Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Miért csinálják ezt vele?...

Miért csinálják ezt vele? Hogyan tudnám megvédeni a legjobb barátnőmet?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Az a szomorú igazság, hogy a legjobb barátnőmet állandóan piszkálják az osztálytársai, de fogalmam sincs, hogy miért. Olyanokat mondanak rá, hogy kövér zsírdisznó, bányarém, úgy néz ki, mint egy fiú, és még egyéb undorító dolgok, pedig szerintem egyik jelző sem igaz rá. Semmi gond nincs az alakjával, nagyon csinos lány, az arca is szép, egyáltalán nem fiús a kinézete, éppen ezért nem értem, hogy mi okból teszik ezt a barátnőmmel. Mielőtt jönne valaki, nem vagyok elfogult vele kapcsolatban, mert többen is megerősítették már a véleményemet. Teljesen alaptalanul tesznek rá ilyen megjegyzéseket, és ez nekem nagyon fáj, mert ő egy igazán jó ember, régóta ismerjük egymást. Ha baj volt, rá mindig számíthattam, úgyhogy most rajtam a sor, hogy megvédjem őt. Hogyan tehetném ezt? Nem vagyunk osztálytársak, csak az iskolánk közös, ezért sokszor látom szünetekben, ahogyan körülveszik a fiúk, és terrorizálják szegényt. Annyira sajnálom, nagyon nem ezt érdemli. Biztos nem adott okot ilyen bánásmódra. Segítsetek, kérlek. :( Köszönöm.

2018. jan. 18. 22:12
 1/10 anonim ***** válasza:
78%

Sajnos azt kell mondanom, hogy nem tehettek semmit - se te, se ő.

- Ha megpróbál kiállni magáért, akkor összeállnak ellene öten, akikkel szemben már semmi esélye.

- A tanárok biztos, hogy nem fognak foglalkozni a problémával. Egyrészt ez szerintük nem rájuk tartozik és oldják meg egymás közt, másrészt így is utálják a munkájukat.

- Az iskolapszichológus pökhendi módon annyival lerendezi, hogy álljon ki magáért, amire semmivel se megy.

- A szülők pedig szintén nem tudnak segíteni, hiszen egész nap nem lehetnek ott mellette. Egyébként is, a terrorizálói simán hazudni fognak nekik, és végén megint a lány lesz a hibás. Főleg, ha a szülei szintén idióták.


Egyébként késő már most tenni bármit is, ez az egész életére nyomot hagy benne. Önbizalomhiányos lesz, félni fog az emberektől, és mindenkihez úgy fog hozzáállni, hogy rosszat akarnak tőle. Ami, hogy őszinte legyek, abszolút igaz is. És nem is beszélve arról, hogy azt az időt, amit nyugalomban, boldogságban kellett volna eltöltenie, baráti környezetben, azt senki sem fogja visszaadni neki.


24/F

2018. jan. 18. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
(Gondolom azért piszkálják mert lehet) Oltsd le a fiúkat a farkuk méretével, illetve hasonló a férfiasságukat (vagy a szexuális orientációjukat) érintő dolgokkal (mondjuk, mondd, hogy hallottad ettől-attól, légy kreatív), de ne mindet egyszerre, egy tömbként, hanem mindig válassz ki egyet-egyet, hogy leégesd így a többi előtt.
2018. jan. 18. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nem szeretne atmenni a te osztalyodba? Osztalybaltas ilyenkor segiteni szokott. Amugy mega te baratnoiddel akiknek nincs a lannyal baja menjetek oda kb 10-15en es udvariasan de hatarozottan mondjatok meg a fiuknak hogy hagyjak beken, menjenek onnan. Szunetekben talalkozzatok, legyel ott vele, akkor nemhinnem hogy oda fognak hozza menni. Ez altalanos vagy kozepiskola? Ha altalanos akkor gimiben jobb lesz, ott mar altalaban lesz@rjak egymast azok akik nem jonnek ki jol, kikozosites nem nagyon van. Ha viszont kozepsuli... hat nemtudom furcsa hely lehet.
2018. jan. 18. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm az eddigi válaszokat, sokat segítenek! Az első válaszolóval sajnos egyet kell, hogy értsek, a barátnőm már tényleg önbizalomhiánnyal küzd, sokszor mondja magára, hogy fogynia kéne, ő a legrondább az egész világon, legszívesebben elbújna az emberek elől, stb. Tényleg megszakad a szívem, miért ilyen kegyetlenek az emberek?! Mi ebben a jó? Istenem... Ez még általános iskola, úgyhogy nagyon reménykedem abban, hogy ez majd középiskolában másképp lesz, ahogy írtátok is. :(
2018. jan. 18. 22:47
 5/10 anonim ***** válasza:
10%

Biztos vagyok benne, hogy nem lesz másképp középben sem. Ugyanígy ki lesz fogva. Az igazi változás majd egyetemen jön.


24/F

2018. jan. 18. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
37%

Ha leírásod szerinti a külseje, akkor csak az irigység s a csordaszellem kapta el őt.

Az a legnagyobb marhaság, ha hagyja magát, hagyja azt, hogy a céltábla a nyakában legyen.


Önbecsülés-büszkeség, ez hiányzik belőle, ezt add neki vissza s állj már mellé, ne a távolból lessed batatását.

Ha látod piszkálják, akkor istenesen leordítod őket s beégeted pár szóval is bármelyik sz@rost.

