Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Hogyan szálljon le rólunk az...

Hogyan szálljon le rólunk az igazgató?

Figyelt kérdés
1.5 hónap és érettségizünk. Az igazgató megelégelte, hogy tesiórán a 60 emberből soha senki sem öltözik át és nem tesizünk. Szerinte ez fontosabb mint az érettségi, magasról letojja, hogy mindenko rosszul teljesített a próbaérettségiken. Az tök természetes, de tesizni meg kell és bűn ha nem.. :@ ja és Bejön ez a gyökér az órára és egyesével ordítja le a fejünket hogy mit képzelünk magunkról, tiszta ideg meg minden. Intőkkel fenyegetőzik. Ofőnek szóltunk, de nem igér semmit, megpróbálja leállítani. Mi tudunk valamit ellene tenni (átöltözésen kívül, mert szép szóból nem ért)

2018. márc. 13. 11:54
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
59%

Ha nem öltözöl át tesiórára akkor nem tudsz részt venni az órán. Ez alapból egyes (felszereléshiány) vagy igazolatlan óra.

Az indokaid egy 10 éves szintjén vannak, vagy szimpla tinihiszti.

Személy szerint nem tudom elfogadni, hogy nem öltöztök át tesire és csodálkoztok az igazgató őrjöngésén. Bízom benneb hogy azért nem tesiből érettségizik valamelyikőtök.

2018. márc. 13. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
61%

A tesi tanárotok hogyan áll hozzá ehhez az egészhez? Ő is kiabál stb., vagy ő megengedi nektek, hogy ne tesizzetek? Csak azért kérdezem, mert például a mi tesitanárunk nagyon normális és engedékeny volt ilyen szempontból. Voltak kötelező felmérések, amiket megcsináltunk és ugye jegyeket is kellett adnia valamire, úgyhogy azért néha dolgoztunk az órákon, de ez viszonylag ritka volt. Általában szabad foglalkozás volt, amikor lehetett játszani valamit vagy bármi ilyesmi, de ilyenkor azt is megengedte, hogy tanuljunk. Annyit kért, hogy ezt ne reklámozzuk és próbáljuk meg minél diszkrétebben, feltűnésmentesen intézni, mert ha ez kiderül, akkor az nekünk és neki is rossz lesz...Úgyhogy mindig átöltöztünk és vittünk labdát stb., hogy a látszat meglegyen, a könyveket és füzeteket meg próbáltuk rejtegetni. Gyakran volt, hogy ő is jött velünk és bezárkózott velünk az egyik terembe (amelyik félreeső, részen, az alagsorban volt, úgyhogy arra nem nagyon járkált senki és mivel bezártuk az ajtót, így nem is tudtak ránknyitni), mi tanultunk, ő pedig megcsinálta a papírmunkáját vagy olvasott stb.


Ezzel csak azt akarom mondani, hogy talán ti is le tudnátok dumálni valami hasonlót a tesitanárral. Ha pedig most tényleg nagyon rátok szállt az igazgató, ellenőriz titeket és mindig ott van, akkor szerintem most egy darabig tesizzetek mert, ha azt lájta, hogy volt hatása a mondandójának, akkor talán leszáll rólatok, mondván, hogy elérte a kívánt célt. Aztán mikor megszűnik az állandó felügyelet, akkor mehet minden újra a régi kerékvágásban, ahogy szoktátok és igyekezzetek titokban tartani...


Amúgy szerintem is hülyeség a tesi órát ennyire komolyan venni...Aki középiskolás korában nem szeret sportolni, annak a kislabdadobástól, kézenállástól meg a bukfenctől sem fog megjönni a kedve, de a csapatsportokat és játékokat sem élvezi mindenki...én például mindig utáltam mikor nekem nyomatták, hogy "válassz valami jót, ami izgi pl. kosárlabda, röplabda stb. és meglátod, hogy majd milyen jó móka lesz, élvezni fogod és az adrenalin meg a versenyszellem" stb. , stb....hát én a hátam közepére sem kívántam a kosarat, a röpit, a focit stb., utáltam az összeset és kínszenvedés volt, egyáltalán nem érdekelt, hogy most veszítünk vagy sem, rajtam múlik vagy sem, csak azt vártam, hogy mikor szabadulok onnan. A tesi jegy sem számít semmit, amíg nem buksz meg, addig teljesen mindegy, hogy hányas vagy. Aki pedig szeret sportolni, fontos neki vagy esetleg ezzel akar foglalkozni, akkor az meg tudja oldani iskolán kívül is, sőt szerintem sokkal több lehetősége van...nálunk pl. még a hely sem volt adott ahhoz, hogy annyi osztálynak biztosítsák a mindennapos testnevelést, nemhogy megfelelő felszerelések lettek volna.

2018. márc. 13. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
64%

Azért is őrjöng az igazgató, mert ha kimegy egy ellenőrző csapat (ritka, hogy csak beállítanak, de sose tudni), és látják hogy senki sincs átöltözve, megüthetik nagyon a bokájukat. Mind a tesitanár, mind a vezetőség.

Csak ezt nem fogják fel a beszűkültagyú kölykök....

2018. márc. 14. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!