolom, hogy a tanár jogtalan volt. :)

2017. nov. 14. 21:01
 16/22 anonim válasza:
80%

Az a jó, hogy a legtöbb válaszíró már úgy fogalmaz mintha 5 percet (vagy többet) késtek volna, miközben a kérdező a leírásban megadta, hogy mindössze kb. 10 másodperccel később (próbáltak) mentek be.

Mások meg arról pampognak, hogy "a mai lógós diákok". Már ne haragudjon meg senki sem, de azért mit várunk el egy olyan világban ahol nagyjából 20 tanárból 1 sem tud beérni időben a saját órájára - a munkájába dolgozni - és ez után még ennek következménye sincs (a tanárok irányában). Ha a tanár nem hajlandó beérni órakezdésre "mert neki más dolga volt", akkor miért várja el, hogy a diák ott toporogjon már pontban csengetéskor, úgy hogy előtte átnézte az anyagot, evett és még megpróbált élni is.

A testnevelésóra habár pontban csengetéskor kezdőik, de az öltözést nem kell szünetben elkezdeni, mivel hogy az szünet. Csengetnek, elmegyek a tornateremhez, felöltözök, és a drága tanár kivárja amíg végzek.

Ettől függetlenül hallottam már olyat is, hogy a tanár késett óráról 6 percet, vele együtt néhány diák is késett, de ők már éppen átcsúsztak a 7. percbe. A tanár beírta őket későnek (jogosan), de nem 1 percet írt be hanem 8-at. Ez szerintem nem fair, hogy ha a tanár sem tud beérni a saját órájára miért fizetést kap, akkor miért várja el a diáktól az ellentettjét.

2018. febr. 3. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
A legnagyobb probléma, hogy valószínűleg meg se mondják a tanulóknak év elején, mi a szabály!!! Aztán utólag kitalálják, hogy 5 perc késés és igazolatlan. Különben biztos valamelyikük odament volna szólni a tanárhoz, hogy várja meg legyen szíves, vagy ilyesmi.
2018. febr. 12. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Jó lenne egy beléptető rendszer, ami érzékeli a tanár belépését az órára. És pont úgy számolnák ki a tanár fizetését, ahány percet bent töltött csengetésig.
2018. febr. 12. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
0%

Persze, persze, hirtelen bekékült a könyöke és öten kellettetek hozzá, hogy átöltözzön. És SENKINEK nem jutott eszébe a társaságból, hogy felmenjen IDŐBEN az órára, és szóljon a tesitanárnak, hogy baj van. Vagy bárkinek, hogy kísérje már el a gyereket az orvoshoz.

Elég életképtelenek vagytok, ha ennyi idősen nem tudtok egyedül elmenni az ügyeletre és még arra sem vagytok képesek, hogy segítséget kérjetek. Csak nézitek egymást az öltözőben, hátha csoda történik.

Inkább rinyáltok és mindenki másra ráfogjátok, anyu nem engedett, tanárnéni nem engedett, brühühü... mint az óvodások.


A privát üzeneteket pedig hanyagoljátok, nem érdekel senkinek a nyekergése, ha még öten írtok emiatt, akkor sem fogom sajnálni az ilyen idiótákat. Tanuljatok meg önállóan döntéseket hozni, a rossz döntésekért pedig vállalni a felelősséget. Ilyen egyszerű. Előbb gondolkodni, aztán cselekedni. Akkor nem lesz siránkozás.

2018. febr. 13. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
19. A te felszínes beképzelt fejed sem érdekel senkit. Minek írtál ide? És téged minősít az is, ahogy válaszoltál nekem, ugyanis ezt írta privát üzenetben válaszul: "Amúgy meg húzd vissza magad a csigaházadba, mert a kutya nem kíváncsi rád meg a rinyálásodra." Úgy gondolom, akinek ilyen a stílusa, azzal nem kell foglalkozni, nyugodtan figyelmen kívül lehet hagyni az ilyen embertelen, alakokat. Nézd meg, hányan pontoztak le téged! Ha téged ez nem érdekel, az a te teljes önkritikádnak a hiányát jelenti, és kicsit magadba kellene nézned. Nem a véleményeddel van a gond, hanem a felszínességeddel és a stílusoddal.
2018. febr. 13. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!