Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Szerintetek is ennyire nyalizn...

Szerintetek is ennyire nyaliznék, meg tanár kedvence lennék?

Figyelt kérdés
Idén kaptunk új tanárt, akit nem igazán kedvelnek, még a suliban sem. Én el vagyok vele, vannak normális pillanatai, van hogy engem is kiborít a stílusával. Vajdasági, a Délszláv háborút személyesen tapasztalta. Tudom, hogy neki nem egy szép emlék, de van hogy ő is mesél az akkori helyzetről, én meg (mint mások is mondták) iszom minden szavát, kérdezgetek a Balkánról, hogy máshol is megérti-e magát (egyszerűen bírom a Balkánt, nem tudom miért). Reggel ahogy megnéztem az üzeneteimet, láttam, hogy este osztálytársaim erről a tanárról beszélnek, meg hogy én vagyok a kiskedvence, meg csak úgy kapom tőle a jó osztályzatokat (nem, mert van, hogy hármast írok nála, de hozzászólok az órához), meg már azon fogadnak, hogy mégis mikor mászik rám, meg tuti engedném. Mikor rájöttek, hogy ebben a csoportban benn vagyok kiraktak, nem is bánom. Egyszerűen nem tudom felfogni, hogy 18/9 évesen ennyi eszük lenne. Attól, hogy ők nem szeretik meg kerülik a társaságát én néha szünetben nem beszélgethetnék vele(költői kérdés), az sem tetszik nekik, hogy értelmes dolgot tudok hozzáfűzni az órához, nem csak hülyeségwt ahogy ők szoktak.
2018. ápr. 14. 07:56
 1/8 anonim válasza:
100%
Szeritem normálisan álsz a dologhoz főleg ha érdekel is,a többi irigykedik,nem kell adni a szavukra.mindíg álj ki azokért akiket mások nem szereznek,legalább is én így szoktam :)
2018. ápr. 14. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nálam is ez a helyzet, de nem sokára elmegyek ebből a suliból.

Nálam egy tanárnő van, akit nagyon szeretek, de konkrétan mindenki utálja őt. Pedig nagyon rendes meg kedves. Pl. ha sokaknak rossz lett a dogája, akkor újra irhatjuk mig más tanárnál nem lehet ilyet csinálni.

Az egész óra veszekedéssel megy el, de ha közbe lehet szólni akkor szoktam és azt mondják, hogy jaj n vagyok a kis kedvenc. Meg h én nem szoktam az órán hülyéskedni.

Ne húzd fel ezen magad, nem érdemes.

2018. ápr. 14. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Még ha nyallerség lenne is, kakáld le keresztbe őket. Ha téged érdekel valaki/valami, akkor ne számítson, ki mit szól hozzá. Kinek akarsz megfelelni? Nekik vagy magadnak?
2018. ápr. 14. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Én anno úgy vettem észre, azokat szerették legjobban a tanárok, akik a legtöbbet szólaltak meg órán és őszinte érdeklődést mutattak. Amikor egy tanár igazán elhivatott a tantárgya iránt, akkor neki maga a mámor, ha valaki érdeklődést mutat az általa tanított dolgok iránt. Az osztálytársaid gyerekesen viselkednek, meg úgy általában az emberek, ha valaki kitűnik valahonnan, arról előbb vagy utóbb elkezdenek mindenfélét beszélni. Ilyen az emberi természet.
2018. ápr. 14. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Velem detto ugyanez volt, engem több tanár kapcsán is meggyanusítottak amúgy, hogy a kiskedvence vagyok :"D

