Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Szerintetek szégyen ha valaki...

Szerintetek szégyen ha valaki bepisil az iskolába az osztály társai elött?

Figyelt kérdés
2018. febr. 25. 14:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Attol függ.hányévesen pisiltél be?
2018. febr. 25. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Hát eléggé, bőlcsöde nagycsoportban már minden gyerek szobatiszta és itt azért van egy pár év különbség.

Egy esetben van kivétel, ha a tanár nem engedte ki vécére, de itt akkor már az emberi méltóság megsértéséről van szó.

2018. febr. 25. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
13%
Akárhány éves is vagy, attól még nem vagy állat. Elsőben, 6 évesen a mellettem ülő Ferike bepisilt, a tanítónéni hazaküldte.
2018. febr. 25. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
19%

Nem, dehogyis, teljesen normális.

Felénk már wc sincs, csak magunk alá pisilünk.

2018. febr. 25. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
95%
A többiek annak fogják tartani, akkor is, ha nem tehetsz róla. Nekem egészségügyi problémám volt gyerekkoromban, ami miatt hiába voltam szobatiszta, bizonyos helyzetekben nem tudtam visszatartani. Elküldtek kivizsgálásra, kiderült, hogy rövid volt a húgycsövem. Aztán elkezdtem megnőni pubertáskor, és a probléma megoldódott. Most már akár több órán keresztül is képes vagyok visszatartani, ha muszáj. Persze, gyerekkoromban kinevettek a bepisilés miatt, és szégyenkeztem, de az egészségügyi okokról nem tehettem, a gyerekek meg nem tehettek róla, hogy buták voltak ahhoz, hogy átgondolják, hogy ilyen probléma is állhat a háttérben.
2018. febr. 25. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 L.. István ***** válasza:
16%
Az. Mindegy, hogy egészségügyi oka van-e vagy nem, az.
2018. febr. 25. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Számodra nem szégyen, de attól függetlenül a többi ember nagyon is undorítónak fogja tartani.

Tény, hogy vannak olyan esetek, hogy egy gyerek bizonyos okokból nem megfelelően fejlődik, és ennek következtében stressz vagy trauma hatására az amúgy szobatiszta kisgyerek is maga alá pisil. Ha egy gyereket bántalmaznak otthon, iskolában fizikailag, mentálisan akkor nagyon gyakori ez a reakció is. Akkor is előfordul, ha már nem kisgyerek az illető hanem például kamasz. Ilyenkor automatikusan vinni kell a gyereket pszichológushoz, a bepisilés csak egy reakció, amiről ő nem tehet (felesleges büntetni érte, ez csak egy önostorozó magatartást eredményez, javulást nem)

Ilyenkor a szülők a felelősek, a gyerek nem tehet semmiről. Én nem gondolom, hogy ezért a gyereknek szégyenkeznie kellene, de ez nagyrészt annak tudható be, hogy egészségügyi dolgozó lévén máshogy látom a dolgokat.

2018. febr. 26. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 L.. István ***** válasza:
43%
Azért az életkort meg a szitut jó lenne tudni, de mindenképpen az.
2018. febr. 26. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
7. Es vagyok
2018. febr. 26. 20:33
 10/12 anonim válasza:
39%
Ejj hát akkor igen
2018. febr. 28. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!