Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Hogy tanuljak meg jól angolul?

Hogy tanuljak meg jól angolul?

Figyelt kérdés
11.es vagyok , járok heti 1x külön angol tanárhoz, és van heti 4 angol órám suliba,emellett elkezdtem pár napja filmeket nézni angolul és angol felirattal. Elkezdtem listeningeket hallgatni. Ezek mellett mivel tudnék még gyakorolni. Most szeretnék májusba előrehozott érettségizni belőle. Várok minden hasznos tippet :)
2018. jan. 22. 22:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ennél jobban nem lehet szerintem. Én is azt írtam volna, hogy keress egy jó angoltanárt, de úgy látom, az már adott.

Én is így tanultam ám meg, és gimi 2. osztályában le is nyelvvizsgáztam, onnantól nem kellett angolórára se bejárnom :)

Szóval nagyon jó úton haladsz! Good luck...y'gonna NEED it!!!! ;)

2018. jan. 22. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
YouTube, podcastok :)
2018. jan. 22. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Találj egy angol anyanyelvű netes barátot, akivel tudsz beszélgetni. Én már két jó barátot is találtam így, csak okosan kell csinálni. :)
2018. jan. 22. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
A listeningeket próbáld meg leállítgatni és utánaismételni. Sokkal hatékonyabb (és unalmasabb is sajnos).
2018. jan. 22. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nekem a feliratos filmnézés segített a legtöbbet a meglévő alapok mellett. Egyébként jó a módszered, sok sikert.
2018. jan. 23. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
bbc angol nyelvű rádiót hallgatom már évek óta, lehet ez még nem a te szinted, de akár belehallgathatsz, hogy igazából az angolok hogy beszélnek. ha hard core akarsz lenni akkor vagy ír vagy skótot hallgatsz :D amúgy jó úton haladsz, ügyi vagy! és az a legjobb ha magadat motiválod, de ne felejstd el, hogy a nyelvvizsga után ápolni kell a nyelvtudást mert simán elfelejtik sokan 2-3 év után még bemutatkozni se tudnak :D én nekem ez a tapasztalatom, persze idősebb vagyok mint te, 34éves, ha nem használod napi szinten akkor simán elveszted. csak egy jó tanács volt. :)
2018. jan. 23. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat.

Még arra gondoltam hogy elkezdek valamilyen angol könyvet olvasni, nem tudom az mennyire jó ötlet?

A bbc be belefogok hallgatni :)

2018. jan. 23. 06:43
 8/11 anonim ***** válasza:
én hangoskönyveket is szoktam hallgatni, de amúgy ja lehet a normál könyvolvasás is jó :)
2018. jan. 23. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Középsulis végzős vagyok!

Animéket szoktam nézni angol felirattal vagy szinkronnal! Filmek nem tudnának lekötni! Mellette mangát olvasok és ugyebár a csgo-ból is meg lehet tanulni angolul!:D

Fél év alatt 2-es átlagomat felhúztam 4.1-re! Szóval hajrá! Tanárral mondjuk nem menten semmire! Magamtól jobban megtudtam tanulni!

2018. jan. 23. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én leírtam dalszövegeket és lefordíthattam, anime-t, filmet néztem angol felirattal sokat. Szerintem ezek nagyon sokat segítenek. Voltak barátaim akikkel viccből angolul beszélgettünk sokat. Mondjuk nekem a tanáraim is jók voltak, és valahogy jó vagyok nyelvekből, de ezek sokat segíthetnek. Most könyveket fordítgatok, és angolul olvasok.
2018. jan. 23. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!