Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Miért csak a diáknak kell...

Miért csak a diáknak kell készülni a témazáróra?

Figyelt kérdés

Matekon nálunk úgy zajlik a TZ, hogy a tanárnő bejön úgy, hogy mondhatni azt sem tudja hol van, mintha más bolygóról érkezett volna. Elveszi valamelyikünk feladatgyűjteményét (mert a sajátját "átcipelni" nem tudja a tanáriból), megkérdi hányadik oldalon tartunk, megmondjuk neki, elkezd random feladatokat felírni a táblára úgy, hogy közben még változtat is rajta. Miután elvégezte a dolgát, mi végre elkezdhetjük a dogát, ő meg az első 5 percben (mint minden normális tanár) ül az asztalánál, majd elkezdi tologatni, (Isten tudja miért) de konkrétan elkószál a terem egyik sarkából a másikba, (gondolom felállni lusta, így próbálja kiszűrni a puskázókat) ami MATEK doga közben borzasztóan irritáló. Utána a harmadik fázisban elkezd beszélni, hogy még annyira sem tudj koncentrálni, mint amennyire eddig sikerült. Majd elkezd max hangerőn csörögni a telefonja, amit nem vesz fel vagy nyom ki azonnal, hanem hagyja, mert még táncikál rá.


Megírtuk a dogát, minimum 3-4 hétig nála van, mert ő maga nem javítja, hanem mi javítjuk ki úgy, hogy beül a leghátsó padba, mi meg a táblánál oldogatjuk meg a feladatokat, ő meg ez alapján pipál, avagy húz alá.

Szerintem nem csak a diáknak kell felkészülten érkeznie egy órára, hanem a tanárnak is legalább minimális szinten. Normál esetben nem így kéne ennek működnie. Túlreagálom vagy jogosan vagyok dühös?



2018. márc. 22. 21:35
 1/7 Metionin ***** válasza:
100%

Jogosan. Nekem is volt ilyen matektanárom, ráadásul az oszim volt általánosban. Volt neki egy műszaki kereskedése és konkrétan a matekóra fele azzal telt hogy random kiadott valami feladatot és addig ő telfonálgatott a boltja ügyeiben. De nem csak suliban, egyetemen is fogtunk ki ilyet. Volt egy tárgyam amiből megszabták hogy melyik előadásról nem hiányozhatunk mert azt a tanszékvezető tartja és hogy őt meg kell azzal tisztelni, hogy mindenki ott van. Oké, még vártuk is mert naivan azt hittük, hogy egy ilyen nagy tudós majd érdekes előadást fog tartani. Na a lófszt. Alvajáró üzemmódban belebegett a nő, fogalma sem volt róla hogy milyen szakosoknak tart épp órát vagy hogy hol tartunk, random elkezdett böngészni a laptopjában, hogy húúú na mit is adjunk elő? És kiválasztott egy olyan témát aminek köze nem volt a tematikánkhoz és előzetes tudásunk sem volt hozzá. Ennyit a híres előadóról.

Amúgy én is tanítok és egy órámra (ami 1,5 órás) általában 2x annyit készülök mint maga az óra hossza, tehát egy sima gyakra 3 órát amíg előre megcsinálom a feladatokhoz szükséges papírkákat, példamondatokat, kártyákat stb., előadáshoz meg van hogy 6 órát is eltöltök egy igazán jó diasor elkészítésével.

2018. márc. 22. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Tanárként azt mondom neked, kérdező, hogy azzzigen. Pofám leszakad az ehhez hasonló "kollegáktól".

A helyedben írnék egy névtelen levelet, amiben beszámolnék minderről és bedobnám egy éjszaka az igazgató postaládájába. Aztán hátha előveszik a tanáriban a szóban forgó tanerőt.

Amúgy tök igazad van. Készülni kell(ene) nekünk is a dogára. Én rendszerint saját dolgozatokat állítok össze, akkor is, ha amúgy pl. a tanári kézikönyvhöz mellékelik az előre megszerkesztett témazárókat.

32/N (angol)

2018. márc. 24. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
11%

:D megyek tanárnak!

Tetszik ez a sz**atás! :D

2018. márc. 24. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Kedves tanárnő! (2. válaszoló)

Köszönöm szépen a válaszát és a tanácsot, viszont sajnos, ha még meg is tennénk amit ajánlott, nem érnénk vele el semmit. Második éve minimum heti szinten panaszkodunk a tanár viselkedésére, nem csak mi, más osztályok is, szülők is, mégsem történik semmi.

2018. márc. 24. 20:07
 5/7 anonim ***** válasza:
89%

2-es vagyok.

Végső esetben lehet a KLIK-kel fenyegetőzni. Hogy ha az igi nem tesz semmit, jelentitek a dolgot a felsőbb vezetőségnek. Bár lehet, ez túl piti ügy ahhoz, hogy foglalkozzanak vele.

Esetleg bevonni a médiát? Azt a névtelen levelet leközölni egy helyi portálon név, iskola megnevezése nélkül. Tuti eljutna a tanáriba is a hír. Aztán hátha a nemkívánatos reflektorfény hatna rá.

Nincs jobb ötletem.

És amúgy legalább jó tanár? Jól magyarázza a matekot? Vagy abban is ilyen gyatra?

U.i. Cuki vagy, hogy magázol. :)

2018. márc. 25. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm, lehet beszélek az osztálytársaimmal. Nem, nem jó tanár, nem magyaráz semmit. A másik évfolyam szokta nekünk elmagyarázni, hogy akkor most mégis hogyan kell az új anyag feladatait megoldani.

Volt olyan, hogy egy osztálytársam a táblánál oldotta a feladatot, a tanárnő meg olyan megalázóan beszélt vele, hogy sírva fakadt, pedig a 2 év alatt egyszer sem láttuk sírni. Szerintem élvezi ha megalázhatja a gyerekeket, ha mindenki előtt elmondhatja milyen hülye az illető.

Van, hogy csak kedve támad és elkezd a matekhoz tökre nem kapcsolódó témákról mesélni. Például, hogy ő mikről szokott gondolkodni vezetés közben. Félek is tőle, mert amúgy tényleg ijesztő. :D

2018. márc. 25. 12:03
 7/7 Tom Benko ***** válasza:
100%
Az ilyeneket kellene minél hamarabb kiszekálni a kollektívából. Sajnos ez baromi nehéz, mivel iszonyú kevés a tanári állásra jelentkező (valószínűleg ezért nem megy nálatok sem a jelentgetés - nincs senki helyette). Kérhettek szakfelügyelőt, szaktanácsadót, felülvizsgálatot, de amíg nincs kivel leváltani, addig nem sok reményetek van a változásra.
2018. márc. 26. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!