Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Felvidéki magyar vagyok,...

Felvidéki magyar vagyok, Budapesten járok egyetemre. Sokan utálnak engem amiatt, mert szlovákiai vagyok. Mi lehet ennek az oka?

Figyelt kérdés
2018. febr. 9. 08:44
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
De olyan rosszul tud esni, hogy magyar így tud viselkedni egy másik magyarral. Én büszke vagyok arra, hogy magyar vagyok.
2018. febr. 10. 17:37
 12/15 anonim ***** válasza:

#9 vagyok, na ez a beszéd! Legyél is büszke rá, az jó dolog! :D

Nagyon aranyos lány lehetsz, barátkozz olyanokkal, akik megérdemelnek! Viszont szerintem ne úgy mutatkozz be, hogy: "Szlovákiai vagyok", hanem úgy, hogy "Felvidéki vagyok" :)

Mert az előbbitől (amiatt a lány miatt, ő mondta mindig így, hogy ő nem felvidéki, hanem szlovákiai, mert Szlovákia mindig is volt/van/lesz) nekem is nyíladozik a bicska a zsebemben. :)

2018. febr. 10. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Figyelj! Ne foglalkozz velük. Kár rájuk fordítanod a hasznos idődet! Tanulj és légy tehetséges, lehet irigykednek rád. Nem értem, miért vagy félénk, ha sérelem ér, állj ki magadért.


Nem tudom, hány éves lehetsz, de ugyanakkor ne vedd sértésnek, mert nem szeretnélek megbántani. Mi anno sokat jártunk Magyarországról Szlovákiába, vannak szlovák felmenőim, tudok is szlovákul. Akkoriban a felvidéki magyarok hasonlókat vágtak a magyarországi magyarok fejéhez, amiket Te kapsz. Lehet bennünk rossz kép alakult ki a felvidéki magyarokról, amit most próbálnak kárpótolni a beszólásaikkal.


Viszont azt szeretném tanácsolni Neked, hogy ismerkedj barátkozz, mert nem mindenki bunkó Magyarországon sem, és hidd el, találni fogsz barátokat!

2018. febr. 23. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Én is felvidéki vagyok, én is itt jártam föiskolára, sok helyen diákmelóztam, most évüüföállásba. Soha nem hallottam, h bérki ilyet mondott volna rám. Pedig kolis voltam sok emberrel éltem együtt. Legtöbb embert nem érdekelte ki honnan van, ugyan ugy anyanyelvem, mint neki. Voltak akik kérdezgettek, sokszor számomra hülyeségeket, de csak azért, h megértsék, mi a helyzet, hogyhogy magyar vagyok én is.

Eszembe sem jutott, h bármi gondom lenne ebböl, itt mindenki felnött volt már, nem gyerek, h gúnyolódjon.


Nagyon sok ismerösöm van aki hasonloan magyarországra jött, és senki nem panaszkodott még.


De elég csak megnézned egy magyar válogatott focimeccset, a szurkolótábort, mindenki kiáll mellettünk.


Felvidéki magyar vagyok, nem szlovák.

2018. márc. 2. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Felvidéki vagyok én is, és általános iskolás voltam, amikor átköltöztünk Magyarországra. Bizony szarba se vettem az osztálytársaimat, miután le "köcsögtót"-oztak és bántottak az osztálytársaim. Mindemellett halkszavú voltam nagyon és féltem az új helyen..."kedves" #9-es.
2018. máj. 3. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!