Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mit tegyek, hogy jobban...

Mit tegyek, hogy jobban érezzem magam?

Figyelt kérdés
Elegem van a rossz irodalom tanáromból, de oly szinten, hogy ha az irodalom órára gondolok, görcsbeáll a gyomrom és fizikai fájdalmat érzek. Rettentően utálom, felesleges anyagot tanulunk, pl: költők életrajza. Miért nem tanulhatnánk újságírást, vagy írádtechnikát? Miért akarják egy témáról az irodalmárok véleményét ránk erőltetni? Miért nem lehet saját véleményünk? Miért csak a tanáromnak lehet? Mit tegyek, hogy jobban érezzem magam? Már nem bírom!

2018. febr. 6. 21:20
 1/4 anonim válasza:
55%

Én ugyanígy voltam a magyartanárommal. Kivételezett, ugyanarra a válaszra dolgozatnál valakinek több pontot adott és nem fogadta el, ha más véleményt alkotottál a műről.


Ugyan ez a személyiségétől függ, de próbáljatok meg vele beszélni, hogy nem-e forditana 1-2 órát erre. Beszéljetek össze az osztályban. Az oké, hogy követnie kell a pedagógusnak a tanmenetet... de ő választja ki az óra jellegét.

Ajánljátok fel, hogy legyen minden hónapba egy óra, amikor a ti igényetek szerint tartson órát, feldobná kicsit a dolgot.


Ez jutott eszembe, remélem segített valamit.

2018. febr. 6. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Már megtörtént :(

Közölte, h olvassunk el egy művet, majd nézzük meg, hogy az irodalmárok mit gondolnak róla, majd ez után alkossunk véleményt, lehetőleg ahhoz hasonlót.

Ennyire nem akar ez a társadalom gondolkodó értelmiségiket? Az a jó, ha az ember birka és megy a többi után?

2018. febr. 6. 21:57
 3/4 anonim ***** válasza:

A kedves kérdező biztosan jobban tudja a tananyagot összeállítóknál, hogy mi is szükséges az érettségihez. A tananyagot nem a tanár határozza meg. Lehet lázadozni és szídni a tanárt de a középiskola az érettségire készít fel és nem a hobbidra.

Ha Téged az újságírás érdekel akkor olyan suliba kellett volna menned továbbtanulni. Néhány speciális középiskolában van újságírás ojtatás, de a végzettek közül nem sokan helyezkednek el a médiában (szerintem a képzés minősége miatt).

A verselemzéshez igenis hozzátartozik az eletrajz. Az elemzés közben bele is szőheted a saját gondolataidat. Nem értem hogy ezzel mi a problémád.

2018. febr. 7. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Értem én azt, hogy ez kell az érettségihez, de wow, az előző irodalom tanárom normális volt, és nem vette el a kedvemet. Ott is leadta a kötelező anyagot, kellett tanulnunk az életrajzokat, de emellett számított a véleményünk, és tanultunk írástechnikát. Ez a tanár pedig semmit nem tanít szövegalkotásból, hanem ott pontoz le, ahol csak tud. És úgy jön be egy órára, h azt sem tudja mit akar :S
2018. febr. 7. 17:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!