Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Legjobb barátnőmet nem szereti...

Legjobb barátnőmet nem szeretik az osztályban, kezdenek engem is nem szeretni. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Legjobb barátnőmet az osztályban ki nem állhatják. Van egy szokatlan stílusa, mindig nevet, kicsit hangos, néha tényleg egy picit idegesítő, de semmiképp nem utálni való. Nagyon kedves mindenkivel, segítőkész, bárkivel el tud beszélgetni bármilyen témában, meg minden. Csak talán egy kicsit a stílusa, olyan amilyen. Ezért az osztálytársaim állandóan összesúgnak mögötte, lesik, hogy mikor tudnak egy jó rosszindulatúan nevetni rajt, vagy éppen beszólni. Egyik nap is valamit nagyon beszéltünk, ez egyik lány persze kihallgatta és erre beszól neki, hogy ember legyen a talpán, aki megért téged. Pedig semmi köze nem volt a beszélgetéshez.Annyira rossz ezt végig nézni,de szerintem ezt még ő maga nem vette észre. Mivel a legjobb barátnőmről van szó, ezért nagyon rosszul esik, néha már úgy érzem engem is bántanak ezzel! Mostanában már szerintem mögöttem is összesúgnak. Mit tehetnék? Néha már nagyon rossz lelkiállapotba vagyok emiatt! Még csak 9. van és még 3,5 év. ha eddig ez menni fog.. én nem tudom mi lesz.

2013. dec. 4. 19:50
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Bár én fiú vagyok,de a legjobb barátom lány,és nem szeretik. Féltékenyek Rá amiért a legjobb tanuló,amiért jól néz ki,amiért van stílusa,és nem majmol másokat,stb.

Egyszer nagyon csúnyán elfajultak a dolgok,sírt is,nem is kicsit. Állj ki Mellette,én is azt tettem. Fordított esetben Ő is megtenné. Ő pl. be is bizonyította.

Igaz akkor engem is utáltak,kibeszéltek,de,valahogy nem tudott érdekelni,s a mai napig nem érdekel. Egyedüól voltunk,igaz,ennek már másfél éve,de most sem engedjük el egymás kezét,mindig ott vagyunk Egymásnak. Szánalmasak,de ez van. Szard le Őket. :)

2013. dec. 4. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi, de olyan nehéz.. nekem fáj, hogy ezt csinálják vele, de ő még nem vette észre..
2013. dec. 4. 20:28
 3/7 bumbi02 ***** válasza:

Majd felnőttök, illetve érettebbek lesztek. 9. és 10. osztályban én voltam a fekete bárány, még iskola váltáson is gondolkoztam, aztán 11-12.-re mikor éltanuló lettem, és "nem volt rajtam fogás",mindenki visszavett, és elnémultak, sőt elkezdtek jópofizni is.

Persze akikkel igazán jóban voltam, ők 9. óta ott voltak.

2013. dec. 4. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
13%

Én is az ún."nyomikkal" voltam jóba 3 évig..ők is átvertek.Megbántam,hogy nem maradtam a helyemen a normálisokkal,akik ugyan ri..,de azért normális környékről jöttek,meg nem ilyen furcsa felfogásúak.


RÉGEN AMÚGY AZT MONDTAM VOLNA NEKED,illetve azt írtam volna,hogy maradj a legjobb barátnőddel.De szerintem ha furcsa az a lány,akkor próbálj inkább olyannal jóba lenni,aki normális és nem piszkálják.Nem kell ri... lennie,elég ha csak vele békénhagynak téged.Még nem telt el olyan sok idő,hogy ne tudnál változtatni.

Ha én mégegyszer 9.-es lennék,nem így csináltam volna.

Mindenki elárult ebben a közegben is,szóval..

..úgyhogy szerintem TE NE AKARJ A BECSÜLETESSÉGED MIATT TÖNKREMENNI PÁR EMBER paraszt stílusa miatt.

17/L

2013. dec. 4. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg állj ki érte. Mikor olvastam az elejét volt egy olyan érzésem hogy a legjobb barátnőm ír a másik legjobb barátnőmről. Mire a végére értem láttam hogy ez lehetetlen,mivel mi nyolcadikosok vagyunk,de egy percre se fordult meg a fejemben hogy ott kéne hagyni.Négy évig tűrtem vele ,és akkor megjött a második legjobb barátnőm és mostanra a 7,5 év kemény munka után boldogabbak vagyunk mint bárki aki otthagyta a barátait azért,hogy népszerűbb legyen.
2013. dec. 5. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Szerintem ez a dolog még bőven megfordulhat. Vannak ezek a birka emberek, akik sodrodnak, hogy ha két "népszerű"/nagyhangú gyereknek nem szimpi a barátnőd, akkor nekik se lesz az. Azonban ha ő egy erős egyéniség, ő valamilyen, az se kizárt, hogy maholnap meg követendő példa lesz. Hisz egyelőre azt mondod, ő ezt nem veszi észre, hogy összesúgnak mögötte, de az is lehet, hogy lesz*rja. Ha netán ilyen eset állna fenn, hogy tudják, hogy ő tudja, de csak azért is hangosan röhög, jól érzi magát, hülye ruhákat hord (vagy nem tudom miért "gáz" szegény), a végén még kalapot emelnek előtte.


Én is csak azt tudom mondani, ha ő egy értékes ember, szereted őt, jól meg vagytok, ő is kiállna érted, egy percig se érdekeljen a többség. Ha határozottan jól el vagytok tuti leállnak.

2013. dec. 5. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Először is sokan kihagynak egy fontos lépést a tanácsadásban:

Próbálj beszélni vele erről!!! Nem kell a szemére hányni, hanem elmondani, érzi-e a többiek ellenszenvét, ha igen, mit gondol, miért lehet, szeretne-e ezen egyáltalán változtatni. Nyugodtan elmondhatod a válaszai után (lehet, őt nem zavarja, vannak ilyen emberek is, akik egyszerűen, okosan lesz*rják mások véleményét), hogy őszintén téged zavar, nem szeretnél másokkal konfliktust, ellenségeskedést, de nem szeretnél tőle sem elfordulni! Nem szabad lelki zsarolásba átmenni, nehogy azt érezze, nem maradsz a barátja, ha nem változik, az esetleges változást magának kell eldöntenie, de hosszan, vita nélkül, őszintén beszéljetek egymással. Ha végül arra juttok, hogy ő nem akar változni, és emiatt Te bizonytalanná válsz abban, hogy a barátja maradj (csak emiatt az egy dolog miatt), akkor egyáltalán nem is érdemes barátnak maradnotok, mert őt is megbánthatod később, ha egy komolyabb szituációban nem tudsz kiállni mellette, hiszen egy ilyen esetnél is elbizonytalanodtál (igen, ez is komoly szituáció ennyi idősen - ez nem lenézés részemről, hiszen nekem is az volt, sőt! -, de a gimnáziumi barátságok közül sok sokkal hosszabb időre szól, mint egy-egy év, és kerülhet egyikőtök konfliktusba tanárral pl, vagy lehet valami betegsége, amit én komolyabbnak gondolok jelen esetben), akkor ezt is mondd el neki, hogy nem szeretnél rossz barát lenni később sem, és talán nem szeretnél így olyan szoros barátságban maradni. Ezek után hagyni kell egy kis időt, hiszen az is lehet, hiányozni fogtok egymásnak annyira, hogy kompromisszumra jussatok, vagy rájön, hogy változni szeretne mégis a kedvedért (ezesetben különösen állj mellette), vagy talál más társaságot. :-)

2013. dec. 7. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!