Volt pl. egy matek tanárunk, aki egy aranyos idős bácsi volt, én személy szerint nagyon szerettem, viszont ha felidegesítették, akkor tudott ordibálni. Hozzám amúgy soha egy rossz szava nem volt, mert tudtam, mi a dolgom. Ehhez képest a csoport nagy része fel volt azon háborodva, hogy mi az, hogy házi feladatot ad fel, nem általános sulisok vagyunk :D Persze b4szták megcsinálni a házikat, aztán ezek az emberek csodálkoztak, hogy miért nem értenek semmit. Erre még rátett az is egy lapáttal, hogy minden órát végigpofáztak vagy aludtak és ha a tanár fel merte őket kelteni vagy rájuk mert szólni, hogy ne beszélgessenek, megint ő volt a szemét és mindig mentek az osztályfőnökhöz sírni, hogy minden órán ordibál velük a matektanár, persze azt kihagyták a sztoriból, hogy miért reagált így, erre az osztályfőnök még nekik adott igazat és kajak elhitte, hogy csak úgy random bejön órára és elkezd kiabálni szegény ártatlan gyerekekkel :D

Plusz azon kívül, hogy normális voltam, annyi volt még a "bűnöm", hogy jó is voltam matekból. És amikor kikaptuk a dogákat és sorra kapták az egyeseket, nekem meg barátnőméknek meg 4-es-5-ös lett, fel voltak háborodva, hogy látszik, hogy mi vagyunk a kedvencei, különben hogy lehet az, hogy nekik 1-es lett, vagy max 2-es, mikor annnnyit tanultak a dogára (ami egyenlő volt azzal, hogy óra előtt belenéztek a füzetbe, amibe alig volt valami leírva, mivel mint mondtam, minden órán vagy beszéltek vagy aludtak, és kérdezgették egymástól, hogy ez meg az mi a szart jelent, aztán megállapodtak abban, hogy az egész egy nagy f4szság és a tanár amúgy is érthetetlenül adja le az anyagot..).

2018. ápr. 14. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, hogy azért vannak értelmes emberek is :)

Utolsó, a második idegennyelvnél is ez van, hogy szrnak bele, pofáznak, egyedül csak engem érdekel és kapom az igát, hogy engem szeret, őket nem, különben nem kapnának egyeseket, hanem csak ötösöket. Hát itt is egyedül engem érdekel, ők szrnak bele mindenbe. Nem csak e két tanárnál van, hanem szinte mindnél. Lemaradnak az anyaggal, nem jegyzetelnek, nem figyelnek oda, ha elmondják mi lesz a dogában és tőlünk kéregetik, és csodálkoznak, hogy nem küldjük el, csak mert mi figyeltünk, és minket szeretnek...

2018. ápr. 14. 11:57
 7/8 anonim ***** válasza:

18-19 évesen most érettségiztek, nem? Majd jól pofára esnek, aztán sírhatnak, ott már nem fog segíteni az égvilágon semmit a "tanár kiskedvence" szöveg 😂

Egyébként én 3 tanáromat imádom, órán kívül is beszélek velük, egyikük már olyan, mint a mentorom (egy majdnem 60 éves nőről van szó amúgy és én is lány vagyok, mielőtt egyesek félreértenék). Abszolút nem érdekel, hogy a többiek nyalizósnak tartanak-e emiatt vagy sem, mellesleg az osztályom kb a semmiért fullra kiközösített egyik napról a másikra, hát még szép, hogy nagyobb ingerenciám van a tanáraimmal beszélgetni.

De hogy ne csak offoljak:szerintem egyáltalán nem nyalizás az, hogy érdeklődsz a tantárgya iránt meg érdekel, amit mond. A tanár meg persze, hogy örül, nem sok diák van, aki nem csak muszájból tanul (már ha tanul) a középiskolában.

2018. ápr. 14. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Jövőre érettségizünk, de szinte a félosztály mondta, hogy tesz előrehozottat, mert ők jövőre nem járnak be, meg úgy is ki tudják nézni. Kb. A 10ből 4en megyünk előrehozottra (angol, többiek németesek, ott 2en mennek, de az egyikőjük benne van a 4 angolos között, és ott nem volt ekkora arcuk mint nálunk), akik nem hangoztatták annyira, hogy úgy is menne nekik. Minden dogát van aki végig a telefonjából írja ki, még az érettségi tantárgyakat is, tovább akar tanulni, de nem tudná teljesíteni a követeléseket. Azért abban igazat adok nekik, hogy van olyan alkalom mikor igazán fura a tanár, de nem rossz arc.
2018. ápr. 15. 11:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!