Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Az miatt fel lehet jelenteni...

Az miatt fel lehet jelenteni valakit, hogy jártunk egy ideig egy sráccal? Többi lent.

Figyelt kérdés
Majd egyszer olyat írt, ha nem fekszek le vele, nehogy kitaláljon rólam valamit és azt híresztelje a suliba mindenkinek vagy ez miatt csak kinevetnének?
2017. dec. 17. 21:01
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
88%
Ezért még nem hiszem, hogy indítanak eljárást, bár ezt csak a józan paraszti ész mondatja velem.
2017. dec. 17. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Szerintem is, bár volt, hogy anyámnak elmond, milyen vagyok, ha nem megyek át hozzá, stb. De ezek ilyen komolytalan fenyegetések meg ő se tenné meg ismerem. Csak érdekelne, hogy ilyen esetben akár börtönt is kaphat az illető? Mert neten olvastam róla.. meg hát simán letagadhatja, hogy benthagyta a telefonját suliban, otthon testvére is hülyéskedhet. Még ha életveszélyes fenyegetés is lenne se biztos, hogy bizonyítani lehet ezt szerintem.
2017. dec. 17. 21:13
 3/20 anonim ***** válasza:
77%

Lelki zsarolas is eroszak a jog szerint, viszont a feljelentgetessel ne jatszal, mert komoly dolgok lehetnek belole. Szerintem keruld el ennek a valakinek a tarsasagat es ha nem hagy beken, akkor szolj egy olyan felnottnek, akirol ugy gondolod, hogy komolyan vesz es segiteni is tud.


A feljelentest, vagyis a feljelentessel valo fenyegetest bevetheted ... mond meg, hogy mondhat rolad barmit a suliban, akkor Te meg elmondod, hogy mivel zsarol.

2017. dec. 17. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
91%
Ha van bizonyítékod (elmentett levél, sms, hangfelvétel, ilyesmi), akkor fel lehet jelenteni zsarolásért, becsületsértésért. Ha beidézi a rendőrség, vélhetően visszavesz a stílusából. Ha nincs erre semmi bizonyítékod, akkor semmit nem tehetsz. Ki nem nevetnek a rendőrök, de a tini-gimi pletykák esetében nem fognak eljárást indítani.
2017. dec. 17. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Valaki írna egy kamu profilról, hogy megöl, ha holnap nem fekszem le vele mondjuk komolyabb és súlyos fenyegetés. De hiába jelenteném fel ebben a helyzetben is, honnan lehetne igazolni, hogy valóban ki is írta..
2017. dec. 17. 21:18
 6/20 anonim ***** válasza:
49%

Megegyszer mondom ezzel ne jatsz! Eloszor is a rendorseg utanajar mindennek. Megtudjak ki es honnan irta az uzenetet. Nem is lehet visszavonni a feljelentest mondvan meggondoltad magad, mert az eroszakos buncselekmenyek torvenyileg uldozendoek, tehat ha elindul az eljaras, akkor azt mar nem lehet leallitani.

Ha kiderulne, hogy hazudtal, akkor Te utod meg a bokad.


Ilyenekkel ne jatszal, mert mar mint korabban irtam, nagyon komoly dolgok alakulhatnak egy ilyen gyerekcsinybol.

2017. dec. 17. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
48%

Ha elérte vele a célját, akkor szerintem belefér a szexuális kényszerítésbe, nézz utána, de még ha így is van, én nem vállalnék be egy ilyet. (Nem tudom elképzelni, hogy jó hatással lenne a megítélésedre a tágabban vett környezetedben, illetve arra, hogy fog e hozzád közeledni még a jövőben közeledni férfi abból az ismeretségi körből ahol ennek a híre elterjed.)


Amúgy ha nem érte el a célját, akkor szerintem is inkább zsarolás. (de ennek is olvas utána)


Tipp: Válaszd meg, hogy kivel kezdesz járni, ilyen esetekben meg egyrészt szakíts, másrészt előbb inkább csak fenyegess, és csak akkor menj rendőrségre ha feltétlen szükséges.

2017. dec. 17. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Értem, csak nem gondolom, hogy ilyenből börtönbüntetést szabnának ki mondjuk mert valaki a neten hülyéskedik egy másik emberrel. Most behívnák elmondja, hogy csak hülyéskedett, nemhinném, hogy bármi is lenne belőle.
2017. dec. 17. 21:30
 9/20 anonim ***** válasza:
Nem foglalkoznak ilyen kamaszhisztikkel.
2017. dec. 17. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
64%

Nos, a felnott vilagban mar nincs mindig bocsika. Nem lehet mar mindent elintezni egy megbano mosollyal. Es igen is van fiatalkoruak bortone, tehat ne bizz benne, hogy nincs benne a veszely.


Szerinted ha elindul egy ilyen ugy, honapokig dolgozik rajta egy stab, a vegen majd csak annyit mondanak, hogy na jol van kisgyerek, most meg megusztad?


Sajbos a felnott eletben ez mar nem ilyen egyszeru.

2017. dec. 17. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!