Ugyanúgy emberek (fogjuk rájuk) ők is, semmivel sem többek csak takók.


Határozott fellépést s gyors labda visszadobás kell tenni neked s neki is.Bizonyára vannak barátai még, álljatok össze s legyetek együtt szünetekben s nézzétek le fikázókat akár összevont szemöldökkel is;)


Kis genyákat igazából istenesen fel kellene pofoznotok pláne, ha srácok.Visszaütni egyik sem ütne, de ha mégis, akkor egy életre megbélyegzi magát a kis takony s még a tanárok is őket, többiek is sz@rba veszik-leköpik.

2018. jan. 18. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Jaj nemar a 24/F valaszolo annyira lehangolo. Lehet hogy teged kozepiskolaban is kikozositette de nem minenhol van igy. Kerdezo, nekem altalanosban enm nagyon voltak barataim, nem talaltam a helyesm az osztalyban, de kozepiskolaban sokkal jobb lett. Itt mar megvan a sajat tarsasagom, es ugazabol ugy van hogy van az osztalyban 5-6 tarsasag, el lekakiljak egymast. Nem tesznek megjegyzest egymasra, nem furjak egymast, csak nem beszelnek. Pedig altalanosban nekunk tenyleg magyon durva osztalyunk volt, 8 ember valtott iskolat tolunk, annyira ment az egymas szivatasa. Lehet jobb lesz, foleg ha tudod ilyen erosebb kozepiskolat valaszt a baratnod, oda mar nagyreszt intelligens emberek jarnak, akik beken hagyjak egymast.
2018. jan. 19. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
100%

Önts pofán az egyiket vízzel, amitől nem lát semmit rövid ideig.Ez idő alatt vágd izomból orrba,lehetőleg hogy vérezzen,sza*rd le ha etöröd.

A többi hidd el utánna nem fog pofázni.

Kirugni nem fognak érte, mert annyit mondasz az igazgatónak,hogy fizikai bántalmazás esetén egyből lép,akkor lelki bántalmazásért miért nem vagy képes.

Vagy fa*zért ülsz itt,ha semmit nem teszel a gyerekek lelki jóléte, neveltetése érdekében.

Habár erre barátnőd is képes lenne..

És egyébként lehet lelki terrorizálásért is büntetni.A törvény bünteti.

Ha egyszeri sértegetésért nem is kapnak semmit, de hosszú ideje tartó terrorért igen.

2018. jan. 19. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
8.osztályosok vagytok? Ha középiskolába kerültök, ahogy többen írták, valószínűleg minden más lesz, de érdemes rá felkészülni. Tudatosítsd a barátnődben, hogy ott lehetősége lesz egy új képet kialakítania magáról, érdemes erre tudatosan készülni is. Minden esetre érdemes lenne felnőttnek jelezni a problémát. Sokan írták, hogy a tanárok nem törődnek az ilyen iskolai zaklatásokkal, de ez nem igaz! Egyre komolyabban kezdik venni, legalább megpróbálni érdemes bevonni egy felnőttet a problémába. Biztosan van olyan tanár, aki szimpatikus nektek a suliban, forduljatok hozzá, még ha nem is ő az osztályfőnök! A szülők is segíthetnek. Tudom, hogy azt gondoljátok, hogy "ciki" a szülőknek szólni, de ez tévedés! Ha rátok esetleg nem hallgatnak a tanárok, a szülőkre fognak. Többen javasolták a visszavágást. A szóbeli visszavágás segíthet, ha a barátnőd hajlandó rá és ő sem egyedül van, a fizikai erőszakot a fiúkkal szemben nem javaslom, ti kerülhettek bajba.Szerintem nagyon jó tanácsot adott, aki azt mondta, hogy szünetekben álljatok oda többen a barátnőd mellé, legalább négy-öt ember, azok a kis gyáva piszkálódó férgek csak akkor bátrak, ha csoportosan zrikálhatnak valakit, amúgy ezt meg is lehet mondani nekik.
2018. jan. 20. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Velem egy ideig kb ugyanezt csinálták csak nem volt egy barátom sem.

Kb egy éve van kettő,és azóta nekem kb hawai,bár továbbra is piszkálják,sőt jobban.

1.igyekezzetek sok időt eggyütt tölteni,érezze hogy számíthat rád

2.menjen át a másik osztályba(én is ezen vagyok)

3.nem feltétlenül hagy nyomot az emberben,legalábbis nem olyat amire elsőre gondol az ember.ha vannak barátai és alapvetően olyan a jelleme akkor lehet,hogy sok dolgot megtanul kisebb pofáraesésekkel,amiket a többiek az életben fognak,amikor akár az életük is lehet a tét.Emellett jobban megtanulhatja megfigyelni a dolgokat.

4.Fontos!!!

Nagyon figyelj rá hogy nem mutat e jeleket arra hogy öngyilkos akar lenni.

5.Ez nekem a végső megoldás szokott lenni,és ennek is vannak hátrányai,de van amikor megéri.

Mondogasson tök random dolgokat tettese magát hülyének.Az osztály nem akar majd érintkezni vele és hozzá se fognak szólni.A mellékhatás hogy semmit nem fognak akarni csinálni vele.

Sajnos a gyerekek gonosznak,mert nincs semmi következménye.Próbáljon meg túlélni...

2018. júl. 25. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!