Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Lemond gyermekéről, milyen...

Lemond gyermekéről, milyen magatartás ez? Véleményeket várok! Közvélemény kutatás! Iskolában elöadást tartok róla! Várom a szülök segítségét!

Figyelt kérdés
Fejtse ki az álláspontját arról, hogy lehetséges-e olyan élethelyzetben egy szülő, hogy lemond gyermekéről? El tudja-e maga fogadni ezt a magatartást? Keressen érveket rá!
2010. szept. 22. 18:35
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Eltudom fogadni

Pl. Ha nagyon fiatal,és nem veteti el,pedig nem tud róla gondoskodni,akkor okosabb,ha örökbeadja! Igaz,hogy ez nagyobb trauma lesz neki egész életében,mint az abortusz. Kihordja,megszüli,karjában tartja és többé nem tud róla semmit! Arra is számíthat,hogy majd a felnőtt gyereke megkeresi és megkérdi,miért dobtál el?

2010. szept. 22. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
100%
Lehet olyan eset amikor jobb ha lemond a gyerekről a szülő, mint pl. ha még kiskorú és rossz anyagi helyzetben vannak és a kismama szülei is nem tudnák felnevelni a kisbabát ( vagy ha a szülő drogozik, iszik, verés van minden nap...)akkor lehet a gyerek is jobban jár ha egy olyan szülőhöz menne akik biztosítani tudnák az anyagi jólétet stb.
2010. szept. 22. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az, hogy valaki lemond gyermekéről, az több okból történhet, és ez alapján többféle a magatartás is. Pl lehet fiatalkorú, aki nem tervezett terhességbe esett, majd megszüli a gyereket és örökbe adja. Ez szerintem a lehetőségekhez képest felelősségteljes, el tudom fogadni. Van, aki szintén hasonló meggondolásból, anyagi megélhetés nehézségei miatt már nagykorú létére adja örökbe, ezt is el tudom fogadni. Van, aki úgy mond le gyermekéről, hogy pl kórházban hagyja kihelyezett inkubátorban, lelkileg ez is szörnyű döntés lehet, de a helyzethez képest megint felelősségteljes, mert tudja, hogy hol szabad leadni a gyereket, anonim módon. Aki úgy mond le a gyerekéről, hogy például apa, de lemond apai jogairól, az nekem nagyon furcsa. Ami végképp furcsa, ha az apánál vagy családnál marad a gyerek, és az anya mond le róla, ez szerintem kiboritó. Bár itt is jobb, ha belátja, hogy alkalmatlan szülőnek, mintha csak úgy simán veri vagy nem gondoskodik róla. Azaz véleményem szerint, ha lemond a szülő a gyerekről, az sokkal de sokkal felelősségteljesebb, mintha megtartja, és piszokban éhezésben lelki szegénységben neveli.
2010. szept. 22. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Off: Sajnos jogilag az az anya, aki inkubátorba helyezi gyermekét, nem mond le a gyermekéről (hiszen anonim), ezért az ilyen gyermekek nem adhatók örökbe.


On:

Persze, szülőként én is azt mondom, hogy inkább mondjon le róla, mint hogy számára nem megfelelő környezetben nevelkedjen, de ugyanakkor azt is gondolom, hogy ez intelligencia kérdése is. Nem biztos, hogy a szülő látja azt, hogy inkább jobb, ha lemond a gyermekéről, mint ha ő neveli fel.

Kétszeres anyukaként minden tiszteletem az olyan nőké, akik a terhesség 9 hónapját és a szülés minden fájdalmát végigélve örökbeadják a gyermeküket, mert belátják, hogy ők (és/vagy az élethelyzetük) a szülőségre alkalmatlan.

Ugyanakkor azt is gondolom, hogy nem kell egyből lemondani a gyerekről, lehet átmenetileg állami gondozásba adni, amikor tényleg csak rövid idő kell ahhoz, hogy összeszedje magát pl. anyagilag a szülő.

2010. szept. 22. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Igen, elfogadhatónak tartom. Gyakorlatilag bárki részéről, ha ezt a gyermek újszülött korában teszi meg. Ezt sokkal nehezebb döntésnek tartom, mint mondjuk azt, ha valaki az abortuszt vállalja.

Szóval a következő esetekben teljesen elfogadhatónak, sőt, helyes döntésnek tartom:

1. Nemkívánt terhesség következménye a baba, és a nő úgy dönt, hogy megszüli, majd lemond róla.

2. Olyan élethelyzetben van az illető, hogy nem képes sem anyagilag, sem más módon gondoskodni a gyerekéről, mert pl. az utcán él, vagy ahhoz közeli helyzetben van.

3. Túl fiatal még (kiskorú vagy fiatalkorú).


Én úgy gondolom, hogy nagyon nehéz egy ilyen döntést meghozni, és kevesen is képesek rá, de azzal, hogy lemond a gyerekről, megadja a lehetőséget a babának, hogy olyanokhoz kerüljön, akik már valószínűleg nagyon régóta szeretnének gyereket, és nagyon fogják szeretni.


Viszont kiegészíteném azzal, hogy az eszemmel elfogadom az ilyen döntést, és meg is értem, de mint szülő, a szívemmel nem tudom "megérteni". Ettől függetlenül sok esetben ez a legjobb döntés.


Elítélni olyankor tudnám a dolgot, ha olyan nőről van szó, akit igazából egyáltalán nem érdekel a gyerek sorsa, csak ezt tartja a legkényelmesebb megoldásnak.

2010. szept. 22. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
En nemhogy elfogadni tudom, de ezt tartom helyesnek, ha nem tudja nevelni. Sokkal jobb, mintha elvetetne, megadja az eletre az eselyt, ami nagyon nagy dolog. Aki elveteti, az meg onzo, mert nem akar kinlodni a kihordassal es azzal takarozik, hogy utana mar nem tudna orokbe adni, mert ott is befigyel az onzoseg...
2010. szept. 23. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha nagyon érdekel a téma megkeresem a kislányom "apjának" a címét!

Nem tudok érveket felhozni!

2010. szept. 23. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!