Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Ha egy gyerek öngyilkos lesz...

Ha egy gyerek öngyilkos lesz az iskolai zaklatások miatt, a pedagógust mennyire vonják felelősségre?

Figyelt kérdés
Annyi ilyet hallani mostanában és olyan nehéz elhinni, hogy több, diplomás szakember felügyelete alatt egy gyermek eljuthat idáig. Már az általános iskolákban is. Én nem rendelkezem semmilyen gyerekekkel kapcsolatos végzettséggel, de még én is tudom, mennyire könnyű észrevenni, ha egy gyerek kiközösített. Elég arra kérni az osztályt, hogy üljenek körbe, és máris kirajzolódik, mi a helyzet. Akik közeli barátok, egymáshoz közel ülnek. Ha elég nagy a terem, akkor a kör megszakadozik, a klikkek kicsit elhatárolódnak. Aki meg kirekesztett, az egyedül ül, mindkét oldalán van egy kicsi foghíja a körnek, esetleg a kör szélén kívül ül, és csak egy ablakon tekint be.(Ezt a módszert eljátszották a mi osztályunkkal és meg is magyarázták nekünk, amikor már körbeültünk) Egy osztályfőnök, aki sokat van együtt az osztályközösséggel, nehogy ne tudja már, melyik gyerek lóg ki, és az is nyilvánvaló, hogy a kiközösítések a legtöbb esetben együtt járnak a zaklatással, bántalmazással. Annyi nagyokos módszer van már arra, hogy ezt kezeljék, miért fordulhat mégis elő még mindig, viszonylag gyakran? Hogy engedjen így a szülő nyugodt szívvel iskolába egy esetleg testileg gyengébb gyereket? Rögtön áldozat lesz!
2018. febr. 21. 21:20
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
82%

Én tanár vagyok. Két évet voltam általános iskolában (egy életre elég volt... azóta nyelviskolában tanítok). A hatodikosokhoz jött egy lány, csúnyácska, cérna vékony, rémes családi háttérrel, idegbeteg apával. A lánynak voltak dühkitörései, nem volt a csendes, visszahúzódó típus. Nagyon próbált mindenkivel barátkozni, de mindenhonnan csak az elutasítást kapta. Ezért legtöbbször a tanárok nyakán lógott, mert mi legalább nem küldtük el. Legalábbis én nem.

Az osztályfőnöke többször panaszkodott, hogy idegesíti, hogy szünetben, ebéd után lépni nem tud a kislánytól, mert folyton körülötte lebzsel és csak mondja, mondja a maga érdektelen dolgait. Ő meg elküldte. És ez a peda volt a mintatanár, legjobb szívű, követendő példa a suliban.

Mikor mondtam neki meg az egész tanári karnak, hogy az osztály milyen brutál módon közösíti ki a kislányt, lehurrogtak. Igaz, ők nem látták, amit én. A gyerekek az idősebb, tapasztaltabb tanárok előtt mindig viselkedtek. Én viszont 28 voltam, 18-nak néztem ki, előttem nem szégyenlősködtek a gyerekek. És láttam, milyen kegyetlenek a lánnyal.

A kollegák nem osztották a véleményem. Erre mondtam azt nekik, hogy az ilyen lányok lesznek öngyilkosok tinédzserként. Csak hüledeztek és kikérték maguknak.

Azóta amúgy a lány szerencsére még megvan. Továbbra is magányos, de az életét még nem vette el.

És amúgy ha esetleg bekövetkezne a tragédia, tuti, hogy a pedák azzal takaróznának, a családban van a hiba és ők mindent jól csináltak. A l.f.szt.

32/N

2018. febr. 22. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó, kár, hogy nem olyan a legtöbb pedagógus, mint te.
2018. febr. 23. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Rólam a volt ofőm pletykált folyamatosan az osztállyal, amikor beteg voltam, közölte, persze nem a szemembe, hogy az én hibám a magány, kiközösítettem az osztályt.

A mostani osztályomból egy két gyerek pedig annyira "vigyáz" rám, hogy az osztályfőnökkel pletyiznek, szintén a hátam mögött.

Emiatt már a mostani sulimban is rossz hangulatom van. A tanárok, egy idiótát leszámítva, nagyon kedvesek és rendesek. :)

Nagyon vigyáznak rám, csak az a baj, hogy hiába kérdezi meg kedvesen az egyik kedvenc tanárom, hogy mi a baj, bántanak-e, muszály kitérő választ adnom, úgy csak rosszabb lenne, ha bevallanám :(

Úgyhogy szerintem nem csak a tanárok a hibásak, főleg a szülők, akik nem képesek megnevelni a kölyküket, és a debilek, akik nem képesek a maguk bajával törődni, muszály mennie a gossipnak, a levegőben... o'(-_-)o

2018. febr. 23. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
68%
#13 azért ha már a második iskolában is problémák vannak, kicsit magadba is nézhetnél. húgom ugyanezt csinálta, tönkrement a kapcsolata az osztálytársaival, váltott, ott is rossz volt, majd váltott mégegyszer, és a harmadik helyen is rosszul indultak a dolgok. aztán végre rájött, hogy nem feltétlenül a külvilág a hibás, és egyből megoldódtak a dolgok, onnantól kezdve remekül érezte magát az osztályában.
2018. febr. 23. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

#14

Igen, ezen már gondolkoztam. Ezért csináltam a mostani sulimban mindent teljesen máshogy (barátkozás, viselkedés, optimistább lettem, stb.) mint az előzőben... De az eredmény ugyanaz...

(-_-,)

2018. febr. 24. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

Én inkább a zaklató gyerek szüleit vonnám felelősségre. Nekem sajnos mai napig van egy ilyen degenerált osztálytársam, tanár hiába akart vele beszélni, a csaj elküldte az anyjába. Egyszer kidobta a telefonom az ablakon, akkor be lett hívva az anyja, aki ennyivel letudta az egészet: Hálásnak kellene lennem, mert így a lánya megmutatta hogy milyen könnyű ellopni a telefonomat és legközelebb majd jobban vigyázok rá.

Ennek két éve. Kicsapni sajnos nem tudják - vagy csak nem akarják - minden esetre remélem, hogy idén végre megszabadulok tőle az érettségi után...

2018. febr. 24. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
52%
#16 azigen :O így már érthető hogy a csaj miért ilyen :/ sajnos fogalmam sincs hogy egy ilyennel mit lehetne kezdeni, aki otthonról is a negatív mintát kapja
2018. febr. 24. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Sajnos a legtöbb pedagógus nagy ívben tojik rá és a "mintapedagógusok" még a kiközösítettbe is rúgnak bele, láttam ilyet sokat.


Arra sincs sajnos garancia, hogy a kiközösítettnek utána jó sorsa lesz, de az én gyerekem ott tuti nem maradna, ahol a gyerek ujját eltöri valami kis getszi kölyök.

2018. márc. 13. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
52%
Mit csináljon a tanár ? Most 11. es vagyok a tavalyi évig járt hozzánk egy srác akivel nem lehetett beszélgetni, az ofő mindig próbált neki barátokat szerezni de ez nem így működik.Mi is próbáltunk nyitni felé de két szónál soha nem jutottunk tovább.Idén átment a másik osztályba ott is ugyan ez a helyzet. Mit tud csinálni egy tanár egy kirekesztett gyerekkel ? Azt mondja ez csúnya dolog ? Vagy hogy barátkozzatok vele ? Szerinted valaki foglalkozik ezzel tiniként ?
2019. febr. 26. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!