Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Félek a tanáromtól! Ilyenkor...

Félek a tanáromtól! Ilyenkor mit tehetnék? 14/L

Figyelt kérdés

Az a tantárgy, amit ő tanít, nekem egyáltalán nem fekszik. Elég sokat kellene hozzá tanulnom, de nem is érdekel a dolog. Viszont ő úgy követeli meg, mintha mi már ezt tudnánk.

Én vagyok a legrosszabb ebben a tantárgyban.

Első órám is szörnyű volt vele, rögtön kifogott.

Egy nagyon érdekes személyiségű, stílusú tanárról beszélünk(és nem jó értelemben).

Szinte mindenkivel bunkózik valamennyire, de velem nagyon durván. A többiekkel nevetgél.

Semmit sem magyaráz el nekem, hanem kiállít, amíg rá nem jövök. A többiek pedig ott röhögnek és már én is a nyomoromban. Annyira megalázó.


Amelyik nap az ő órája van, volt, hogy sírva keltem fel, annyira nem akartam. És igazam is volt. Talán az egyik legrosszabb napom volt.

Nem bírtam az osztálytársaim szeme elé kerülni, annyira szégyelltem magam, annyira fájt amiket mondott. Egész nap azon voltam, hogy ne sírjam el magam.


Én igyekszem. Tényleg. De ezeket a dolgokat nem tudom, nem értem, nem érdekel és nem magyarázza el.

Félek iskolába menni, mert nem tudom, mire számítsak tőle.


Mit lehet ilyenkor csinálni? Muszáj lesz eltűrnöm?



2018. jan. 8. 22:04
 1/7 A kérdező kommentje:
Esetleg valakivel volt már ilyen?
2018. jan. 8. 22:05
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
A megalázás nem egy elfogadott pedagógiai módszer. Beszélned kellene a szüleiddel, ők pedig beszélnének a tanárral, vagy ha ez sem vezet semmire, akkor az igazgatóval.
2018. jan. 8. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Velem történt hasonló középiskolában, úgy, hogy közben jó voltam az adott tantárgyból, annyira, hogy végül azzal mentem tovább. Nálam az osztálytársak, és a többi tanár hatott a tanár úrra - az osztálytársak abban, hogy nem voltak partnerek a szekálásban (nem röhögtek rajtam, legalább is a tanár előtt nem), és egyszer-egyszer a védelmemre is keltek, illetve azoknak a tanároknak szóltam, akiket bírtam, és akik kedveltek engem (nyilván te is érzed, melyik tanár kíván a pokolra, és melyik kedvel), hogy borzasztóan bánik velem ez az ember, és szóljanak már pár szót az érdekemben. Az osztálytársaim pedig tanúsították, hogy ez tényleg így van, és nem én vagyok a hunyó :) Úgy voltam vele, hogy aki ennyire rosszindulatú, az megérdemli, hogy a háta mögött keverjem a szart.

Neked is azt javaslom, hogy beszélj egy olyan tanárral, akiben megbízol, vagy az osztályoddal, vagy adott esetben kérd ki tisztelettudóan, udvarias hangnemben ezt a bánásmódot a szóban forgó tanártól is. Mondd meg neki, hogy te tényleg igyekszel, és az, amit csinál, inkább csak ront a helyzeteden, mint hogy javítana, illetve kérdezd meg, mit kellene szerinte tenned.

Akkor se szabad hagyni magad, ha te "csak" diák vagy, és akkor se, ha rosszul megy a tárgy. A szüleidnek is mindenképp szólj, de azt tapasztaltam, hogy jobb iskolán belül megoldani ezt.

2018. jan. 8. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
84%
Válts iskolát, nekem egy ilyen tanár miatt siklott ki az életem.
2018. jan. 9. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Tudom, kicsit nehéz lesz egy tanárral szemben, de a sarkadra kell állnod. Szépen mondd meg neki, hogy sajnálod, hogy nem vagy jobb a tantárgyából, de ettől függetlenül ne tiporjon a földbe. Simán visszavághatsz egy szarkasztikus, ám nem durva beszólással. Nálam is volt ilyen, és ez ment egészen addig, ameddig be nem telt nálam a pohár, és az utolsó húzásánál vissza nem vágtam. Persze, szépen, nem durván, mert azzal csak rontanál a helyzeten. Azóta mindig kedvesen beszélt velem, még akkor is, ha a többiekkel néha bunkózott.
2018. jan. 9. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Azonnal beszélj a szüleiddel. Ilyet nem tehet, hogy kifog és tégedet szándékosan szívat. Ez elfogadhatatlan.

A szüleid (remélhetőleg) lépni fognak ez ügyben és utána járnak a dolgoknak. Én legalábbis a szüleid helyében biztosan előkapnám a tanárt.

Sajnos azzal, hogy ki hív a táblához, nem tudsz tenni semmit. Ahhoz joga van.

De megalázni k*rvára nincs joga.

Szóval mindenképp beszélj a szüleiddel az esetről. Ha továbbra sem száll le rólad, akkor jöhet szóba az igazgató.

2018. jan. 9. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok...igen, volt már ilyen velem is, de léptünk az ügyben és leváltottuk a tanárt... akkor az egész osztályt kifogta magának.

Kemény beszólásokkal spécizte meg a tanórákat.

2018. jan. 9. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!