Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Akiket zaklattak/zaklatnak...

Akiket zaklattak/zaklatnak (bullying) az iskolában, titeket kérdezlek; hogy küzdötök meg vele, hogyan kértetek segítséget, illetve milyen esetek fordulnak elő?

Figyelt kérdés

Elsősorban a személyes beszámolótok érdekel. Kik, hol, hogyan zaklattak? Mit tettél ellene? Kiknek szóltál róla?

Minden érdekel!


Aki esetleg nem tudná a bullying (magyarul zaklatás, iskolai bántalmazás) azt jelenti, hogy egy gyermeket verbálisan és/vagy fizikailag bántalmaz egy vagy több társa, akik erőfölényben vannak, huzamosabb ideig (Nem tudom, hogy mi a pontos meghatározás de röviden, leegyszerűsítve ez).


Köszi előre is az őszinte válaszokat!

21L



2018. febr. 22. 11:30
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Jártam pszichológushoz, később pszichiáterhez. A családom nem volt túl segítőkész vagy támogató, barátokkal beszélgettem a kritikus években, valamint rengeteget írtam és rajzoltam. Alkotással adtam ki a feszültséget (bő tíz éve rajzolok és írok, nemcsak terápiás jelleggel).

Amíg nem tudtam kezelni a helyzetet, sok önbüntető mechanizmusom volt, falcoltam is, de hosszú ideje tiszta és kiegyensúlyozott vagyok.

Három éve nem járok már iskolába, de még mindig vannak olyan károk, amik pl. általános iskolai zaklatások után maradtak, de már könnyebben veszem észre őket, és sikerül felszámolnom.

Az mondjuk sokat segített, hogy egyenesbe jött az életem az utóbbi másfél évben, stabil párkapcsolatom van, illetve a párom a tanulmányai miatt és személyes érintettsége miatt is tud(ott) segíteni, hogy feldolgozzam a traumáimat.


21N

2018. febr. 22. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Verbális,ritkábban fizikai bántalmazás(kétszer ha volt,nem igazán mertek velem verekedni).

Személyiségem s stílusom miatt,elvették a dolgaim,kiközösítettek,szivattak,gúnyoltak. Eleinte vissza szóltam,de hamar beláttam,hogy felesleges. Levegőnek néztem őket s kb ennyi. Persze mély sebet hagyott,s nagy mértékben befolyásolta személyiségem kialakulását.

2018. febr. 22. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Én ignoráltam őket mert az ilyenekkel felesleges vitatkozni. Beindul a csordaszellem, aztán ha látják hogy zavar akkor csak fokozzák. Engem nem különösebben érdekelt hogy mit mondanak rám, úgy voltam vele hogy egy ilyen nyomorult véleménye nem számít. És tényleg nem számított mert ők semmire sem vitték, élik a kis proli életüket gyári munkásként.

Amikor viszont az egyik elkezdett azzal szórakozni hogy csapkod, na akkor én úgy hátba vágtam hogy majdnem megfulladt. Utána senki nem nyúlt hozzám.

2018. febr. 22. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Én voltam a csendes gyerek, nem voltam szimpatikus senkinek, nem voltak barátaim a suliban, nem nyitottam a többiek felé, inkább olvastam, egyedül is elvoltam, ezért a fiú osztálytársaim elterjesztették rólam, hogy leszbikus vagyok, meg depressziós (amúgy addig teljesen jól éreztem magam). A lány osztálytársaim csúfoltak, mert 12-13 évesen nem öltöztem krvának, nem sminkeltem és nem volt még barátom (wtf). Próbáltam nem foglalkozni a dologgal, de volt egy pont, amikor már nem bírtam tovább, mert már más osztályokból, sőt, más iskolákból is megtalált néhány gyerek, hogy valamivel piszkáljon. Minden nap sírtam suli után otthon, a szüleim azt mondták, hogy az én hibám, hogy ebben a helyzetben vagyok és ne sajnáltassam magam. A suliban pár tanártól próbáltam segítséget kérni, azt mondták, hogy ne foglalkozzak azzal, amit mondanak rám... Emiatt a mai napig (20 vagyok) néha egy selejtnek, egy darab sz#rnak tartom magam, mert akkor elhittem, hogy az én hibám, ha zaklatnak. Méginkább visszahúzódó lettem, senkiben nem bízom, senkitől nem várok semmi segítséget vagy támogatást. Szeretek egyedül dolgozni, magamtól megoldani dolgokat, mert megtanultam, hogy senkire nem számíthatok. Pár éve más probléma miatt jártam pszichológushoz, ott is csak az igazolódott, hogy senkire nem számíthatok. Közölte velem, hogy nem tud segíteni, magamnak kell megoldani a problémáimat és igazából az én hibám minden. Szerencsére volt pár olyan személy az életemben, aki segített erősnek maradnom és megfelelő értékrendet kialakítanom. Annyi előnye van a dolognak, hogy érzelmileg nem függök senkitől, egyedül is meg tudom oldani a problémáimat.
2018. febr. 22. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Néhány fiú osztálytársam a volt iskolámban. Inkább szóban zaklattak,fizikailag max. annyi volt,hogy fellöktek a folyosón (csontsovány voltam,így ez nem volt nehéz),próbáltak kigáncsolni,néha bokán rúgtak. Még órákon is beszólogattak,a tanárok persze le se tojták. Több év után látszódott igazán a bullying hatása: nem mertem kimenni az utcára,otthon is egész nap a szobámba voltam zárkózva. Egyszer ritka mód felidegesített a "fő"-bully,és belerúgtam. Elvileg majdnem eltört a lába (legalábbis az anyja ezt mondta,amikor hisztizett nekem). A haverjai és az anyja is megfenyegettek azzal,hogy még egy ilyen és elvernek. Így kénytelen voltam 8. év végéig tűrni. Viszont úgy éreztem,hogy valahogy muszáj levezetnem a bennem felgyűlt feszültséget..sajnos nem a legjobb módszert választottam. Elkezdtem vagdosni magam. Pár nap/hét múlva észre is vették tesi órán a hegeket,és már emiatt is piszkáltak.

Eleinte szóltam tanárnak,a szüleimnek,de a 30."nefoglalkozzvele"-után feladtam.

16/L

2018. febr. 23. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!