Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Etika óráról kell az eutanáziá...

Etika óráról kell az eutanáziáról írni. Leírjam az őszinte véleményem, vagy kussoljak?

Figyelt kérdés
Ha ide leírnám jelentenétek, vagy egyből támadnátok. Ha már az orvosok is megállapították,hogy az adott embernek olyan szellemi gondjai vannak, hogy önálló életre nem lenne képes, bármennyire is szembemennének az esküjükkel valami lehetőséget mégis adnék, hogy legalább a hozzátartozók ne szenvedjenek szerencsétlennel. Sajnos ismerek olyat akiről tudták, hogy beteg lesz, m~gis megszülték, majd 12 év múlva meg már nevelőintézetbe vagy mibe adják mert nem tudják tovább nevelni. Az orvosok mondták, hogy nem lesz épp, még rosszabb lett a gyerek állapota, mint amit jósoltak neki. Vagy olvastam, hogy egy paralimpikon is kéri az eutanáziát, mert annyira leépült, annyira nem bír élni, hogy még öngyilkosságra sem képes.

2018. febr. 24. 23:08
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
83%
Én leírnám, én is így gondolom egyébként.
2018. febr. 24. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
46%
Amennyiben beleírod azt is, hogy lekapcsolják a gépekről egy napos kómás embert a rokonok, mert kell az örökség, máris objektív leszel és korrekt módon mondod el a rossz véleményedet
2018. febr. 24. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Az a feladat. Írd!
2018. febr. 24. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem ne a véleményedet írd, hanem sorold fel, hogy mik az előnyei és a hátrányai a dolognak. Nem azért, mert el kellene rejtened a véleményed, hanem azért, mert sokkal korrektebb úgy érvelni valami mellett vagy ellen, hogy a másik oldalról is látod a dolgot.
2018. febr. 24. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
31%

Edesanyam pontosan olyan allapotba kerult, ahogy leirtad"olyan szellemi gondjai voltak,hogy onallo eletre nem volt kepes"

Orult a reggeli kavenek,a delutani csokinak, a beszelgetesnek, ha egyutt rajzoltunk , pacsit adtunk egymasnak,stb. Azt hitte en vagyok az anyukaja, alltalaban halasan nezett ram, de neha merhetetlen fajdalmat, tehetlenseget es felelmet lattam a fako szemeiben.Termeszetes halallal halt meg.SZerencseje volt, hogy nem a te anyukad volt.

2018. febr. 24. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Épp ez a lényege az ilyen feladatoknak. Hogy kiderüljön, hogy egyik embernek ez a véleménye, másik embernek az. Hidd el, attól, hogy az eutanázia nincs engedélyezve, sokan egyetértenének vele, hogy lehessen ilyet. Nem vagy egyedül a véleményeddel és senki nem fogja leszedni a fejed miatta.
2018. febr. 24. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 TR75 ***** válasza:
82%

Szerintem nem szerencsés összemosni az általad említett két dolgot. Más az, ha valaki önszántából kéri a lehetőséget arra, hogy ne szenvedjen tovább, és más az, ha te azt mondod valakiről, hogy szerinted csak szenved, és a környezete is szenved, ezért haljon meg. Az előbbiről érdemes diskurálni, az utóbbi viszont szerintem gyilkosság, például ezelőtt 75-80 évvel tömegesen alkalmazták is értelmi és testi fogyatékos, és pszichésen beteg embereken Németországban (sőt, egészségeseken is, akikről egyszerűen csak kijelentették, hogy betegek).

Azzal értek egyet, aki azt mondja, írd le az álláspontokat pro és kontra, és ha rákérdeznek, akkor mondd el a saját véleményed.

Bár azt nem írtad, hogy milyen jellegű írást kell beadni. Általában kell írni az eutanáziáról, vagy érvelni kell egy álláspont mellett/ellen.

2018. febr. 24. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Valamelyik válaszoló írta, hogy írj érveket ellene és mellette. Egyetértek.


Viszont itt senki nem fog jelenteni és támadni az miatt, ha te nem értesz egyet azzal, hogy lásd akár hónapokig vegetálni egy közeli hozzátartozódat. Az már nem is élet. A végkimenetel meg egyértelmű, csak maximum rövidebb. Még rosszabb, ha iszonyatos fájdalmai is vannak közben.

Mindeninek más a véleménye erről. Nekem is...

2018. febr. 24. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Ha nekünk ilyen témánk lett volna, és TÉNYLEG TELJESEN A TE VÉLEMÉNYEDET írtad volna le, szerintem a tanárunk átenged egy év végi ötössel ennyiért. :D

Nekünk nagyon jó tanárunk volt etikán középiskolában (egyetemen is tanít), Őt nem érdekelte, hogy milyen politikai nézeteink vannak, vagy, hogy mit gondolunk egy komolyabb filmről stb, stb, amíg a saját véleményedet fogalmaztad meg neki, legyen az akármelyik véglet, ötössel jutalmazott bennünket.

Én azt mondom, hogy írd le, ha tudod, hogy normális a tanár.

2018. febr. 24. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Írd le a véleményed, ez a feladat!

OFF: Egyszer az volt a dolgozat kérdése, hogy mi a bátorság. Én csak a nevemet írtam a papírra, és azt, hogy " Ez." Csillagos ötöst kaptam rá.

2018. febr. 25. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!