Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Miért nem jegyzi meg?

Miért nem jegyzi meg?

Figyelt kérdés
Szóval a biosz tanárom állandóan Zsófiának hív pedig Zsófi vagyok. 2 éve a tanárom és egyszerűen nem hallgat meg! Hiába mondom neki hogy csak simán Zsófi nem figyel rám. Miért van ez?
2018. márc. 17. 23:39
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
72%
Engem a tesi tanárom négy éve Kornéliának hív...pedig Emese vagyok
2018. márc. 19. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Nekem a Nóra osztálytársamat hívja a fizika tanár mindig Dórinak, pedig sokszor szólt neki, nem az van, hogy rosszul hallotta.

Elhiszem, hogy vannak nagyobb gondok is az életben, de tényleg nagyon zavaró tud lenni, mikor nem a neveden szólítanak. Engem sokszor a nővérem nevén hívnak, de nem is kell szólnom, egyből javítják magukat. Egyébként nekem sokszor furcsa, mikor a saját nevemen szólítanak, mert minden osztálytársam a becenevemet használja (nincs köze a nevemhez), így azt szoktam meg.

Próbálj minden alkalommal szólni neki, hogy nem ez a neved, és rosszul esik ha így hív. Ha még mindig csinálja, magyarázd el neki, hogy nem Zsófia a neved, hanem Zsófi. Nem becézés, ez a neved. Ha nem érti meg, próbáld te is más néven hívni, hátha leesik neki :D

2018. márc. 21. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
#12 az utolsó mondatod nagyon nagy😂
2018. márc. 21. 18:45
 14/14 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy segítene, ha megmutatnád neki az utónévkönyvben a listán, hogy ott van egymás alatt, külön a Zsófi és a Zsófia. És akkor látná maga előtt.


Ezért érdemes a gyerekeknek az eredeti neveket adni, és nem a becézett formát; ez a tanulság. Most a szüleid miatt szívsz.

2018. márc. 24. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!